|
На излете карантина с пользой: изучаем интересные места Одессы и Юга Украины
16:18 / 30.05.2020
Старая Одесса
Смягчение карантинных мер было с восторгом воспринято теми одесситами, кому уже невмоготу было сидеть дома. Но развлечь себя чем-то более значительным, чем, например, прогулка в парке или возле моря, не особо получается: развлекательные учреждения в основном закрыты (да и денег у многих за время карантина стало меньше). А более ответственная часть одесситов, как и украинцев вцелом, зная о том, что опасность заражения и распространения коронавируса не преодолена, предпочитает лишний раз в места массового скопления людей не появляться. Тем из представителей обеих категорий одесситов, кто интересуется историей родного города могут быть весьма кстати результаты работы местных историков из Южного межрегионального отделения Украинского Института национальной памяти, которые на своей Фейсбук-странице https://www.facebook.com/uinppivden/ во время карантина провели цикл видео-экскурсий по самым интересным местам Жемчужины у моря, её окрестностей и соседних причерноморских регионов. Более осторожные могу их просто посмотреть, зайдя в раздел Видео https://www.facebook.com/pg/uinppivden/videos/?ref=page_internal. А те, кому дома уже сидеть невмочь, могут воспользоваться услугами недавно заработавшего в прежнем режиме общественного транспорта (конечно же, в маске и, желательно, в перчатках), чтобы своими глазами увидеть «интересности», ставшие до этого предметом внимания и изучения историков из УИНП:ЮГ. Это, наверное, будет побезопаснее, чем ехать в центр Одессы или на пляжи, где количество гуляющих людей все увеличивается. Ну а то, что поинтереснее, «то таки-да». Итак в цикле #екскурсіянакарантині можно увидеть короткие, но емкие рассказы на следующие темы: Также на страничке УИНП:ЮГ можно найти и более пространные экскурсы в историю, как в виде текстов, так и интересных видео-лекций, охватывающих события от времен античности до российской агрессии против Украины, ставшей явной в 2014 году. Из этих материалов можно узнать о том, как менялась Одесса благодаря запорожским казакам, чумакам или знаменитым местным уголовникам, как Жемчужина у моря переживала эпидемии и многое другое. Роман Сыринский |
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.073 |