ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ВОЗВОДЯ БУДУЩЕЕ, ВНИКАЙТЕ В ИСТОРИЮ
12:57 / 06.03.2020

4-го марта в ИА «Контекст Причерноморье» прошла презентация 28-го выпуска историко-краеведческого альманаха «Юго-Запад. Одессика».

Мартовский выпуск сборника стал традиционным подарком Сергея Гриневецкого и авторского коллектива ко дню рождения Одесской области.

Бессменный главный редактор альманаха, доктор исторических наук Виктор Савченко подчеркнул, что, несмотря на освещение материалов по истории края, альманах устремлён в будущее. По-прежнему одним из его основных принципов остаются демократичность и дипломатичность. Даже непримиримые в жизни научные оппоненты на страницах «Юго-Запада» соседствуют абсолютно толерантно. Это истинная трибуна для различных взглядов, независимо от политических симпатий, научных интересов и регалий.

А проект по-прежнему расширяет научные и географические рамки, становится всё более зрелым, содержательным и интересным. И в новом издании альманаха мы встречамся с новыми авторами, новыми темами, новыми ареалами исследований. В то же время продолжают своё развитие и постоянные разделы: «Степи Лукомор'я», «Край в епоху диктатур», «Обличчя земляків», «Студентська трибуна», «Книжкова полиця краєзнавця» и т.д.

Подводя итоги, Сергей Гриневецкий сказал: «Невозможно развивать страну и строить её будущее, не анализируя истоки. «Юго-Запад. Одессика» – это методическое пособие для нынешней исполнительной власти, в частности, департамента ЖКХ, комиссии по землеустройству, главного архитектора, а также силовых ведомств. Ведь по сути, за 100 лет актуальность тех или иных городских проблем мало изменилась и мы понимаем это, изучая материалы сборника о благоустройстве Французского бульвара, об одесском порто-франко, о деятельности городской власти в сфере строительства та благоустройства Одессы, об одесских чекистах-контрабандистах.

В общем, говоря словами героя культового фильма «В бой идут одни старики»: «На сегодня дров достаточно, учите матчасть!»

И эта цитата сегодня актуальна как никогда! Возможно, если бы нынешние «державотворцы» вникали в историю, не наломано бы было столько дров. Создатели сборника «Юго-Запад. Одессика» готовы передать его в дар власть предержащим.

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
Відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014