ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Барви Великодня в Одеській національній науковій бібліотеці
10:43 / 21.04.2020

До Великодніх свят Одеська національна наукова бібліотека підготувала незвичну виставку — мистецький вернісаж “Барви Великодня”.

У проекті взяли участь відомі одеські художники: Микола Прокопенко, Лариса Дем'янишина, Сергій Савченко, Оксана Здоровецька, Володимир Кудлач, Галина Кравченко, Анатолій Кравченко, Григорій Вовк та Вікторія Кравченко.

З найкращими побажаннями художники люб'язно надали для виставки свої роботи, що втілюють світлі образи Великодніх свят, пробудження природи та духовності.

З виставкою можна ознайомитися в електронному форматі на сайті бібліотеки (odnb.odessa.ua).

Чудова традиція творчої співпраці бібліотеки і митців сягає десятиліть. У цьому сенсі, бібліотека виступає як своєрідний арт-простір для художників і виконує важливу місію — об'єднує творчих людей, викликає інтерес громадськості до мистецтва, розвиває художній смак, розуміння прекрасного в житті й мистецтві, посилює цікавість до книги.

Не перерахувати виставок художніх творів, творчих зустрічей, спільних мистецьких проектів, що завжди викликали інтерес і позитивні оцінки з боку громадськості міста і відвідувачів бібліотеки.

В структурі ОННБ особливе місце посідає Відділ мистецтв, який не має аналогів серед провідних бібліотек України. Фахівці відділу здійснюють наукову роботу вивчення фондів мистецької літератури й дослідження мистецького життя нашого краю (куратори проектів — Тетяна Щурова та Ольга Барковська).

На сайті бібліотеки завжди відкрита «Віртуальна галерея «На Херсонській», де подаються огляди художніх виставок Одеси, актуальна інформація про художне життя міста та митців (автор — Володимир Кудлач).

У залах бібліотеки постійно експонуються художні виставки, що є не тільки окрасою книгозбірні, а й вагомою складовою соціокультурної діяльності ОННБ. Зазвичай, виставки приурочені до пам'ятних та знаменних дат, тематичних проектів та акцій.

За останні півроку у читальному залі експонувалися три мистецькі виставки. Відвідувачі мали нагоду побачити мистецьку виставку «28-а річниця незалежності України. Екзистенції…» заслуженого художника України Сергія Савченка; різдвяну виставку «Душею створена краса» одеських художників Леоніда Багрія та Сергія Бурди; виставку картин Лариси Дем’янишиної «І ті слова ідуть меж люди…», які є носіями художнього втілення творчого спадку Т.Г.Шевченка.

Говорячи про співпрацю бібліотеки і художників, варто згадати безпрецедентну акцію, яка демонструє шляхетні традиції доброчинності. Десять років тому в бібліотеці проходила благодійна виставка-акція «Добрий Янгол» (2009-2010 р.), присвячена 180-річчю заснування книгозбірні. У ході акції до фондів бібліотеки, як скарбниці культури, було передано 25 творів відомих одеських художників.

Одеська національна наукова бібліотека високо цінує цю творчу співпрацю і висловлює щиру вдячність всім учасниками проекту.

Інформацію підготувала Світлана Герасимова, провідний бібліограф відділу зв'язків з громадськістю і реклами ОННБ.

Лариса Дем янишина «У світі любові» (2003)
Лариса Дем янишина «У світі любові» (2003)

Оксана Здоровецька «Великодня листівка» (2015)
Оксана Здоровецька «Великодня листівка» (2015)

Володимир Кудлач «Ангел-Охоронець» (1999)
Володимир Кудлач «Ангел-Охоронець» (1999)

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ШАНС ДЛЯ МОСКВИ: ЧОМУ АНТИКОРУПЦІЙНІ ПРОТЕСТИ У БОЛГАРІЇ НЕСУТЬ ЗАГРОЗУ ДЛЯ УКРАЇНИ
20-й день поспіль у Болгарії не вщухають масштабні антивладні протести. І передумов для їхнього завершення поки немає. Спроба прем'єр-міністра Бойко Борисова відбутися малою кров'ю, замінивши кількох особливо непопулярних міністрів, поки що успіху не мала. Протести тривають, набуваючи форми перфомансу.

XXI Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині 6-9 серпня 2020 року
Під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України Одеська національна наукова бібліотека, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова» за підтримки Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад, Українського інституту книги та Української бібліотечної асоціації проводять XXI Всеукраїнський форум «Українська книга на Одещині»
«Одесский тополь: жизнь продолжается» — арт-объект старого двора
Двор для одессита не просто прописка, а родовая память. Сохранить эту память в арт-объектах поможет новый проект, инициированный известным ученым, краеведом Олегом Губарем, художником Валерием Сыровым и скульптором Александром Коваленко. Старый моряк, его внучка и неизменный котик – таких персонажей двора увидел скульптор в трехметровом пне векового тополя. Открытие объекта «Одесский тополь: жизнь продолжается» — 28 июля, в 13:00, на Успенской, 75.
«Українська ікона: сприймати світ духовними очима»
До Дня хрещення Київської Русі-України, який щорічно відзначається в Україні 28 липня в Одеській національній науковій бібліотеці вже за традицією проходить просвітницький проект «Духовними сходами», який має на меті дослідження різних аспектів християнства як духовного явища, розкриття та популяризація багатих бібліотечних фондів з релігійної та релігієзнавчої літератури й найновіших досліджень науковців духовної ниви України.
«Вся творчість — духовність»: в майстерні Миколи Прокопенка
Микола Миколайович Прокопенко – народний художник України, член Національної спілки художників України, широко відомий далеко за межами Одеси. Його твори – прикраса музеїв, художніх галерей та приватних колекцій України, Англії, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Мексики, Греції, Франції, Швейцарії.
Свято не за розкладом
8 липня 2020 року Одеська національна наукова бібліотека з нагоди відновлення обслуговування користувачів влаштувала свято «не за розкладом» – День відкритих дверей.

 © 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.040