|
Карантин в Одесі: як працюватимуть заклади культури найближчий місяць
09:19 / 16.03.2020
Уряд оголосив карантин на всій території України з 12 березня і до 3 квітня через поширення коронавірусної інфекції COVID‑19. У цей період не працюватимуть дитсадки, школи та ВНЗ, заборонені масові заходи більш ніж на 200 людей. Крім того, з 17 березня припиняється будь-яке авіа-, залізнодорожне та автобусне сполучення з іншими країнами, а громадян закликають за можливістю залишатися дома, не відвідувати місця з великим скупченням людей та дотримуватися правил гігієни. Такі заборони не могли не торкнутися культурного життя міста, більшість театрів та музеїв вимушені піти на карантин, а саме: Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного, Одеський театр опери та балету, Одеська обласна філармонія, Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Заплановані вистави переплановані на інші дати, а з графіками переносів можна ознайомитися на сайтах театрів. При цьому Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного вирішили підбадьорити мешканців міста і вперше за свою історію перевести спектаклі в інтернет-простір. Театр пропонує безкоштовні онлайн-трансляції на період карантину. Обирають, яку виставу показати, самі глядачі, через голосування на Facebook-сторінці театру. Перший показ відбувся 14 березня, о 20.00, глядачі обрали спектакль «Дон Сезар де Базан». Також закрилися великі музеї: Художній, Літературний, Музей західного та східного мистецтв. Нова виставка Одеського художнього музею «Суворі та Стильні», яка відкрилася 13 березня, пропрацювала лише кілька годин. «Ми маємо зробити все, аби запобігти поширенню коронавірусу COVID-19, тож до 3 квітня в Одеському художньому ПРИЗУПИНЕНО ОБСЛУГОВУВАННЯ ВІДВІДУВАЧІВ, а всі наші події скасовано або перенесено», — оголошує офіційна сторінка музею на Facebook. Торгові центри, кінотеатри та нічні клуби продовжують працювати у звичному режимі, посиливши заходи безпеки та дезінфекції. Нагадаємо, що 12 березня ВООЗ визнала пандемію COVID‑19 у світі. На території України офіційно зафіксовано 3 випадки коронавірусу, один з яких — смертельний. В Одеській області ще не було зареєстровано жодного хворого з COVID‑19. Ольга Діденко |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011 |