ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
XX Всеукраїнська виставка-форум «УКРАЇНСЬКА КНИГА НА ОДЕЩИНІ» 7 – 9 червня 2019 року
12:37 / 07.06.2019

На відзначення 190-річчя заснування Одеської національної наукової бібліотеки 7-9 червня 2019 року ОННБ проводить Інтелект-форум, у рамках якого відбудуться XX Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та круглий стіл «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві».

XX Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині» проводять Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Одеська національна наукова бібліотека за підтримки Українського інституту книги, Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

На виставці свою продукцію представлятимуть близько 100 вітчизняних видавництв. Серед видавництв, які постійно беруть участь у виставці-форумі, – «Наукова думка» НАН України, «Алерта», «Генеза», «Картографія», «Ліра-К», «Мистецтво» (Київ), «Твердиня» (Луцьк), «Навчальна книга – Богдан» (Тернопіль), «Астропринт», «Прес-кур’єр», «ВМВ» (Одеса), «Ірбіс» (Ізмаїл, Одеська область) та ін. Вперше у виставці-форумі братимуть участь видавництва «Право» Національної академії правових наук України та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Харків), Національне видавництво дитячої літератури «Веселка», «Оріон», «Перун», «ПрофКнига» (Київ), «Яслав» (Миколаїв) та ін. Видавці презентуватимуть наукові, навчальні, історичні, краєзнавчі, мистецькі, дитячі видання, книжки патріотичної тематики, з мово- та літературознавства, класичну та сучасну художню українську літературу, переклади українською та іншими мовами кращих зразків класичної та сучасної іноземної літератури на будь-які смаки та вподобання.

Програма виставки-форуму передбачає широкий спектр інформаційно-рекламних заходів: презентації нових вітчизняних видань та видавничих проектів, у т. ч. проекту «Ротарі-книга», промоакції, дискусійні студії, творчі майданчики, автограф-сесії, майстер-класи, конкурс «Краща книга виставки-форуму 2019» та конкурс читацьких рецензій. Переможців конкурсів буде відзначено дипломами та подяками оргкомітету. Будуть також відзначені видавництва, які впродовж двадцяти років беруть активну участь у виставці-форумі. Заходи відбуватимуться за участі представників видавництв України, письменників, ілюстраторів книги, літературознавців, мистецтвознавців, бібліотечних фахівців та широкої громадськості.

У рамках Всеукраїнської благодійної акції «Бібліотека українського воїна» відбудеться урочиста передача вітчизняних видань військовим частинам Одеського гарнізону.

Цього року гості та учасники виставки-форуму відвідають «українську Венецію» – м. Вилкове, Одеської області, де відбудеться виїзне свято української книги. У рамках виїзного свята книги у м. Вилкове відбудеться дискусійна студія «Сучасні політичні і соціальні виклики та національна книга» за участі президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О.В. Афоніна.

Директор Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», д-р техн. наук, проф. М. І. Сенченко представить свої нові книги із серії «Четверта світова латентна війна» — «Невидимая война: психофизическое оружие» (Київ, 2019) та«Невидимая война: геофизическое оружие» (Київ, 2019).

Державне спеціалізоване видавництво «Мистецтво» презентуватиме:

- видавничо-інформаційний проект про маловідомий період української історії та культури Сергія Павленка «Гетьман Іван Мазепа та його доба»;

- книгу Петера Лаглера (Австрія) «Чорнобиль», за участі автора та ілюстратора видання.

Відбудеться творча зустріч з директором Національної парламентської бібліотеки Грузії імені І.Чавчавадзе, поетом, письменником, телеведучим Г. Кекелідзе та знайомство з його книгою «Гурійський щоденник», відзначеною премією Гурама Рчеулішвілі.

У рамках виставки-форуму презентуватиметься спільний проект ОННБ та Національної парламентської бібліотеки Грузії: виставка рукописів поета і художника П. Петренка, перекладача «Витязя в тигровій шкурі» Шота Руставелі за участі грузинського культурно-освітнього центру «Іверія».

ПВД «Твердиня» (Луцьк) запропонує увазі присутніх видавничий проект «Болгарська поезія: класики та сучасники» за участі перекладача В. Мельника.

Видавництво Українського освітянського видавничого центру «Оріон» представить спектр навчальних видань, виданих у 2018 – 2019 роках.

Відбудеться творча зустріч з письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою, лауреатом відзнаки «Золотий письменник України», та презентація його творчого доробку.

Поціновувачів творчості поета і прозаїка, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012), українського дитячого письменника Володимира Рутківського чекатимуть на презентації його твору «Сині води» (Київ, 2019).

