ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Впевненість у майбутньому
07.12.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 136(3024) / Тираж: 6008

На рубежі другого тисячоліття одне з найбільших сіл Очаківського району Чорноморка переживало важкі часи: сільське господарство «Чорноморське», в якому працювало більше 800 жителів села, перестало існувати. Люди розгубились, озлобились, не знали, що робити, не розуміли, як далі складеться їх життя, їх майбутнє, де знайти сили для відновлення.

Мабуть тому на виборах до місцевих рад 31 березня 2002 року більшість жителів села віддали свої голоси молодому випускнику мехфаху Миколаївського сільськогосподарського інституту Дмитренку Андрію Анатолійовичу, який підкупив людей своєю великою вірою у власні сили, у майбутнє, котре можна створити своїми руками, своїм розумом та бажанням.

Перші кроки молодого голови далися йому не легко. Багато чому треба було навчитись. Адже тоді він зовсім не уявляв — що значить бути сільським головою. Відразу ж довелося вирішувати «дорослі проблеми — як за-гальносільські, так і особисті жителів села, які приходили до голови кожен зі своїми проблемами, побажаннями, настроєм, характером. Допомогло не розгубитись добре знання односельчан, серед яких виріс — хто чого вартий, кого як заспокоїти, кого чим порадувати. Допомогла і підтримала в його перших кроках сільського голови й дружина Віра Олександрівна.

Перше господарське питання, яке вирішив А.А. Дмитренко, було встановлення нової башти Рожновсько-го, яка забезпечила водою всю соцсферу села: школу, медпункт тощо. Потім своїми силами відремонтували приміщення гуртожитку, що колись належав сільгосппідприємству, а тоді стояв пусткою. До відремонтованого приміщення перебралася сільська рада.

І далі робота сільського голови була спрямована на зміцнення соціальної сфери. Першими в районі розвинули своє житлово-комунальне господарство. Першим кроком було об'єднання семи існуючих на той час свердловин, які кооперативно експлуатували жителі села. Розрахунки показали, що взяття на баланс сільської ради цих свердловин набагато зменшить витрати з їх утримання та експлуатації. Тоді й було створено комунальне підприємство «Югпромсервіс», яке нині є найбільшим платником податків до бюджету сільської ради. За роки діяльності сільського комунального господарства було проведено велику роботу з відновлення водопостачального господарства: відновлено всі артезіанські свердловини, старі водопровідні труби замінено новими поліетиленовими, на 90 відсотків дворів установлено водолічильники. Тож вартість водогосподарства зросла з 74963 до 455604 грн.

Вирішено питання постійного постачання жителям села води, теплопостачання житлових будинків, школи, пошти, клубу, сільської ради. Налагоджено вивезення сміття, нечистот.

Взагалі, всі капітальні роботи в селі проводяться силами його мешканців. Це і заробіток для людей, і податки до бюджету.

Відремонтували клуб. Створили різні гуртки: вокальні, інструментальні, художні. Придбали музичні інструменти, відеоапаратуру. Почали показувати кіно, проводити вечори відпочинку. До клубу потягнулася молодь. І відразу ж зменшилась кількість правопорушень на території сільради. Сьогодні маємо гарну художню самодіяльність. Всі державні та місцеві свята проводимо власними силами. До речі, й сам сільський голова активний учасник усіх концертів та свят, що проводяться в селі, адже добре грає на гітарі та співає, складає пісні. Дзвінким голосочком підспівує татові й донечка Аліна. За щоденними клопотами і проблемами знаходиться час у Андрія Анатолійовича також і на заняття городництвом та садівництвом.

З часом розпочали велику роботу з відновлення двоповерхового приміщення колишнього колгоспного дитячого садка, який після розпаду господарства стояв розгромленим.

Перші ж роки правління молодого голови зміцнили довіру до нього односельчан. Показали, що слова у нього не розходяться з ділом, що майбутнє села у міцних руках. Тому і на другий термін обрали головою.

Окрилений довірою односельчан, які стали опорою голові у всіх справах, Андрій Анатолійович ще наполегливіше розбудовує село.

Закінчили реконструкцію дитячого садка на вісімдесят місць, яка тривала три роки. Роботи проводились лише за рахунок бюджетних коштів, яких витрачено 768189 грн. та 250 тис. грн. спонсорських коштів. Для дитячого садка побудували також підвал для зберігання овочів (12512 грн.), господарський блок (9730 грн.), туалет (12694 грн.), витратили 82118 грн.

