ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Виставка «Народні ляльки Одещини. Історія та Сучасність»
17:25 / 23.05.2021

З 09.05.2021р. по 19.05.2021р. у Болгарському культурному центрі за адресою вул.Віце-Адмірала Жукова,9 відбулася унікальна виставка народних ляльок, яка вперше представила традиційну лялькову культуру багатонаціональної Одеської області.

Організатори виставки – проєкт «Автентичні ляльки Одещини» у співпраці з Болгарським культурним центром та його директором Дмитром Федоровичем Терзі. Сама виставка стала підсумковим результатом трьохрічної пошукової, дослідницької роботи по віднайденню автентичної лялькової культури Одещини. Учасники проєкту «Автентичні ляльки Одещини» збирали зразки автентичних народних ляльок, їздячи по селах нашої області, та опитуючи людей похилого віку про те, які саморобні ляльки та іграшки були у їх дитинстві. За три роки назбиралося близько п'яти десятків ляльок, які репрезентують лялькові традиції Бесарабії, Міжлимання та Східного Поділля. Всі результати досліджень були опубліковані в книзі «Народні ляльки Одеської області», яка вийшла у грудні 2020 року. А на виставці «Народні ляльки Одещини. Історія та сучасність» всі віднайдені дослідницьким проєктом ляльки були представлені широкій публіці.

Виставка складалася з двох експозицій : «Історія» та «Сучасність». В експозиція «Історія» були представлені близько 50-ти зразків автентичних ляльок, зібраних в Одеській області та в м. Одеса. Тут також були представлені ляльки із власних збірок Дому-музею «Стара Кишта» с. Кубей, Обласного центру гагаузької культури с. Виноградівка, Городненського сільського історико-краєзнавчого музея – які презентували традиції лялькарства болгар та гагаузів Бесарабії. Вперше широкій публіці були презентовані громадою с. Плахтіївка Білгород-Дністровського р-на унікальні артефакти – обрядові Барині та Коники, які разом з Лялечками та Кониками з Ясеново Перше та м. Балти представляють майже зниклу давню традицію їстівних іграшок на Одещині.

У другій частині виставки, що має назву «Сучасність» можна було побачити понад 150 ляльок, зроблених за автентичними конструкціями Одещини, що їх представили майстри з Харківщини, Київщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Хмельниччини, Одещини.

Серед майстринь було проведено два конкурси: на Кращу Кубейську Куклічку (за автентичною конструкцією с. Кубей), переможцем якого стала Олена Сайдель з м. Овідіополь, та на Кращу ляльку Овідіопольщини (за автентичними конструкціями Овідіопольського району), переможцем якого стала майстриня з Харкова Олена Адільбекова.

Ярослава Різникова, заступниця директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини, виступаючи з вітальним словом на відкритті виставки, наголосила на необхідності дослідження та збереження культурних артефактів нашого регіону, зокрема і народної ляльки, та внесення унікальних культурних явищ до переліку нематеріальної спадщини.

Виставку відвідали одесити, гості міста, учні загальноосвітніх та мистецьких шкіл міста. Протягом роботи виставки куратор Інна Шипілова проводила авторські екскурсії експозицією, знайомлячи відвідувачів з ляльковою культурою Одещини.

Також в рамках виставки відбулася онлайн-конференція «Автентичні ляльки України. Пошуки та дослідження», до якої долучилися науковці, дослідники та поціновувачі народної ляльки з різних куточків України. На конференції представили свої доповіді по результатам дослідження лялькової культури Одещини учасники прєкту «Автентичні ляльки Одещини» Олена Сайдель та Інна Шипілова. Також прийняли участь у конференції провідні дослідники народних ляльок Поділля – Тетяна Пірус, Харківщини – Наталія Олійник, та Державний музей іграшок (м.Київ). На конференції вперше було презентовано дослідницею традиційної гастрокультури Ольгою Павленко відкриття ще одного феномену лялькової культури Одещини – їстівних іграшок Баринь та Коників з села Плахтіївка.

Виставка отримала безліч схвальних відгуків; майстри-учасники виставки нагороджені пам’ятними дипломами.

Проект «Автентичні ляльки Одещини» триває, продовжуються пошуки та дослідження задля збереження автентичної лялькової спадщини Одещини.

Поиск:
расширенный

Сергей Гриневецкий
РОЗДУМИ ДО ЗАУВАЖЕННЯ: КОНСЕНСУС ЧИ КОНФЛІКТ?
Нещодавно Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зауважив на необхідності привести у відповідність до мовного закону гімн Одеси, у якості якого рішенням Одеської міської ради затверджено "Песню об Одессе" з оперети Дунаєвського «Біла акація», і це змусило мене у черговий раз замислитися про ситуацію, що склалася сьогодні в Україні навколо мовного питання.

Національна наукова бібліотека – майбутнім користувачам
1 та 2 червня до Дня захисту дітей Одеська національна наукова бібліотека запропонувала відвідувачам цікаву виставково-пізнавальну програму «Національна наукова бібліотека – майбутнім користувачам».
Круглий стіл “ІТ освіта в Україні” за участі флагманів ІТ-сектору
В рамках Всеукраїнського Форуму “Україна 30. Освіта і наука” за організаційної підтримки Київської школи економіки відбудеться круглий стіл на тему “ІТ освіта в Україні”. Участь у круглому столі візьмуть представники уряду, державних та приватних закладів освіти, а також бізнесу, що фокусується на розвитку digital-галузі.
Виставка «Народні ляльки Одещини. Історія та Сучасність»
У Болгарському культурному центрі відбулася унікальна виставка народних ляльок, яка вперше представила традиційну лялькову культуру багатонаціональної Одеської області.
Літературна студія «Василь Стефаник. Наближення»
13 травня 2021 року у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ відбулося засідання літературної студії «Василь Стефаник. Наближення» до 150-річчя від дня народження видатного українського письменника.
Ціна перемоги
Олексій Волович, Одеса Життя мого покоління, якому зараз близько сімдесяти, розпочалося після Великої Вітчизняної (ВВВ), в середовищі людей, які пережили цю страшну війну і сталінський терор. Пам’ятаю зворушливу атмосферу другої половини 50-х років, радість і духовне розкріпачення людей, які дружні і згуртовані часто збиралися за скромним святковим столом. Мій батько любив запрошувати гостей на свята. Пам’ятаю, було чимало суперечок про Сталіна, про те, що він нібито «виграв війну». Батько вже тоді був затятим антисталіністом. Доля його сім'ї, багато членів якої стали безневинними жертвами сталінського кривавого Молоха, спонукала його до цього. На все життя запам’ятав батькове «…радянський народ здобув перемогу у війні не завдяки Сталіну, а всупереч йому».© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.022