Автори О. Прилипко та В. Стремядін презентуватимуть історико-публіцистичне видання «Великая Одесская революция. 1913 – 1923. Годы, определившие эпоху» (Київ, 2019).

Видавництво «Орієнтир» презентуватиме збірку політико-філософських статей історика-філософа, релігієзнавця та політолога Е. Юрченка.

Національне видавництво дитячої літератури «Веселка» потішить юних читачів новими книгами та зустріччю з їх авторами.

Відбудеться презентація книги О. Письменної «Тематичний словник з міжнародного туризму» видавництва «Каравела» (Київ, 2019).

Видавництво «Яслав» з Миколаєва презентуватиме книжкову серію «Миколаївські археологи» (2018 — 2019 рр.).

Відбудеться презентація книги заступника начальника управління – начальника відділу культури, національностей та релігій управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА Я. Різникової «Радуниця» (Київ, 2019).

Презентуватиметься книга декана історичного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, д-ра іст. наук, заслуженого працівника освіти України В.Г. Кушніра «Історія і культура Північної Добруджі» (Одеса, 2019).

Одеське видавництво «ВМВ» представить книгу-альманах О. Юрочки «Українці всього світу» (Одеса, 2019).

Презентуватиметься книга про мистецтво народної вишивки «Українська вишивка: Північно-Західне Причорномор’я (Одеса, 2018) за участі упорядника – знаної художниці Л. Дем’янишиної.

В Одеському художньому музеї презентуватиметься альбом «Одеський пейзаж: пряма мова» (Одеса, 2019) за участі автора — художника В. Кабаченка.

Презентуватиметься фотокнига Фонду Ріната Ахметова «Донбасс и мирные» (Київ, 2018).

Із шанувальниками літератури рідного краю своїм доробком поділяться письменники Одещини – О. Різників, Г. Щипківський, О. Дрямін, Д. Щупта та ін.

На відвідувачів виставки-форуму чекають: автограф-сесії, мистецький ярмарок, у якому візьмуть участь майстри декоративно-ужиткового мистецтва Одещини, а також лауреати обласної премії імені Ростислава Палецького.

Заходи відбуватимуться в ОННБ, на творчих майданчиках бібліотек і громадських організацій міста.

Завершиться XX Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» підбиттям підсумків та урочистою церемонією нагородження переможців конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2019». Преміями та дипломами будуть відзначені також переможці конкурсу читацьких рецензій.

Експонуватимуться книжково-ілюстративні виставки:

«Краща книга виставки-форуму 2019» (аванзал ОННБ);

«Книги одеських письменників 2018-2019 рр.» (головний читальний зал ОННБ);

«Старовинна гравюра – національне надбання України»(відділ рідкісних видань та рукописів ОННБ);

«Видання Одеської національної наукової бібліотеки» (аванзал ОННБ).

Поиск:
расширенный

‪Ярослав Жаліло
РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ЗАЙНЯТОСТІ ЯК КРИТЕРІЙ ЕФЕКТИВНОСТІ СТРУКТУРНИХ ЗМІН
Продовжуємо знайомити з основними складовими «Стратегії зміни майбутнього», розробленої фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України (НІСД).

«Мова. Культура. Ідентичність»: до Міжнародного дня рідної мови
21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було проголошено на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 р. Тим самим організація підтримує мову як ознаку культурної приналежності людини і вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Українки, яким аплодує світ, надихнули дівчат в Міжнародний день жінок і дівчат у науці
Центр «Розвиток КСВ» в рамках ініціативи #ДівчатаSTEM за підтримки компанії L’Oreal провели онлайн конференцію “Українки в науці, яким аплодує світ” з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці.
Велика Одеська БІБЛІОНІЧ – ІІІ
14 лютого 2021 року з нагоди Дня закоханих та Міжнародного дня дарування книг в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться найяскравіша, найромантичніша та най-fashion БІБЛІОНІЧ – ІІІ.
ХХ ювілейні Різдвяні читання
26 січня 2021 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбулися ХХ ювілейні Різдвяні читання, які бібліотека традиційно проводить у партнерстві з Одеською єпархією Української православної церкви. Цьогоріч для обговорення обрано найактуальнішу тему сьогодення – збереження миру в світі, адже ООН проголосила 2021 рік Роком Миру і Довіри. Одвічні євангельські рядки «Плід правди сіється творцями миру» (Як.:3:18) стали своєрідним гаслом під час Різдвяних читань.
Соборність України: сила і єдність нації
22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.038