ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Літературна студія «Василь Стефаник. Наближення»
12:36 / 14.05.2021

13 травня 2021 року у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ відбулося засідання літературної студії «Василь Стефаник. Наближення» до 150-річчя від дня народження видатного українського письменника.

Захід урочисто відкрила Ольга Бєльницька, заступник генерального директора з бібліотечної роботи ОННБ, заслужений працівник культури України. В своєму виступі вона підкреслила значущість творчості Василя Стефаника і роботу бібліотеки у справі збереження і вивчення видань творів письменника, торкнувшись непростої долі деяких, на сьогодні раритетних примірників видань 1920х – 30х років з фонду ОННБ.

Окресливши життєвий та творчий шлях Стефаника, Володимир Сподарець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології ПНПУ імені К.Д. Ушинського простежив цікаву парадигму творчого методу і стилю Стефаника у сучасній вітчизняній літературі. «Стефаникове слово - зазначив Володимир Іванович, — входить у єство сучасних наших авторів». Узагальнюючи власні роздуми науковець закликав вивчати нашу літературу, для того, щоб мати потужний ресурс для самоствердження й самовдосконалення.

Олександр Музичко, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І.Мечникова детально розглянув суспільно-політичний вектор та історичний контекст життя і діяльності Василя Стефаника, наголосивши, що «твори Стефаника і його полотно життя це є теж історичне джерело».

Питання образотворчої стефаникіани торкнувся Анатолій Кравченко, народний художник України, член НСХУ. Митець розповів про чудову традицію – проведення щорічних пленерів в Прикарпатті, які є консолідуючим фактором не тільки для митців і мистецтва, а й для соціокультурного простору загалом.

Огляд книжкової виставки «Слово на кремені душі»: рідкісні прижиттєві видання творів Василя Стефаника» провела Катерина Карагодіна, бібліотекар відділу рідкісних видань та рукописів ОННБ.

В програмі заходу відбулись також: мистецька виставка однієї картини «Пленер в Яремчі. Зима в Прикарпатті» художника Анатолія Кравченка та презентація електронної виставки «Я писав про те, що серце співало…»: до 150- річчя від дня народження Василя Стефаника».

Наприкінці заходу відвідувачі – викладачі та студенти Одеського педагогічного училища, влаштували невеличку дискусію щодо проведення літературних уроків, присвячених творчості Василя Стефаника.

Кухарук Тамара, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017