на тротуари та доріжки і 52639 грн. на обладнання дитячого майданчика.

Сьогодні жителі села з гордістю кажуть, що наш сільський дитячий садок найкращий у районі та в місті.

На базі Чорноморської сільської ради було вирішено створити сільську лікарняну амбулаторію (СЛА) загальної практики сімейної медицини. Для цього відремонтували приміщення старої сільської ради, яке, до речі, має історичну цінність. Тому його архітектуру старанно зберегли неушкодженою. А всередині це приміщення має сучасний вигляд. На реконструкцію сільська рада витратила більше ніж 1 млн. грн. Побудували господарський блок амбулаторії за 96927 грн. Допомогла й обласна рада, виділивши 25000 грн., які витрачені на встановлення системи опалення амбулаторії.

В селі з'явився головний лікар сільської амбулаторії, покращилось медичне обслуговування населення. Щоб полегшити надання медичної допомоги жителям села, яке розтягнулося на 16 км, у віддаленому районі побудували філію СЛА — гарненький будиночок на вулиці Приморській, де хворих приймає фельдшер. Мати в цьому районі медичний пункт дуже важливо, тому що цей район відноситься до курортної зони і населення влітку тут збільшується у декілька разів. У медичному пункті приймають усіх хворих, нікому не відмовляють у допомозі. Тим паче, що в селі невідкладна медична допомога безкоштовна.

Та на цьому сільський голова не зупинився. Він мріяв про власний стоматологічний кабінет у селі. Цього року знайшли молодого перспективного лікаря, купили стоматологічне обладнання. Зараз послуги лікаря-стоматолога — найкращі та найдешевші в Очаківському районі та місті Очакові.

Для надання невідкладної медичної допомоги спільно з районним бюджетом, який виділив 15000 грн. придбали для СЛА легковий автомобіль «Таврія» за 38400 грн. Близько 500 тисяч грн. за останнє скликання сільської ради покладено на розвиток сфери медичного обслуговування, без урахування коштів на щоденне утримання цієї галузі.

У селі на вісімдесят відсотків відновлено вуличне освітлення. Вартість робіт 89000 грн., з них 10400 грн. виділено з обласного бюджету. Підтримується система вуличного освітлення у робочому стані та оплачується електропостачання за кошти сільської ради.

На всіх вулицях села встановлені контейнери для сміття на спеціально обладнаних майданчиках. База відпочинку «Велам» придбала для сільської ради сміттєвоз, яким регулярно безкоштовно вивозяться тверді побутові відходи.

Проведено велику роботу з енергозбереження. Встановлені нові теп-лозберігальні вікна та двері у сільській лікарняній амбулаторії, сільській раді, сільському клубі. У сільському клубі зроблена нова втеплена покрівля.

Розпочато прокладання пішохідних доріжок, розбиття клумб і газонів, насаджено парк, висаджуються дерева вздовж доріг. Відновлено пам'ятник загиблим односельчанам. Установлюються нові огорожі навколо парку, сільської ради, СЛА, дитячого садка, кладовища. Будується сільський стадіон. Великі плани на відновлення доріг у селі. Облаштовано новий ігровий майданчик для дітей та будується огорожа навколо нього, бо на майданчику завжди людно і треба захистити дітей від транспорту. Такий неповний перелік реалізації задумок нашого голови.

Кошти на всі роботи сільська рада отримує частково від реалізації майна, частково від реалізації землі, останнім часом темпи надходження коштів до бюджету розвитку скоротилися. Тож сільська рада акцентує увагу на виконанні загального фонду сільського бюджету для того, щоб знаходити можливість не знижувати темпи капітального ремонту, реконструкції та будівництва.

Добрий показник роботи сільської ради — постійне зростання загального фонду бюджету сільської ради. Наприклад: у 2007 році він становив 919 тисяч грн., у 2008-му — 1 млн. 264 тис. грн., у 2009-му — 1 млн. 451 тис. грн., у 2010 році за 9 місяців — 1 млн. 283 тис. грн.

Робота сільської ради відкрита та доступна для людей і викликає у них велику пошану та довіру. Найяскравіше свідчення цього — нова перемога Андрія Анатолійовича Дмитрен-ка на чергових виборах, які відбулись 31 жовтня 2010 року. Його знову обрали Чорноморським сільським головою, віддавши за нього 91,4 % голосів.

Автор: Мешканці с. Чорноморка Очаківського району

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.019