ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Літературна студія «Василь Стефаник. Наближення»
12:36 / 14.05.2021

13 травня 2021 року у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ відбулося засідання літературної студії «Василь Стефаник. Наближення» до 150-річчя від дня народження видатного українського письменника.

Захід урочисто відкрила Ольга Бєльницька, заступник генерального директора з бібліотечної роботи ОННБ, заслужений працівник культури України. В своєму виступі вона підкреслила значущість творчості Василя Стефаника і роботу бібліотеки у справі збереження і вивчення видань творів письменника, торкнувшись непростої долі деяких, на сьогодні раритетних примірників видань 1920х – 30х років з фонду ОННБ.

Окресливши життєвий та творчий шлях Стефаника, Володимир Сподарець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології ПНПУ імені К.Д. Ушинського простежив цікаву парадигму творчого методу і стилю Стефаника у сучасній вітчизняній літературі. «Стефаникове слово - зазначив Володимир Іванович, — входить у єство сучасних наших авторів». Узагальнюючи власні роздуми науковець закликав вивчати нашу літературу, для того, щоб мати потужний ресурс для самоствердження й самовдосконалення.

Олександр Музичко, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І.Мечникова детально розглянув суспільно-політичний вектор та історичний контекст життя і діяльності Василя Стефаника, наголосивши, що «твори Стефаника і його полотно життя це є теж історичне джерело».

Питання образотворчої стефаникіани торкнувся Анатолій Кравченко, народний художник України, член НСХУ. Митець розповів про чудову традицію – проведення щорічних пленерів в Прикарпатті, які є консолідуючим фактором не тільки для митців і мистецтва, а й для соціокультурного простору загалом.

Огляд книжкової виставки «Слово на кремені душі»: рідкісні прижиттєві видання творів Василя Стефаника» провела Катерина Карагодіна, бібліотекар відділу рідкісних видань та рукописів ОННБ.

В програмі заходу відбулись також: мистецька виставка однієї картини «Пленер в Яремчі. Зима в Прикарпатті» художника Анатолія Кравченка та презентація електронної виставки «Я писав про те, що серце співало…»: до 150- річчя від дня народження Василя Стефаника».

Наприкінці заходу відвідувачі – викладачі та студенти Одеського педагогічного училища, влаштували невеличку дискусію щодо проведення літературних уроків, присвячених творчості Василя Стефаника.

Кухарук Тамара, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ

Поиск:
расширенный

Сергей Гриневецкий
РОЗДУМИ ДО ЗАУВАЖЕННЯ: КОНСЕНСУС ЧИ КОНФЛІКТ?
Нещодавно Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зауважив на необхідності привести у відповідність до мовного закону гімн Одеси, у якості якого рішенням Одеської міської ради затверджено "Песню об Одессе" з оперети Дунаєвського «Біла акація», і це змусило мене у черговий раз замислитися про ситуацію, що склалася сьогодні в Україні навколо мовного питання.

Національна наукова бібліотека – майбутнім користувачам
1 та 2 червня до Дня захисту дітей Одеська національна наукова бібліотека запропонувала відвідувачам цікаву виставково-пізнавальну програму «Національна наукова бібліотека – майбутнім користувачам».
Круглий стіл “ІТ освіта в Україні” за участі флагманів ІТ-сектору
В рамках Всеукраїнського Форуму “Україна 30. Освіта і наука” за організаційної підтримки Київської школи економіки відбудеться круглий стіл на тему “ІТ освіта в Україні”. Участь у круглому столі візьмуть представники уряду, державних та приватних закладів освіти, а також бізнесу, що фокусується на розвитку digital-галузі.
Виставка «Народні ляльки Одещини. Історія та Сучасність»
У Болгарському культурному центрі відбулася унікальна виставка народних ляльок, яка вперше представила традиційну лялькову культуру багатонаціональної Одеської області.
Літературна студія «Василь Стефаник. Наближення»
13 травня 2021 року у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ відбулося засідання літературної студії «Василь Стефаник. Наближення» до 150-річчя від дня народження видатного українського письменника.
Ціна перемоги
Олексій Волович, Одеса Життя мого покоління, якому зараз близько сімдесяти, розпочалося після Великої Вітчизняної (ВВВ), в середовищі людей, які пережили цю страшну війну і сталінський терор. Пам’ятаю зворушливу атмосферу другої половини 50-х років, радість і духовне розкріпачення людей, які дружні і згуртовані часто збиралися за скромним святковим столом. Мій батько любив запрошувати гостей на свята. Пам’ятаю, було чимало суперечок про Сталіна, про те, що він нібито «виграв війну». Батько вже тоді був затятим антисталіністом. Доля його сім'ї, багато членів якої стали безневинними жертвами сталінського кривавого Молоха, спонукала його до цього. На все життя запам’ятав батькове «…радянський народ здобув перемогу у війні не завдяки Сталіну, а всупереч йому».© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.024