|
Китайське енергетичне чудо
16.02.2011 / Газета: Український Південь / № 6(896) / Тираж: 3000
Сьогодні в Китаї біогаз використовується у школах, дитсадках, приватних будинках і на фермах. До кінця 2010 року енергією з біогазу користувалося 40 мільйонів ферм, тобто третина усіх господарств. За останні п'ять років уряд Китаю інвестував у розвиток поновлюваних джерел енергії понад 240 мільярдів доларів — більше, ніж будь-яка інша країна в світі. Чималі витрати вже принесли країні перші дивіденди. В кінці 2010 року частка енергії, отримана з альтернативних джерел, досягла 10% від усієї електроенергії, виробленої в КНР, хоча ще 2006 року цей показник був учетверо меншим. Нагодувавши, обшивши і взувши всю планету, Китай усвідомив свою енергетичну вразливість, адже імпортованих нафти і газу стало катастрофічно не вистачати. Оскільки запаси вуглеводнів обмежені, а ціна на них зростає в геометричній прогресії, забезпечувати зростаючі апетити економіки з кожним роком усе важче. Вихід із, здавалося б, тупикової ситуації виявився простим і геніальним — використати те, чого навколо достатньо. У хід пішли вітер, вода, сонце, сміття, тирса, солома і навіть гній домашніх тварин. Розвитку біоенергетики в країні відвели особливе значення. З 2006 року на біогазову промисловість Китай витратив 15 мільйонів доларів. За цей час китайські фермери на виробництві та використанні біогазу заробили понад 6 мільйонів доларів. Державні інвестиції дозволили швидко розвинути виробництво цього виду енергії в сільській місцевості, значно збільшивши тим самим число споживачів. Сьогодні біогаз використовується у школах, дитячих садках, приватних будинках і на фермах. За даними міністерства сільського господарства країни, до кінця 2010 року енергією з біогазу користувалося 40 мільйонів ферм, тобто третина усіх господарств. Активний розвиток біогазової промисловості забезпечив країну 60 тисячами робочих місць. Невдовзі, за підрахунками експертів, їх кількість повинна зрости ще на 20 тисяч. Очікується, що енергію з біогазу будуть споживати 155 мільйонів жителів Китаю, а це утричі більше, ніж населення України. Зробивши акцент на розвитку альтернативної енергетики, Китай сколихнув увесь світ, включаючи Європу. На щастя, Україна теж не залишилася за бортом. На початку 2010 року парламент прийняв закон про «зелені тарифи, завдяки чому в країні уперше з'явилися сприятливі умови для розвитку біоенергетики. За законом, виробник біоенергії продає її державі утричі дорожче, ніж звичайну електрику, отриману шляхом спалювання мазуту або газу. Приміром, 6 мегават електроенергії на рік достатньо для обігріву населеного пункту на 10 тисяч жителів. Таке рішення держави дозволить біоенергетиці протягом найближчих п'яти років виробляти 5-7% електроенергії, причому без колосальних інвестицій, як у Китаї. Благо, тепер амбітна мрія будь-якої держави стати енергетично незалежною, тобто поступово відмовитися від дорогих нафти і газу, вже не здається утопією. І не тільки для жителів Піднебесної. Автор: epravda.com.ua
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017 |