ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Дієвість ради — добробут громади
07.12.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 136(3024) / Тираж: 6008

НЕЗВАЖАЮЧИ на різні політичні процеси, які проходили і проходять в Україні, області і районі, різні події — депутати Жовтневої районної ради зуміли налагодити спільну працю, направлену на вирішення питань, які стоять перед районною і територіальними громадами, на взаємодію і об'єднання зусиль депутатів усіх рівнів, районної державної адміністрації, сільських і селищних голів щодо поліпшення життєвого рівня населення району.

Практика показала, що значна частина роботи з розгляду питань відбувалася на засіданнях постійних комісій. Повноважними організаторами практичних дій районної ради були всі п'ять постійних комісій, що накопичували досвід реалізації наданих законом повноважень і працювали у тісній взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

У цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати районної ради у переважній більшості були налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

За період з червня 2006-го по жовтень 2010 року районною радою розглянуто 152 депутатські запити. Це свідчить про небайдужість до стану справ у районі, а також про прагнення до позитивних змін щодо покращення якісних та кількісних показників життєдіяльності громади.

Депутати районної ради тісно співпрацювали із селищними та сільськими головами, місцевими депутатами. Чимало хороших прикладів є в роботі депутатського корпусу району.

Особлива увага в роботі депутатів районної ради приділялась питання формування бюджету. Тому депутати працювали над наповненням бюджету систематично і послідовно, аналізуючи всі надходження і наявні резерви. Виходячи з чого зробили висновок: дохідна частина наповнюватиметься, якщо достатньо вимогливо ставитися не тільки до власних платників податків. Зокрема незмінним пунктом у рішеннях сесій районної ради щодо погодження місця розташування земельних ділянок є укладання Угод соціального партнерства по залученню коштів для розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів, що дало змогу вирішити низку першочергових питань у районі.

Активно відпрацювали депутати спільно з управлінням праці та соціального захисту населення, сільськими і селищними головами по реалізації заходів, передбачених Комплексною програмою «Турбота». Уповноважені представники від кожної фракції були включені до складу комісії з розгляду питань, пов'язаних з виплатою матеріальної допомоги малозабезпеченим особам, які перебували у складних життєвих обставинах. Розглянуто чимало звернень і надано матеріальну допомогу багатьом жителям сіл і селищ району.

Вивчаючи проблеми, які турбують жителів територіальних громад, депутати районної ради створили брошуру з пропозиціями, що надійшли від виборців (на загальну суму понад 6 мільйонів гривень), котрі першочергово вирішували при розгляді питань «Про уточнення районного бюджету», направляючи кошти вільного залишку за цільовим призначенням, попередньо враховуючи пропозиції сільських і селищних голів.

У 2006 році за рахунок бюджету розвитку району депутатами на сесіях направлено кошти на будівництво топкових Первомай-ського селищного клубу та Шевченківського сільського клубу (166 тис. грн.), будівництво топкової Пересадівської дільничної лікарні (150 тис. грн.) та Котлярівського дитячого садка (33 тис. грн.), будівництво системи водопостачання в с. Бармашове та смт Пер-вомайське (150 тис. грн.).

Не залишилося поза увагою депутатів питання забезпечення теплом шкіл, тому на будівництво топкової Калинівської, Лиманівської, Лупарівської, Грейгівської шкіл використано 420 тис. грн. та 80 тис. грн. — на будівництво топкової в Полігонівській музичній школі.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво га-зопроводів-відводів та газифікацію населених пунктів Лупареве, Червоне використано 700 тис. грн. та направлено в села і селища 1 млн. 140 тис. грн. за рахунок вільного залишку районного бюджету.

На клопотання депутатів районної ради використано з державного бюджету субвенцію на реконструкцію централізованої системи водопостачання та водовідведення в селищі Полігон (500 тис грн.).

Не залишилися байдужими депутати і до звернень жителів сіл щодо проведення ремонту доріг. Так, на проведення капітальних ремонтів доріг у селищах Засілля, Зайчівське, селах Комсомольське, Костян-тинівка, Мирне було виділено субвенцію з державного бюджету в сумі 250 тис. грн.

На звернення депутатів-медпрацівників у Жовтневу центральну районну лікарню, у першу чергу для пологового відділення, придбано обладнання (електрокардіограф, інкубатор інтенсивної терапії новонароджених), установлено металопластикові вікна та проведено кабельні мережі на суму 190 тис. грн.

Для стоматологічної поліклініки придбано та обладнано спеціалізований автомобіль — пересувний кабінет на суму 124,7 тис. грн.

У 2007 рік депутати районної ради ввійшли з новими додатково напрацьованими пропозиціями від своїх виборців, проводячи звіти в територіальних громадах.

Виконуючи заходи, передбачені обласною цільовою соціальною Програмою «Відновлення зовнішнього освітлення сільських

населених пунктів на 2007 — 2008 роки», в районі відновлено 160 освітлювальних точок по селищу Воскресенське, селу Луч на суму 60,348 грн. На виконання Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів сільської місцевості проведено реконструкцію Зайчівського та Грейгівського дошкільних закладів на суму 100 тис. грн.

Депутати районної ради значну увагу приділяли підвезенню учнів до шкіл віддалених сіл району, тому на реалізацію районної Програми «Шкільний автобус» використано із загального фонду бюджету 774,4 тис. грн. Було придбано два автобуси для підвезення школярів у Шевченківську та Прибузьку школи та один автобус за рахунок спонсорської допомоги в Мішково-По-горілівську школу.

За рахунок субвенцій з державного бюджету в смт Первомайське, селищах Капустине, Пам'ять Комунарів, селах Бар-машове, Новомиколаївка, Прибузьке, Шевченкове проведено капітальний ремонт автомобільних доріг, які перебувають у комунальній власності, на загальну суму 1362,5 тис. грн.

За рішенням депутатів районної ради з вільного залишку районного бюджету направлено кошти на виконання комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи «Турбота» на загальну суму понад 235 тис. грн.

Протягом усього скликання депутати приділяли увагу газифікації населених пунктів. Тут районна рада тісно співпрацювала з місцевими громадами та сільськими головами, сприяла створенню кооперативів. Протягом 2007 — 2008 років завершено роботи по підвідному газопроводу до сіл Бар-машове та Партизанське, на що витрачено районних коштів понад 1,5 млн. грн.

На виконання Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004 — 2005 роки та на період до 2010 року Мішково-Погорілівській сільській раді виділено 49,757 тис. грн. на капітальний ремонт каналізаційної системи в багатоповерхових будинках по вул. В. Котика та Мирнівській сільській раді на проведення капітального ремонту системи водозабез-печення в с. Мирне (22,140 тис. грн.).

Незважаючи на те, що для районної ради найбільш важливим питанням на сьогодні залишається соціально-економічний розвиток громад, одним з пріоритетних напрямків ми вважаємо також роботу з молоддю.

Під особливою увагою і охороною завжди перебувають діти нашого краю. Не залишається поза увагою свято Першого дзвоника — День знань. Депутати-регіонали побували в кожній школі і вручали подарунки першокласникам від Партії регіонів та звернення-вітання від голови Миколаївської обласної організації Партії регіонів, голови Миколаївської обласної державної адміністрації М. П. Круглова.

Той фундамент, який удалося закласти спільними зусиллями, є твердою гарантією подальших змін на краще у житті територіальної громади в цілому і кожної родини окремо. Заради цього поступу до кращого варто працювати. Хочеться, щоб у подальшій своїй діяльності ми зберегли курс, узятий на розбудову територіальної громади Жовтневого району.

Автор: Ігор ІВАНОВ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013