ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«Історії, які залишаться з нами…»
16:28 / 07.05.2021

Напередодні Дня пам’яті та примирення в Україні та Дня перемоги над нацизмом у Європі у Другій світовій війні, 6 травня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація книжки «Історії, які залишаться з нами…» та зустріч з авторкою Вікторією Коритнянською, молодою талановитою письменницею, журналісткою, членом Одеської літературної студії «Зелена лампа».

У новому виданні – численні інтерв’ю, спогади про часи Другої світової війни. Це — «живі» історії, часом дуже різних людей трьох поколінь – очевидців, які пережили часи Другої світової війни, їх дітей та онуків. У нарисах-інтерв’ю обличчя війни вимальовується в усьому драматизмі і різноманітності її проявів – на передовій, в окупації і в тилу, а також на територіях Німеччини і країн її союзників (спогади людей, що побували у полоні). Особлива увага приділена спогадам про Голодомор 1932-1933 рр. і голод післявоєнного періоду 1946-1947 рр. У простих життєвих історіях-спогадах є місце і горю від пережитих втрат, і радості від здійснених сподівань; надій і любові та ненависті; подвигу й простій людській вірі у життя…

Презентацію відвідали громадські і культурні діячі, журналісти, митці, викладачі та студентство одеських вишів.

Захід урочисто відкрила Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, яка відзначила важливість і цінність видання, наголосила на актуальності наративів та досліджень у форматі усної історії найдраматичніших сторінок нашої держави.

Микола Скорик, народний депутат України, кандидат економічних наук, за підтримки якого вийшла презентована книжка, наголосив на важливості увічнення пам’яті про Другу світову війну для наступних поколінь задля розбудови держави, збереження миру і злагоди у суспільстві.

За словами Євгена Голубовського, журналіста, культуролога, віце-президента Всесвітнього клубу одеситів: «У цій книзі немає пафосу, але є основна мета – показати абсурдність війни, що руйнує людину в людині…». Євген Михайлович закцентував увагу на тому, що в Україні вже реалізовано чимало дослідницьких проектів різного масштабу у форматі усної історії, і відзначив значний внесок одеської дослідниці Вікторії Коритнянської у історіографію міста і краю.

Про творче життя літературного клубу «Зелена лампа» та творчий шлях авторки – Вікторії Коритнянської, розказав Євген Деменок, письменник, журналіст, член ради Всесвітнього клубу одеситів.

Детальніше про видання розповіла авторка, Вікторія Коритнянська. Вона поділилася подробицями про задум книжки та його втілення, про труднощі й особливості пошукової роботи, цікаві факти під час спілкування з респондентами. Як з’являлись, записувались і упорядковувались історії різних людей про пережите під час 1939-1945 років: окупацію, перебування на фронті, на примусових роботах у Німеччині, голод післявоєнного періоду 1946-1947 рр… Авторка наголосила , що дуже важливо «вчасно спитати», почути, записати і зберегти ці історії, які, як скарб «залишаться з нами…».

Власними спогадами про життя в окупованій Одесі поділився Микола Вилкун, заслужений художник України, член НСХУ.

Зворушливо і натхненно прозвучала поетична композиція у виконанні Валентини Губської, актриси Одеського театру юного глядача ім. Ю.Олеши, заслуженої артистки України.

До обговорення видання долучилася Раїса Краєва, журналіст і педагог.

Книга є цінною збіркою задокументованих матеріалів для історико-краєзнавчих досліджень і буде цікавою широкому загалу читачів, адже ці відверті і щирі розповіді не можуть залишити байдужими.

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ.

Ірина Бірюкова
Ірина Бірюкова

Євген Голубовський
Євген Голубовський

Микола Скорик
Микола Скорик

Губська Валентина
Губська Валентина

Микола Вилкун
Микола Вилкун

Євген Деменок
Євген Деменок

Вікторія Коритнянська
Вікторія Коритнянська

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012