ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Презентація культурно-просвітницького проекту «Гендерні Студії» в Одеській національній науковій бібліотеці
15:22 / 13.10.2019

17 жовтня 2019 року о 12:00 в Одеській національній науковій бібліотеці (вул. Пастера, 13) відбудеться презентація культурно-просвітницького проекту «Гендерні Студії»

Почесний гість заходу — ЛЕОНІД КРАВЧУК, перший Президент України, Герой України, Голова Української Ради миру.

Гендерна рівність є однією з 17 глобальних Цілей сталого розвитку, ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН та займає центральне місце у системі прав людини та серед цінностей Організації Об’єднаних Націй (ООН). Одним з фундаментальних принципів Статуту ООН, який було прийнято світовими лідерами у 1945 році, є «рівні права чоловіків та жінок», а також захист та просування прав жінок, як відповідальність кожної держави.

За останніми даними ПРООН (Програми розвитку ООН) Україна посідає 61 позицію серед 160 країн у Індексі гендерної рівності. Україна зобов’язалась до виконання ключових міжнародних зобов’язань щодо забезпечення гендерної рівності. Підписана у 2014 році Угода про Асоціацію між Україною та ЄС зобов’язує до гарантування рівних можливостей для жінок та чоловіків у сферах працевлаштування, освіти, навчання, економіки, у суспільстві та прийнятті рішень. Гендерна рівність закріплена у Конституції України. 30 вересня 2019 року Президент України підписав указ «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року», де Ціллю №5 визначено забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат.

***

«Гендерні Студії» — проект, ініційований Одеською обласною Радою миру за підтримки Одеської національної наукової бібліотеки та Одеської обласної державної адміністрації. Участі у заході запрошені науковці, юристи, правозахисники, журналісти, представники органів влади та громадянського суспільства.

«Гендерні Студії» — культурно-просвітницький проект, який має за мету поширювати об’єктивну інформацію про ідеї гендерної рівності в суспільстві, подолання стереотипів та протидію фейкам, формувати гендерну свідомість та культуру широких верств суспільства.

«Гендерні Студії» ініціюють організацію форумів, наукових конференцій, лекторіїв, дискусій, займаються видавничою діяльністю, тощо, з метою популяризації здобутків міждисциплінарних досліджень (соціології, психології, економіки, політології, педагогіки та інших наук), присвячених феномену статі в її соціальних вимірах. Актуальність теми зумовлена тим, що гендерні дослідження перебувають в серцевині сучасної гуманітаристики, впливають на всі сфери сучасної культури, спричиняють істотні зміни світогляду.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розказав про заходи, що покращать стан українського IT-сектору
Втрати контрактів та складнощі із залученням іноземних інвестицій — це ті виклики, з якими сьогодні найчастіше стикаються українські IT-компанії. На цьому наголошує Сергій Токарєв — IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh. На його думку, становище вітчизняного сектору може покращити активний міжнародний іміджбілдинг.

«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці
«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.
SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.
Віктору Васильовичу Сердюку — ректору університету (1975-1987) 17 березня виповнилося 90 років
«У роки ректорства Віктора Васильовича Сердюка Університет отримав статус провідного вишу України у науково-дослідній роботі. Щорічний прибуток від наукової діяльності госпдоговірної тематики становив понад 14 мільйонів карбованців. Це дозволило збудувати корпус гуманітарних факультетів, два гуртожитки, провести капітальний ремонт Наукової Бібліотеки. — вiдзначив ректор В. Труба.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.028