ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Символ свободи, мужності, волі: до 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу
10:22 / 20.03.2021

У зв’язку зі встановленням червоного рівня епідемічної небезпеки в Одесі та в Одеській області, за узгодженням із співорганізатором заходу – Одеською філією Грецького фонду культури, захід переноситься на невизначений термін. Про нову дату урочистостей з нагоди 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу буде повідомлено додатково.

З нагоди визначної дати в історії Греції, 200-річчя грецької революції 1821-1829 рр. Одеська національна наукова бібліотека і філія Грецького Фонду Культури в Одесі 24 березня 2021 року проведуть урочистості під назвою: «Символ свободи, мужності, волі: до 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу».

У заході візьмуть участь представники влади, провідні науковці, літератори, культурні й громадські діячі, просвітяни, краєзнавці, митці.

Відбудеться презентація проєкту «Електронна колекція грецьких періодичних видань з фонду ОННБ — науковий скарб та культурне надбання міжнародної спільноти», реалізованого бібліотекою у співпраці з філією.

Одеська національна наукова бібліотека багато років підтримує плідні стосунки з партнером з міжнародного культурного співробітництва – філією Грецького Фонду Культури в Одесі.

Починаючи з 1994 р., коли в Одесі була відкрита філія, разом з бібліотекою здійснена велика низка змістовних, дослідницьких, наукових, цікавих та пізнавальних проєктів.

Серед них найбільш плідними стали проєкти по Г.Г. Маразлі, К.К. Костанді, О.М. Стіліануді – це видання унікальних книжок, масштабних виставок, цікавих лекцій і таке інше.

Багато заходів філії супроводжувались книжковими виставками із фондів бібліотеки, а її працівники активні постійні учасники заходів.

Співпраця між бібліотекою і філією набула нового розвитку і піднесення, коли в червні 2020 року було укладено Меморандум про співробітництво між інституціями. Це сприяло реалізації першого етапу спільного культурного проєкту – оцифруванню та оприлюдненню для широкого загалу рідкісних газет грецькою мовою, найбільш значущого історичного документального масиву інформації про життя греків в Одесі на початку ХХ ст.

У ХІХ ст. грецькі громади існували в багатьох містах узбережжя Чорного моря, але саме Одеса стала центром грецького патріотизму та культури й увійшла в історію грецького народу як колиска грецької революції. Для підтримки та розвитку національної самосвідомості грецька громада відкривала в місті школи, створювала самодіяльні театри, типографії, видавала книги, журнали, газети грецькою мовою. Відомо, що в Одесі в період з 1828 до 1917 року існувало 15 типографій в яких видавали літературу грецькою мовою. На початку ХХ століття в Одесі виходили газети: «Космос» (1906–1913), «Мир» (1909–1911) «Грецька зірка» (1913–1916), «Відродження» (1917) «Сонце» (1916–1917).

Оцифрування та забезпечення відкритого віддаленого доступу до цих газет сприятиме збереженню та популяризації спільної культурної спадщини України та Греції, забезпеченню культурних, інформаційних, освітніх, науково-дослідних та інших потреб користувачів. Це приклад плідної інтеграції надбань українського та грецького народів у світовий культурний простір.

Меморандум передбачає також подальше співробітництво та оцифрування і забезпечення відкритого віддаленого доступу до книг грецькою мовою 1830-1917 років, надрукованих в Одесі, які були виявлені в ході ретельного вивчення фонду ОННБ. Книжки з історії, мовознавства, математики, географії, мистецтва, художня та релігійна література зберігали грецьку мову, сприяли її поширенню.

Оцифрування цього книжкового доробку стане продовженням плідної співпраці Одеської національної наукової бібліотеки з філією Грецького Фонду Культури в Одесі. та сприятиме збереженню та популяризацію культурної спадщини України.

На заході експонуватимуться книжково-ілюстративні виставки з фондів ОННБ та філії ГФК в Одесі, присвячені подіям національно-визвольної революції 1821-1829 рр. та новітній історії Греції, плідному діалогу культур між Грецією та Україною, зокрема Одесою, ролі одеського міського голови, мецената, громадського діяча Г.Г. Маразлі в розвитку міста і бібліотеки.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.
У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012