|
Ой на річці, ой на Інгулі...
20.01.2011 / Газета: Рідне Прибужжя / № 6(3040) / Тираж: 6008
19 січня православні та греко-католики відзначають третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу — Хрещення Господнє (Йордана або Водохреща), історія якого починається з тих пір, коли Ісус Христос, досягши тридцятирічного віку, прийняв хрещення у річці Йордані. Звідси й назва свята. Існує думка, що саме Водохреща засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день Бог явився віруючим у трьох іпостасях: Бог-Отець — у голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба. Як і кожне християнське свято, Хрещення Господнє має свої традиції та обряди, які в першу чергу пов'язані з водою. У цей день її освячують у церкві, наділяючи цілющою та життєдайною силою, здатною лікувати хворих від тяжких недуг та оберігати домівку від злих духів. Купання в освячених водоймищах очищає гріхи та допомагає відчути Божу благодать. Вважається, що звичайна вода в цей день перетворюється у води священної річки Йордан. За народними повір'ями, у ніч перед Водохрещам збуваються будь-які бажання, бо небо нібито перетворюється на браму, яка веде до Господа. Відбулося святкування Водохреща й у Миколаєві. Розпочалося воно зі служби, яку правив митрополит Миколаївський та Вознесенський Питирим у православному кафедральному соборі Різдва Богородиці. Після цього віряни мали змогу приєднатися до Хресної ходи, яка взяла початок біля церкви Святого Миколая та завершилася традиційним купанням в освяченому Інгулі. Приємно, що, незважаючи на невисоку температуру води, серед купальників було чимало молоді. Приєдналися до святкування і посадові особи, зокрема голова облдержадміністрації Микола Круглов. А голова обласної ради Ігор Дятлов, міський голова Володимир Чайка та начальник обласного управління у справах сім'ї та молоді Микола Жук також виявили бажання зануритися у річку. Кажуть, що в цей святковий день купання у водоймищі дарує здоров'я та довголіття. Тож давайте вірити в чудо й тоді воно обов'язково станеться. Автор: Анна НІКУЛІНА
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.023 |