ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Барви Великодня в Одеській національній науковій бібліотеці
10:43 / 21.04.2020

До Великодніх свят Одеська національна наукова бібліотека підготувала незвичну виставку — мистецький вернісаж “Барви Великодня”.

У проекті взяли участь відомі одеські художники: Микола Прокопенко, Лариса Дем'янишина, Сергій Савченко, Оксана Здоровецька, Володимир Кудлач, Галина Кравченко, Анатолій Кравченко, Григорій Вовк та Вікторія Кравченко.

З найкращими побажаннями художники люб'язно надали для виставки свої роботи, що втілюють світлі образи Великодніх свят, пробудження природи та духовності.

З виставкою можна ознайомитися в електронному форматі на сайті бібліотеки (odnb.odessa.ua).

Чудова традиція творчої співпраці бібліотеки і митців сягає десятиліть. У цьому сенсі, бібліотека виступає як своєрідний арт-простір для художників і виконує важливу місію — об'єднує творчих людей, викликає інтерес громадськості до мистецтва, розвиває художній смак, розуміння прекрасного в житті й мистецтві, посилює цікавість до книги.

Не перерахувати виставок художніх творів, творчих зустрічей, спільних мистецьких проектів, що завжди викликали інтерес і позитивні оцінки з боку громадськості міста і відвідувачів бібліотеки.

В структурі ОННБ особливе місце посідає Відділ мистецтв, який не має аналогів серед провідних бібліотек України. Фахівці відділу здійснюють наукову роботу вивчення фондів мистецької літератури й дослідження мистецького життя нашого краю (куратори проектів — Тетяна Щурова та Ольга Барковська).

На сайті бібліотеки завжди відкрита «Віртуальна галерея «На Херсонській», де подаються огляди художніх виставок Одеси, актуальна інформація про художне життя міста та митців (автор — Володимир Кудлач).

У залах бібліотеки постійно експонуються художні виставки, що є не тільки окрасою книгозбірні, а й вагомою складовою соціокультурної діяльності ОННБ. Зазвичай, виставки приурочені до пам'ятних та знаменних дат, тематичних проектів та акцій.

За останні півроку у читальному залі експонувалися три мистецькі виставки. Відвідувачі мали нагоду побачити мистецьку виставку «28-а річниця незалежності України. Екзистенції…» заслуженого художника України Сергія Савченка; різдвяну виставку «Душею створена краса» одеських художників Леоніда Багрія та Сергія Бурди; виставку картин Лариси Дем’янишиної «І ті слова ідуть меж люди…», які є носіями художнього втілення творчого спадку Т.Г.Шевченка.

Говорячи про співпрацю бібліотеки і художників, варто згадати безпрецедентну акцію, яка демонструє шляхетні традиції доброчинності. Десять років тому в бібліотеці проходила благодійна виставка-акція «Добрий Янгол» (2009-2010 р.), присвячена 180-річчю заснування книгозбірні. У ході акції до фондів бібліотеки, як скарбниці культури, було передано 25 творів відомих одеських художників.

Одеська національна наукова бібліотека високо цінує цю творчу співпрацю і висловлює щиру вдячність всім учасниками проекту.

Інформацію підготувала Світлана Герасимова, провідний бібліограф відділу зв'язків з громадськістю і реклами ОННБ.

Лариса Дем янишина «У світі любові» (2003)
Лариса Дем янишина «У світі любові» (2003)

Оксана Здоровецька «Великодня листівка» (2015)
Оксана Здоровецька «Великодня листівка» (2015)

Володимир Кудлач «Ангел-Охоронець» (1999)
Володимир Кудлач «Ангел-Охоронець» (1999)

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ЦВЕТ ПОБЕДЫ — ЖЕЛТЫЙ
На президентских выборах в Молдове побеждает проевропейский кандидат.

«Відгомін лихоліття: нестихаючий біль голодоморів»
До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні
Національний День дівчат у технологіях вперше відбувся онлайн: віртуальні екскурсії до провідних STEM-компаній
CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM провели Національний День дівчат завдяки фінансовій підтримці уряду Швеції. Партнером заходу виступило Міністерство цифрової трансформації України.
З книжкової полиці: «Літопис» Самійла Величка
Одеська національна наукова бібліотека поповнилась неймовірно цікавим і цінним академічним виданням – «Самійло Величко “Літопис”» (Київ: Кліо, 2020). Хочеться вважати цю надзвичайну подію дивовижним збігом обставин, адже книга надійшла саме на завершення тижня мови, під час якого в ОННБ реалізовано проект «Бібліотека – простір культури мовлення», приурочений до Дня української писемності та мови.
Національний День Дівчат у технологіях: онлайн-екскурсії до провідних STEM-компаній
CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки уряду Швеції, у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM проведуть Національний День Дівчат у технологіях, що відбудеться 19 листопада 2020 року. Партнером заходу виступить Міністерство цифрової трансформації України.
«Духовний код нації»: книжкова виставка до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці відкрилась книжкова виставка «Духовний код нації», на якій представлено близько ста сучасних видань з питань загального мовознавства.© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.040