ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Сила дівчат в технологіях — довів Всеукраїнський онлайн Хакатон для дівчат
15:47 / 03.11.2020

CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки уряду Швеції, у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM провели Всеукраїнський онлайн Хакатон “Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями”, що відбувся 27-29 жовтня 2020 року. Партнерами заходу виступили шведсько-українська ІТ-компаніяBeetroot Ukraine і Beetroot Academy.

Тридцять шість найбільш вмотивованих дівчат з 20 міст України взяли участь у Хакатоні. Протягом трьох днів дівчата створили командні проєкти, які допоможуть заохочувати більше дівчат шкільного віку до вивчення СТЕМ. Для учасниць було проведено лекції з гендерної рівності, дизайн-мислення, презентації та пітчингу, інновації в стартапах, a також про планування кар'єри. Протягом заходу учасниці також підзарядились енергією та натхненням від спілкування із співробітницями провідних STEM компаній — Reface та Snapchat.

“Саме STEM має вирішальне значення для сталого розвитку, оскільки винаходи в цих галузях дозволять нам знаходити рішення для таких глобальних загроз та проблем, як зміна клімату та пандемії. Незважаючи на зростаючий попит на спеціалістів у галузі STEM, жінки недостатньо представлені у цих сферах. Тому так важливо забезпечити неупереджений вибір професії саме для дівчат, задля забезпечення конкурентоспроможності країни у майбутньому високих технологій та з огляду на їхній потенціал”, — засвідчує Наталя Кошовська, програмна аналітикиня Фонду ООН у галузі народонаселення

“Онлайн надає чудові можливості масштабування. Ми отримали 270 заявок для участі у Хакатоні, і така велика кількість бажаючих свідчить про необхідність таких заходів. Дівчата від Львову до Павлограду готові довести, що дівчат в STEM має бути більше”, — говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток КСВ”, засновниця ініціативи #ДівчатаSTEM.

За результатами Хакатону перше місце посіла команда «POWERofGIRLS, яка запропонувала STEM-інтерактив для дівчат під час зимових канікул, протягом якого школярки проходитимуть цікаві вікторини, конкурси та тести. Друге місце отримала команда «Дівчата майбутнього» із STEM-платформою з освітніми матеріалами та інтерактивною взаємодією. Третє місце отримала команда «Цілеспрямовані дівчата» із ідеєю додатку “GoGi” для цікавого вивчення STEM школярками та школярами.

“Робота в групах щодо проєкту — це досить складно, адже часу обмаль, ідей багато, думок море, а треба виокремити щось одне, але з допомогою наших менторів та менторок ми потихеньку йшли до мети! Це було круто”, — засвідчує учасниця Хакатону Катерина Сусличенко, 20 років, ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

Всі учасниці Хакатону отримали заохочувальні подарунки, заряд енергії й позитивні емоції, а найактивніші дівчата виграли можливість пройти курс від партнерів заходу Beetroot Ukraine і Beetroot Academy.

Хакатон “Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями” довів, що проактиві дівчата прагнуть змінювати світ й залучати ще більше дівчат у STEM. Команда-переможниця продовжить роботу над своїм проєктом за підтримки Центру “Розвиток КСВ” та UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та за фінансової підтримки уряду Швеції.

***

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

#ДівчатаSTEM – це програма, спрямована на подоланання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр “Розвиток КСВ” обирає ТОП-20 Надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14-24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат – це унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них — топ-менеджерки технологічних компаній, жінки-науковці, представниці Міністерств, ЗВО і громадських організацій. За чотири роки вже 100 дівчат пройшли програму менторства, реалізували та залучили більше 100000 молодих людей до Програми, і отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи — https://www.facebook.com/divchataSTEM

Пошук:
розширений

Микола Саранча
Роль міді та марганцю для озимої пшениці
У сучасному сільському господарстві все більшу роль для отримання щедрих та якісних врожаїв озимої пшениці відіграють мікроелементи, зокрема мідь та марганець. Вони мають вагомий вплив на проходження фізіологічних процесів під час росту та розвитку рослин та формування врожаю. Значення мікроелементів для сільськогосподарських рослин зросло із підвищенням врожайності, яку стимулюють, застосовуючи NPK добрива. Проте забезпечення мікроелементами з ґрунту не завжди задовольняє потребу рослин, що і призводить до прояву дефіциту.

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012