ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




XX Всеукраїнська виставка-форум «УКРАЇНСЬКА КНИГА НА ОДЕЩИНІ» 7 – 9 червня 2019 року
12:37 / 07.06.2019

На відзначення 190-річчя заснування Одеської національної наукової бібліотеки 7-9 червня 2019 року ОННБ проводить Інтелект-форум, у рамках якого відбудуться XX Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та круглий стіл «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві».

XX Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині» проводять Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Одеська національна наукова бібліотека за підтримки Українського інституту книги, Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

На виставці свою продукцію представлятимуть близько 100 вітчизняних видавництв. Серед видавництв, які постійно беруть участь у виставці-форумі, – «Наукова думка» НАН України, «Алерта», «Генеза», «Картографія», «Ліра-К», «Мистецтво» (Київ), «Твердиня» (Луцьк), «Навчальна книга – Богдан» (Тернопіль), «Астропринт», «Прес-кур’єр», «ВМВ» (Одеса), «Ірбіс» (Ізмаїл, Одеська область) та ін. Вперше у виставці-форумі братимуть участь видавництва «Право» Національної академії правових наук України та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Харків), Національне видавництво дитячої літератури «Веселка», «Оріон», «Перун», «ПрофКнига» (Київ), «Яслав» (Миколаїв) та ін. Видавці презентуватимуть наукові, навчальні, історичні, краєзнавчі, мистецькі, дитячі видання, книжки патріотичної тематики, з мово- та літературознавства, класичну та сучасну художню українську літературу, переклади українською та іншими мовами кращих зразків класичної та сучасної іноземної літератури на будь-які смаки та вподобання.

Програма виставки-форуму передбачає широкий спектр інформаційно-рекламних заходів: презентації нових вітчизняних видань та видавничих проектів, у т. ч. проекту «Ротарі-книга», промоакції, дискусійні студії, творчі майданчики, автограф-сесії, майстер-класи, конкурс «Краща книга виставки-форуму 2019» та конкурс читацьких рецензій. Переможців конкурсів буде відзначено дипломами та подяками оргкомітету. Будуть також відзначені видавництва, які впродовж двадцяти років беруть активну участь у виставці-форумі. Заходи відбуватимуться за участі представників видавництв України, письменників, ілюстраторів книги, літературознавців, мистецтвознавців, бібліотечних фахівців та широкої громадськості.

У рамках Всеукраїнської благодійної акції «Бібліотека українського воїна» відбудеться урочиста передача вітчизняних видань військовим частинам Одеського гарнізону.

Цього року гості та учасники виставки-форуму відвідають «українську Венецію» – м. Вилкове, Одеської області, де відбудеться виїзне свято української книги. У рамках виїзного свята книги у м. Вилкове відбудеться дискусійна студія «Сучасні політичні і соціальні виклики та національна книга» за участі президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О.В. Афоніна.

Директор Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», д-р техн. наук, проф. М. І. Сенченко представить свої нові книги із серії «Четверта світова латентна війна» — «Невидимая война: психофизическое оружие» (Київ, 2019) та«Невидимая война: геофизическое оружие» (Київ, 2019).

Державне спеціалізоване видавництво «Мистецтво» презентуватиме:

- видавничо-інформаційний проект про маловідомий період української історії та культури Сергія Павленка «Гетьман Іван Мазепа та його доба»;

- книгу Петера Лаглера (Австрія) «Чорнобиль», за участі автора та ілюстратора видання.

Відбудеться творча зустріч з директором Національної парламентської бібліотеки Грузії імені І.Чавчавадзе, поетом, письменником, телеведучим Г. Кекелідзе та знайомство з його книгою «Гурійський щоденник», відзначеною премією Гурама Рчеулішвілі.

У рамках виставки-форуму презентуватиметься спільний проект ОННБ та Національної парламентської бібліотеки Грузії: виставка рукописів поета і художника П. Петренка, перекладача «Витязя в тигровій шкурі» Шота Руставелі за участі грузинського культурно-освітнього центру «Іверія».

ПВД «Твердиня» (Луцьк) запропонує увазі присутніх видавничий проект «Болгарська поезія: класики та сучасники» за участі перекладача В. Мельника.

Видавництво Українського освітянського видавничого центру «Оріон» представить спектр навчальних видань, виданих у 2018 – 2019 роках.

Відбудеться творча зустріч з письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою, лауреатом відзнаки «Золотий письменник України», та презентація його творчого доробку.

Поціновувачів творчості поета і прозаїка, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012), українського дитячого письменника Володимира Рутківського чекатимуть на презентації його твору «Сині води» (Київ, 2019).

Автори О. Прилипко та В. Стремядін презентуватимуть історико-публіцистичне видання «Великая Одесская революция. 1913 – 1923. Годы, определившие эпоху» (Київ, 2019).

Видавництво «Орієнтир» презентуватиме збірку політико-філософських статей історика-філософа, релігієзнавця та політолога Е. Юрченка.

Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» потішить юних читачів новими книгами та зустріччю з їх авторами.

Відбудеться презентація книги О. Письменної «Тематичний словник з міжнародного туризму» видавництва «Каравела» (Київ, 2019).

Видавництво «Яслав» з Миколаєва презентуватиме книжкову серію «Миколаївські археологи» (2018 — 2019 рр.).

Відбудеться презентація книги заступника начальника управління – начальника відділу культури, національностей та релігій управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА Я. Різникової «Радуниця» (Київ, 2019).

Презентуватиметься книга декана історичного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, д-ра іст. наук, заслуженого працівника освіти України В.Г. Кушніра «Історія і культура Північної Добруджі» (Одеса, 2019).

Одеське видавництво «ВМВ» представить книгу-альманах О. Юрочки «Українці всього світу» (Одеса, 2019).

Презентуватиметься книга про мистецтво народної вишивки «Українська вишивка: Північно-Західне Причорномор’я (Одеса, 2018) за участі упорядника – знаної художниці Л. Дем’янишиної.

В Одеському художньому музеї презентуватиметься альбом «Одеський пейзаж: пряма мова» (Одеса, 2019) за участі автора — художника В. Кабаченка.

Презентуватиметься фотокнига Фонду Ріната Ахметова «Донбасс и мирные» (Київ, 2018).

Із шанувальниками літератури рідного краю своїм доробком поділяться письменники Одещини – О. Різників, Г. Щипківський, О. Дрямін, Д. Щупта та ін.

На відвідувачів виставки-форуму чекають: автограф-сесії, мистецький ярмарок, у якому візьмуть участь майстри декоративно-ужиткового мистецтва Одещини, а також лауреати обласної премії імені Ростислава Палецького.

Заходи відбуватимуться в ОННБ, на творчих майданчиках бібліотек і громадських організацій міста.

Завершиться XX Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» підбиттям підсумків та урочистою церемонією нагородження переможців конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2019». Преміями та дипломами будуть відзначені також переможці конкурсу читацьких рецензій.

Експонуватимуться книжково-ілюстративні виставки:

«Краща книга виставки-форуму 2019» (аванзал ОННБ);

«Книги одеських письменників 2018-2019 рр.» (головний читальний зал ОННБ);

«Старовинна гравюра – національне надбання України»(відділ рідкісних видань та рукописів ОННБ);

«Видання Одеської національної наукової бібліотеки» (аванзал ОННБ).

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.029