|
На излете карантина с пользой: изучаем интересные места Одессы и Юга Украины
16:18 / 30.05.2020
Старая Одесса
Смягчение карантинных мер было с восторгом воспринято теми одесситами, кому уже невмоготу было сидеть дома. Но развлечь себя чем-то более значительным, чем, например, прогулка в парке или возле моря, не особо получается: развлекательные учреждения в основном закрыты (да и денег у многих за время карантина стало меньше). А более ответственная часть одесситов, как и украинцев вцелом, зная о том, что опасность заражения и распространения коронавируса не преодолена, предпочитает лишний раз в места массового скопления людей не появляться. Тем из представителей обеих категорий одесситов, кто интересуется историей родного города могут быть весьма кстати результаты работы местных историков из Южного межрегионального отделения Украинского Института национальной памяти, которые на своей Фейсбук-странице https://www.facebook.com/uinppivden/ во время карантина провели цикл видео-экскурсий по самым интересным местам Жемчужины у моря, её окрестностей и соседних причерноморских регионов. Более осторожные могу их просто посмотреть, зайдя в раздел Видео https://www.facebook.com/pg/uinppivden/videos/?ref=page_internal. А те, кому дома уже сидеть невмочь, могут воспользоваться услугами недавно заработавшего в прежнем режиме общественного транспорта (конечно же, в маске и, желательно, в перчатках), чтобы своими глазами увидеть «интересности», ставшие до этого предметом внимания и изучения историков из УИНП:ЮГ. Это, наверное, будет побезопаснее, чем ехать в центр Одессы или на пляжи, где количество гуляющих людей все увеличивается. Ну а то, что поинтереснее, «то таки-да». Итак в цикле #екскурсіянакарантині можно увидеть короткие, но емкие рассказы на следующие темы: Также на страничке УИНП:ЮГ можно найти и более пространные экскурсы в историю, как в виде текстов, так и интересных видео-лекций, охватывающих события от времен античности до российской агрессии против Украины, ставшей явной в 2014 году. Из этих материалов можно узнать о том, как менялась Одесса благодаря запорожским казакам, чумакам или знаменитым местным уголовникам, как Жемчужина у моря переживала эпидемии и многое другое. Роман Сыринский |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
В Одеській національній науковій бібліотеці з нагоди Дня української писемності та мови з 21 по 27 жовтня 2024 р. проходитиме Тиждень мови, у рамках якого 21 жовтня о 13:00 у головному читальному залі відбудеться презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу».
За сприяння кіберполіції України, компанії Binance, Харківського національного університету внутрішніх справ та ГО «Брама» незабаром стартує національний конкурс для студентів CYBER SECURITY CAMP. Метою заходу є підвищення обізнаності молоді в питаннях цифрової безпеки, протидії онлайн-загрозам та навичок у сфері кібербезпеки.
Вже традиційно, 30 вересня о 15.00, в рамках організаційних заходів під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек, в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться урочисте підведення підсумків конкурсу читацьких відгуків «Книголюб-2024.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.023 |