ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Символ свободи, мужності, волі: до 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу
10:22 / 20.03.2021

У зв’язку зі встановленням червоного рівня епідемічної небезпеки в Одесі та в Одеській області, за узгодженням із співорганізатором заходу – Одеською філією Грецького фонду культури, захід переноситься на невизначений термін. Про нову дату урочистостей з нагоди 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу буде повідомлено додатково.

З нагоди визначної дати в історії Греції, 200-річчя грецької революції 1821-1829 рр. Одеська національна наукова бібліотека і філія Грецького Фонду Культури в Одесі 24 березня 2021 року проведуть урочистості під назвою: «Символ свободи, мужності, волі: до 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу».

У заході візьмуть участь представники влади, провідні науковці, літератори, культурні й громадські діячі, просвітяни, краєзнавці, митці.

Відбудеться презентація проєкту «Електронна колекція грецьких періодичних видань з фонду ОННБ — науковий скарб та культурне надбання міжнародної спільноти», реалізованого бібліотекою у співпраці з філією.

Одеська національна наукова бібліотека багато років підтримує плідні стосунки з партнером з міжнародного культурного співробітництва – філією Грецького Фонду Культури в Одесі.

Починаючи з 1994 р., коли в Одесі була відкрита філія, разом з бібліотекою здійснена велика низка змістовних, дослідницьких, наукових, цікавих та пізнавальних проєктів.

Серед них найбільш плідними стали проєкти по Г.Г. Маразлі, К.К. Костанді, О.М. Стіліануді – це видання унікальних книжок, масштабних виставок, цікавих лекцій і таке інше.

Багато заходів філії супроводжувались книжковими виставками із фондів бібліотеки, а її працівники активні постійні учасники заходів.

Співпраця між бібліотекою і філією набула нового розвитку і піднесення, коли в червні 2020 року було укладено Меморандум про співробітництво між інституціями. Це сприяло реалізації першого етапу спільного культурного проєкту – оцифруванню та оприлюдненню для широкого загалу рідкісних газет грецькою мовою, найбільш значущого історичного документального масиву інформації про життя греків в Одесі на початку ХХ ст.

У ХІХ ст. грецькі громади існували в багатьох містах узбережжя Чорного моря, але саме Одеса стала центром грецького патріотизму та культури й увійшла в історію грецького народу як колиска грецької революції. Для підтримки та розвитку національної самосвідомості грецька громада відкривала в місті школи, створювала самодіяльні театри, типографії, видавала книги, журнали, газети грецькою мовою. Відомо, що в Одесі в період з 1828 до 1917 року існувало 15 типографій в яких видавали літературу грецькою мовою. На початку ХХ століття в Одесі виходили газети: «Космос» (1906–1913), «Мир» (1909–1911) «Грецька зірка» (1913–1916), «Відродження» (1917) «Сонце» (1916–1917).

Оцифрування та забезпечення відкритого віддаленого доступу до цих газет сприятиме збереженню та популяризації спільної культурної спадщини України та Греції, забезпеченню культурних, інформаційних, освітніх, науково-дослідних та інших потреб користувачів. Це приклад плідної інтеграції надбань українського та грецького народів у світовий культурний простір.

Меморандум передбачає також подальше співробітництво та оцифрування і забезпечення відкритого віддаленого доступу до книг грецькою мовою 1830-1917 років, надрукованих в Одесі, які були виявлені в ході ретельного вивчення фонду ОННБ. Книжки з історії, мовознавства, математики, географії, мистецтва, художня та релігійна література зберігали грецьку мову, сприяли її поширенню.

Оцифрування цього книжкового доробку стане продовженням плідної співпраці Одеської національної наукової бібліотеки з філією Грецького Фонду Культури в Одесі. та сприятиме збереженню та популяризацію культурної спадщини України.

На заході експонуватимуться книжково-ілюстративні виставки з фондів ОННБ та філії ГФК в Одесі, присвячені подіям національно-визвольної революції 1821-1829 рр. та новітній історії Греції, плідному діалогу культур між Грецією та Україною, зокрема Одесою, ролі одеського міського голови, мецената, громадського діяча Г.Г. Маразлі в розвитку міста і бібліотеки.

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ТРЕТІ ВИБОРИ ДО ПАРЛАМЕНТУ — ПРО ПЕРІОД ПОЛІТИЧНОЇ ТУРБУЛЕНТНОСТІ У БОЛГАРІЇ
Про підсумки президентських виборів у Болгарії та результати третіх виборів до Парламенту Болгарії за 2021 рік

Українська мова у просторі національної культури: нові видання з мовознавства в Одеській національній науковій бібліотеці
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці з 5 по 12 листопада проходить Тиждень мови, під час якого відбувається низка заходів: відкриття книжкової виставки «Мови велич і краса», on-line лекція мовознавця й мистецтвознавця Володимира Островського «Барокові наголоси в українській мові», а 9 листопада у головному читальному залі – Всеукраїнський диктант національної єдності.
Прем'єри в Оперному театрі
7 листопада відбудеться прем'єра оновленої версії балету «Жар-птиця» І. Стравінського. 10 листопада в Одеському національному академічному театрі опери та балету вперше виконають версію твору Моріса Равеля «Болеро»
«В душі моїй живая сила»
До 160-річчя від дня народження Дніпрової Чайки (Людмили Василевської-Березіної (1861-1927)) – української письменниці, педагога, фольклориста, громадської діячки
В Одесі з'явилася скульптура #Лелеченьки
15 жовтня в Одесі в дендропарку Перемоги відбулося відкриття скульптури #Лелеченьки – колаборації ДТЕК Одеські електричні мережі та сучасного українського художника Леся Панчишина.
«І покажем, що ми, браття, козацького роду»: до Дня захисника України та Дня Українського козацтва
До Дня українського козацтва та дня захисника України Одеська національна наукова бібліотека презентувала книжково-ілюстративну виставку «Українське козацтво – славетні лицарі звитяги».© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.039