ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Символ свободи, мужності, волі: до 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу
10:22 / 20.03.2021

У зв’язку зі встановленням червоного рівня епідемічної небезпеки в Одесі та в Одеській області, за узгодженням із співорганізатором заходу – Одеською філією Грецького фонду культури, захід переноситься на невизначений термін. Про нову дату урочистостей з нагоди 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу буде повідомлено додатково.

З нагоди визначної дати в історії Греції, 200-річчя грецької революції 1821-1829 рр. Одеська національна наукова бібліотека і філія Грецького Фонду Культури в Одесі 24 березня 2021 року проведуть урочистості під назвою: «Символ свободи, мужності, волі: до 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу».

У заході візьмуть участь представники влади, провідні науковці, літератори, культурні й громадські діячі, просвітяни, краєзнавці, митці.

Відбудеться презентація проєкту «Електронна колекція грецьких періодичних видань з фонду ОННБ — науковий скарб та культурне надбання міжнародної спільноти», реалізованого бібліотекою у співпраці з філією.

Одеська національна наукова бібліотека багато років підтримує плідні стосунки з партнером з міжнародного культурного співробітництва – філією Грецького Фонду Культури в Одесі.

Починаючи з 1994 р., коли в Одесі була відкрита філія, разом з бібліотекою здійснена велика низка змістовних, дослідницьких, наукових, цікавих та пізнавальних проєктів.

Серед них найбільш плідними стали проєкти по Г.Г. Маразлі, К.К. Костанді, О.М. Стіліануді – це видання унікальних книжок, масштабних виставок, цікавих лекцій і таке інше.

Багато заходів філії супроводжувались книжковими виставками із фондів бібліотеки, а її працівники активні постійні учасники заходів.

Співпраця між бібліотекою і філією набула нового розвитку і піднесення, коли в червні 2020 року було укладено Меморандум про співробітництво між інституціями. Це сприяло реалізації першого етапу спільного культурного проєкту – оцифруванню та оприлюдненню для широкого загалу рідкісних газет грецькою мовою, найбільш значущого історичного документального масиву інформації про життя греків в Одесі на початку ХХ ст.

У ХІХ ст. грецькі громади існували в багатьох містах узбережжя Чорного моря, але саме Одеса стала центром грецького патріотизму та культури й увійшла в історію грецького народу як колиска грецької революції. Для підтримки та розвитку національної самосвідомості грецька громада відкривала в місті школи, створювала самодіяльні театри, типографії, видавала книги, журнали, газети грецькою мовою. Відомо, що в Одесі в період з 1828 до 1917 року існувало 15 типографій в яких видавали літературу грецькою мовою. На початку ХХ століття в Одесі виходили газети: «Космос» (1906–1913), «Мир» (1909–1911) «Грецька зірка» (1913–1916), «Відродження» (1917) «Сонце» (1916–1917).

Оцифрування та забезпечення відкритого віддаленого доступу до цих газет сприятиме збереженню та популяризації спільної культурної спадщини України та Греції, забезпеченню культурних, інформаційних, освітніх, науково-дослідних та інших потреб користувачів. Це приклад плідної інтеграції надбань українського та грецького народів у світовий культурний простір.

Меморандум передбачає також подальше співробітництво та оцифрування і забезпечення відкритого віддаленого доступу до книг грецькою мовою 1830-1917 років, надрукованих в Одесі, які були виявлені в ході ретельного вивчення фонду ОННБ. Книжки з історії, мовознавства, математики, географії, мистецтва, художня та релігійна література зберігали грецьку мову, сприяли її поширенню.

Оцифрування цього книжкового доробку стане продовженням плідної співпраці Одеської національної наукової бібліотеки з філією Грецького Фонду Культури в Одесі. та сприятиме збереженню та популяризацію культурної спадщини України.

На заході експонуватимуться книжково-ілюстративні виставки з фондів ОННБ та філії ГФК в Одесі, присвячені подіям національно-визвольної революції 1821-1829 рр. та новітній історії Греції, плідному діалогу культур між Грецією та Україною, зокрема Одесою, ролі одеського міського голови, мецената, громадського діяча Г.Г. Маразлі в розвитку міста і бібліотеки.

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ПЕРЕМОГА, ПІДІРВАНА КОРУПЦІЄЮ: ЧИМ ЗАВЕРШИЛИСЯ ВИБОРИ У БОЛГАРІЇ
Незадовго до опівночі Бойко Борисов – прем'єр-міністр, який з невеликими перервами править у Болгарії з 2009 року, – виступив зі зверненням на своїй сторінці у мережі Facebook. Засунувши руки в кишені і не звертаючи уваги на падаючий сніг, прем'єр та лідер партії ГЄРБ ("Громадяни за європейський розвиток Болгарії") запропонував опонентам мир і створення експертного уряду, який візьме на себе відповідальність і до грудня зробить усе, аби вийти з пандемії та піти далі. Миролюбний тон та пропозиція Борисова щодо "експертного уряду" навряд чи когось ввели в оману. Його наміри очевидні – залишитися при владі і за можливості уникнути дострокових виборів.

Перлина у книжковому намисті: Одеському журналу „Крокодил” – 110!
110 років тому, 2 квітня 1911 року, в Одесі вийшов друком перший номер знаменитого гумористичного журналу «Крокодил», що став непересічним явищем в історії журналістики. У життєписі цього видання – багато яскравих подій і харизматичних особистостей, завдяки яким журнал став дуже популярним.
Символ свободи, мужності, волі: до 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу
У зв’язку зі встановленням червоного рівня епідемічної небезпеки в Одесі та в Одеській області, за узгодженням із співорганізатором заходу – Одеською філією Грецького фонду культури, захід переноситься на невизначений термін. Про нову дату урочистостей з нагоди 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу буде повідомлено додатково.
Шевченківські читання в Одеській національній науковій бібліотеці
У ці березневі дні, коли ми відзначаємо 207 років від дня народження Тараса Шевченка, — видатного Українця, світом визнаного генія – слід згадати ще одну знаменну дату – 180-річчя від часу написання знакового Шевченкового твору – поеми «Гайдамаки». Саме ця тема стала чільною під час Шевченківських читань, яки відбулись 10 березня у форматах онлайн та офлайн в Одеській національній науковій бібліотеці.
В Одесской опере прокомментировали конфликтную ситуацию в театре
Коллектив Одесского национального академического театра оперы и балета принял решение поддержать генерального директора Надежду Бабич.
Переможниця Конкурсу есе зустрілася із заступницею Міністра цифрової трансформації України
Міністерство цифрової трансформації України спільно з CSR Ukraine, експертною організацією Центр “Розвиток КСВ”, та її ініціативою #ДівчатаSTEM, і UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, за підтримки уряду Швеції визначили переможниць Конкурсу есе “Цифрова трансформація в Україні”.© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.029