|
Збережемо Україну
16.03.2011 / Газета: Український Південь / № 9(900) / Тираж: 3000
У науково-дослідницькій бібліотеці ім. В. Чорновола розгорнута чергова тематична виставка книг, що поступово поповнюють її фонд. Якраз на часі вразлива та болюча тема долі України, її знедоленого народу, непевного та тривожного майбутнього. Небайдужому читачеві пропонуємо літературу, що висвітлює багато невідомих сторінок нашої історії та сучасності. Чи була Україна європейською державою? У чому полягає своєрідність «російського шляху» і яке місце в ньому займає Україна? Хто є безпосереднім нащадком культурно-історичної спадщини Київської Русі? Ці та інші болючі теми порушує в своїй книзі «Україна в Російській імперії Л.Л. Залізняк. «Російщення України». Науково-популярний збірник. Ні грецька, ні римська імперії в сиву давнину, ні великобританська чи французька імперії в недалекому минулому — не нав'язували силоміць підвладним народам своєї віри, своєї мови і своєї культури. Але зовсім інша картина вимальовується протягом історії Російської імперії, яку великий український поет Іван Франко назвав «гнилим багном посеред Європи». Олесь Українець. «Чому серце плаче, крається надвоє...». Публіцист, якому душа болить за нашу державу, розмірковує про наше далеко невеселе нинішнє життя та про те, що треба робити, щоб змінити його на краще. Збірник «Злочин панівного російського комунізму проти українського народу» містить нариси Ярослава Дашкевича та Івана Драча про злочин російського комунізму проти України. Книга Дмитра Соловея «Голгофа України» являє собою правдивий опис терору і геноциду проти українського народу після його поразки у визвольних змаганнях 1917-1920 років. Степан Рудницький у книзі «Чому ми хочемо самостійної України» висвітлює широкий аспект питань щодо пошуку ролі та місця України в геополітичному значенні. Що таке Україна, що таке український народ, українська мова, національна ідея, культура, українська земля? Ці надзвичайно важливі теми піднімає автор у своїй книзі. Широко представлені в бібліотеці матеріали про голодомор в Україні 1932-1933 років. Приводимо короткий перелік цих книг: Конвест Р. «Жнива скорботи: Радянська колективізація і голодомор», Володимир Сергійчук «Як нас морили голодом», Борис Хандрос «Смертні листи», Маркова С.В. «Голодомор 1932-1933 років на Поділлі, М. Шитюк «Голодомори ХХ століття», збірник «Кому був вигідний голодомор?» та багато інших. Науковий збірник, упорядкований Петром Кардашем, присвячений на вічну пам'ять дочкам та синам української землі, мільйони котрих замордувала, убила, знищила у катівнях і голодоморами комуністична більшовицька влада в ХХ столітті. Відвідуйте бібліотеку. Автор: Надія Зінкевич
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016 |