ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Мовні перлини від Сагач Галини
23.12.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 143(3031) / Тираж: 6008

Бувають у житті зустрічі, як кажуть, доленосні, неповторні. Місто святого Миколая саме напередодні зимових свят відвідала доктор педагогічних наук, професор Державного університету ім. Т.Г. Шевченка, академік Міжнародної педагогічної академії, засновник Школи українського красномовства Галина Михайлівна Сагач. Лише за два дні, 16-17 грудня 2010 року, вона дала кілька майстер-класів, подарувала миколаївським викладачам і студентам вишів, учителям шкіл, бібліотекарям, журналістам, усім тим, кому небайдужа доля України, хвилини незабутнього спілкування, духовного єднання. До речі, її книгами цікавляться не лише люди, залюблені в Слово, а й можновладці, олігархи, бо за Платоном, «риторика — джерело влади».

Мені поталанило побувати в науковій педагогічній бібліотеці, яка відома у нашому місті не лише як освітній заклад, а й справжній осередок культури, і на ранковому майстер-класі, і на вечірній зустрічі-презентації творчого і наукового доробку Княгині красномовства, яка стажувалася в Англії (двічі), Франції, Данії, Польщі, Росії, загалом побувала у 22 країнах світу, де її назвали українським Златоустом. Галина Михайлівна найбільшим потрясінням свого життя вважає подорож до Єрусалима, де разом з 15 тисячами паломників відвідала Господні місця, доторкнулася душею і тілом до Благодатного вогню.

Ця красива і мудра жінка присвятила своє життя служінню Слову. Як глибокий філософ, вона використовує у своїх виступах народні повір'я, історичні екскурси, цитує мислителів-мудреців минулого, сучасних поетів і письменників. Для неї незмінним взірцем поетичної майстерності і духовності є творчість Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко, яких вона добре знає і надзвичайно проникливо цитує. Галина Сагач повністю володіє аудиторією, її високе ораторське мистецтво, сам глибокий грудний тембр голосу, навіть паузи, шепіт — весь арсенал риторики — так діють на слухачів, що у переважної більшості на очах блищать сльози. Що характерно, під час зустрічі звучать пісні Раїси Кириченко, божественна мелодія «Аве Марія», авторські пісні сільського священика Івана Старостенка.

І хоча риторика — «наука усної переконуючої комунікації (Г. Сагач), без якої немислима професія вчителя, політика, юриста, менеджера, була несправедливо вилучена з програм ВНЗ, Галина Сагач уперто продовжувала нести мовленнєву культуру широким верствам населення. Раніше — через товариство «Знання». Нині вона викладає цей необхідний предмет студентам столичних і херсонських ВНЗ, ми їм можемо тільки по-доброму позаздрити. Свої духовні лекції безплатно читає ув'язненим, бо переконана, що половина з них відбувають покарання несправедливо. Адже ті, хто розікрав нашу промисловість, сільське господарство — святу українську землю, живуть успішно і заможно, на волі.

Галина Михайлівна — справжній сподвижник і місіонер у служінні Слову. Вона автор понад 300 публікацій із проблем риторики, педагогіки. Нагороджена багатьма відзнаками: Ярослава Мудрого, Золотим Козацьким Хрестом, кавалер орденів Святої Варвари та «Знак Пошани», лауреат премії Т.Г. Шевченка та «Малиновий дзвін душі. Того ж вечора відбулася презентація п'ятитомного видання Галини Сагач «Вибрані твори», та є у неї мрія зібрати все написане у десятитомнику. Тож нехай її мрії збудуться!

Галину Михайлівну розчулили виступи дітей, які на завершення зустрічі прочитали присвячений їй вірш, виконали пісні, подаровані студентами Миколаєва. Від імені слухачів Галині Сагач сердечно подякували начальник міського управління освіти Ганна Деркач, відомий педагог, учитель історії муніципального колегіуму, заслужений працівник культури, лауреат премії «Малиновий дзвін душі Леонід Ржепецький. Заслужений діяч мистецтв, професор МФ КНУКіМ Інна Черкесова, яка й була ініціатором приїзду Княгині красномоства до Миколаєва, подарувала їй свою картину «Співуча птаха», а господарка зали, директор бібліотеки Тетяна Роскіна — ікону святителя Миколая.

Автор: Тетяна ДАНИЛЕНКО, журналіст

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014