ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
«Історії, які залишаться з нами…»
16:28 / 07.05.2021

Напередодні Дня пам’яті та примирення в Україні та Дня перемоги над нацизмом у Європі у Другій світовій війні, 6 травня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація книжки «Історії, які залишаться з нами…» та зустріч з авторкою Вікторією Коритнянською, молодою талановитою письменницею, журналісткою, членом Одеської літературної студії «Зелена лампа».

У новому виданні – численні інтерв’ю, спогади про часи Другої світової війни. Це — «живі» історії, часом дуже різних людей трьох поколінь – очевидців, які пережили часи Другої світової війни, їх дітей та онуків. У нарисах-інтерв’ю обличчя війни вимальовується в усьому драматизмі і різноманітності її проявів – на передовій, в окупації і в тилу, а також на територіях Німеччини і країн її союзників (спогади людей, що побували у полоні). Особлива увага приділена спогадам про Голодомор 1932-1933 рр. і голод післявоєнного періоду 1946-1947 рр. У простих життєвих історіях-спогадах є місце і горю від пережитих втрат, і радості від здійснених сподівань; надій і любові та ненависті; подвигу й простій людській вірі у життя…

Презентацію відвідали громадські і культурні діячі, журналісти, митці, викладачі та студентство одеських вишів.

Захід урочисто відкрила Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, яка відзначила важливість і цінність видання, наголосила на актуальності наративів та досліджень у форматі усної історії найдраматичніших сторінок нашої держави.

Микола Скорик, народний депутат України, кандидат економічних наук, за підтримки якого вийшла презентована книжка, наголосив на важливості увічнення пам’яті про Другу світову війну для наступних поколінь задля розбудови держави, збереження миру і злагоди у суспільстві.

За словами Євгена Голубовського, журналіста, культуролога, віце-президента Всесвітнього клубу одеситів: «У цій книзі немає пафосу, але є основна мета – показати абсурдність війни, що руйнує людину в людині…». Євген Михайлович закцентував увагу на тому, що в Україні вже реалізовано чимало дослідницьких проектів різного масштабу у форматі усної історії, і відзначив значний внесок одеської дослідниці Вікторії Коритнянської у історіографію міста і краю.

Про творче життя літературного клубу «Зелена лампа» та творчий шлях авторки – Вікторії Коритнянської, розказав Євген Деменок, письменник, журналіст, член ради Всесвітнього клубу одеситів.

Детальніше про видання розповіла авторка, Вікторія Коритнянська. Вона поділилася подробицями про задум книжки та його втілення, про труднощі й особливості пошукової роботи, цікаві факти під час спілкування з респондентами. Як з’являлись, записувались і упорядковувались історії різних людей про пережите під час 1939-1945 років: окупацію, перебування на фронті, на примусових роботах у Німеччині, голод післявоєнного періоду 1946-1947 рр… Авторка наголосила , що дуже важливо «вчасно спитати», почути, записати і зберегти ці історії, які, як скарб «залишаться з нами…».

Власними спогадами про життя в окупованій Одесі поділився Микола Вилкун, заслужений художник України, член НСХУ.

Зворушливо і натхненно прозвучала поетична композиція у виконанні Валентини Губської, актриси Одеського театру юного глядача ім. Ю.Олеши, заслуженої артистки України.

До обговорення видання долучилася Раїса Краєва, журналіст і педагог.

Книга є цінною збіркою задокументованих матеріалів для історико-краєзнавчих досліджень і буде цікавою широкому загалу читачів, адже ці відверті і щирі розповіді не можуть залишити байдужими.

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ.

Ірина Бірюкова
Ірина Бірюкова

Євген Голубовський
Євген Голубовський

Микола Скорик
Микола Скорик

Губська Валентина
Губська Валентина

Микола Вилкун
Микола Вилкун

Євген Деменок
Євген Деменок

Вікторія Коритнянська
Вікторія Коритнянська

Пошук:
розширений

Микола Саранча
Роль міді та марганцю для озимої пшениці
У сучасному сільському господарстві все більшу роль для отримання щедрих та якісних врожаїв озимої пшениці відіграють мікроелементи, зокрема мідь та марганець. Вони мають вагомий вплив на проходження фізіологічних процесів під час росту та розвитку рослин та формування врожаю. Значення мікроелементів для сільськогосподарських рослин зросло із підвищенням врожайності, яку стимулюють, застосовуючи NPK добрива. Проте забезпечення мікроелементами з ґрунту не завжди задовольняє потребу рослин, що і призводить до прояву дефіциту.

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.009