ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ВСПОМИНАЛИ БАБЕЛЯ НА БАЛИ
14:05 / 11.02.2019
Олег Борушко ведет заседание клуба «Лит Убуд»
Олег Борушко ведет заседание клуба «Лит Убуд»

Этот остров называют творческой чакрой Земли, где самые разные виды искусства в качестве поклонения Всевышнему являются одной из главных составляющих балийской религии. Поэтому закономерно, что литератор Олег Борушко, известный своими сборниками прозы и поэзии, а также авторством фестивалей русской поэзии в Лондоне — «Пушкин в Британии» и «Пушкинская осень» в Одессе несколько лет назад организовал на Бали литературный клуб «ЛитУбуд». На его заседания еженедельно собираются любители прозы и поэзии. Одни из них уже имеют публикации в различных изданиях, другие только намереваются покорить литературный Олимп.

Обычно заседания обычно начинаются и проходят в обсуждении стихотворения или прозаического произведения одного из членов клуба, который желает получить оценку своего творчества со стороны коллег. Но на этот раз встреча началась с информации о том, что во Всемирном клубе одесситов уже в третий раз открылся третий сезон премии Бабеля.

Члены клуба активно обсудили условия этого конкурса, обратив внимание не только на его литературную часть, но и на размеры премий, а также на последующий круиз для участников конкурса и любителей изящной словесности по Черному морю до Батуми или Стамбула.

-На Бали, где русскоязычная диаспора насчитывает около 15 тысяч членов, и пересекаются различные культуры, обряды и традиции есть огромный потенциал для написания короткого рассказа в духе бабелевской прозы,- подчеркнул Олег Борушко.

Символично место, где проходит заседание клуба. Это святые источники Себату, которые являются для балийцев очень почитаемым и священным местом. Они верят в то, что постояв под напором этой воды, тело и разум наполнятся новой силой и энергией. Вода для балийцев является проводником силы богов, она служит носителем информации и энергии. Словом, лучшей площадки для русскоязычных творческих деятелей на Бали придумать невозможно.

Александр ФЕДОРОВ, член Международной федерации журналистов.

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
Відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013