ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Літературна студія «Василь Стефаник. Наближення»
12:36 / 14.05.2021

13 травня 2021 року у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ відбулося засідання літературної студії «Василь Стефаник. Наближення» до 150-річчя від дня народження видатного українського письменника.

Захід урочисто відкрила Ольга Бєльницька, заступник генерального директора з бібліотечної роботи ОННБ, заслужений працівник культури України. В своєму виступі вона підкреслила значущість творчості Василя Стефаника і роботу бібліотеки у справі збереження і вивчення видань творів письменника, торкнувшись непростої долі деяких, на сьогодні раритетних примірників видань 1920х – 30х років з фонду ОННБ.

Окресливши життєвий та творчий шлях Стефаника, Володимир Сподарець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології ПНПУ імені К.Д. Ушинського простежив цікаву парадигму творчого методу і стилю Стефаника у сучасній вітчизняній літературі. «Стефаникове слово - зазначив Володимир Іванович, — входить у єство сучасних наших авторів». Узагальнюючи власні роздуми науковець закликав вивчати нашу літературу, для того, щоб мати потужний ресурс для самоствердження й самовдосконалення.

Олександр Музичко, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І.Мечникова детально розглянув суспільно-політичний вектор та історичний контекст життя і діяльності Василя Стефаника, наголосивши, що «твори Стефаника і його полотно життя це є теж історичне джерело».

Питання образотворчої стефаникіани торкнувся Анатолій Кравченко, народний художник України, член НСХУ. Митець розповів про чудову традицію – проведення щорічних пленерів в Прикарпатті, які є консолідуючим фактором не тільки для митців і мистецтва, а й для соціокультурного простору загалом.

Огляд книжкової виставки «Слово на кремені душі»: рідкісні прижиттєві видання творів Василя Стефаника» провела Катерина Карагодіна, бібліотекар відділу рідкісних видань та рукописів ОННБ.

В програмі заходу відбулись також: мистецька виставка однієї картини «Пленер в Яремчі. Зима в Прикарпатті» художника Анатолія Кравченка та презентація електронної виставки «Я писав про те, що серце співало…»: до 150- річчя від дня народження Василя Стефаника».

Наприкінці заходу відвідувачі – викладачі та студенти Одеського педагогічного училища, влаштували невеличку дискусію щодо проведення літературних уроків, присвячених творчості Василя Стефаника.

Кухарук Тамара, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.
У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010