ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Виставка «Народні ляльки Одещини. Історія та Сучасність»
17:25 / 23.05.2021

З 09.05.2021р. по 19.05.2021р. у Болгарському культурному центрі за адресою вул.Віце-Адмірала Жукова,9 відбулася унікальна виставка народних ляльок, яка вперше представила традиційну лялькову культуру багатонаціональної Одеської області.

Організатори виставки – проєкт «Автентичні ляльки Одещини» у співпраці з Болгарським культурним центром та його директором Дмитром Федоровичем Терзі. Сама виставка стала підсумковим результатом трьохрічної пошукової, дослідницької роботи по віднайденню автентичної лялькової культури Одещини. Учасники проєкту «Автентичні ляльки Одещини» збирали зразки автентичних народних ляльок, їздячи по селах нашої області, та опитуючи людей похилого віку про те, які саморобні ляльки та іграшки були у їх дитинстві. За три роки назбиралося близько п'яти десятків ляльок, які репрезентують лялькові традиції Бесарабії, Міжлимання та Східного Поділля. Всі результати досліджень були опубліковані в книзі «Народні ляльки Одеської області», яка вийшла у грудні 2020 року. А на виставці «Народні ляльки Одещини. Історія та сучасність» всі віднайдені дослідницьким проєктом ляльки були представлені широкій публіці.

Виставка складалася з двох експозицій : «Історія» та «Сучасність». В експозиція «Історія» були представлені близько 50-ти зразків автентичних ляльок, зібраних в Одеській області та в м. Одеса. Тут також були представлені ляльки із власних збірок Дому-музею «Стара Кишта» с. Кубей, Обласного центру гагаузької культури с. Виноградівка, Городненського сільського історико-краєзнавчого музея – які презентували традиції лялькарства болгар та гагаузів Бесарабії. Вперше широкій публіці були презентовані громадою с. Плахтіївка Білгород-Дністровського р-на унікальні артефакти – обрядові Барині та Коники, які разом з Лялечками та Кониками з Ясеново Перше та м. Балти представляють майже зниклу давню традицію їстівних іграшок на Одещині.

У другій частині виставки, що має назву «Сучасність» можна було побачити понад 150 ляльок, зроблених за автентичними конструкціями Одещини, що їх представили майстри з Харківщини, Київщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Хмельниччини, Одещини.

Серед майстринь було проведено два конкурси: на Кращу Кубейську Куклічку (за автентичною конструкцією с. Кубей), переможцем якого стала Олена Сайдель з м. Овідіополь, та на Кращу ляльку Овідіопольщини (за автентичними конструкціями Овідіопольського району), переможцем якого стала майстриня з Харкова Олена Адільбекова.

Ярослава Різникова, заступниця директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини, виступаючи з вітальним словом на відкритті виставки, наголосила на необхідності дослідження та збереження культурних артефактів нашого регіону, зокрема і народної ляльки, та внесення унікальних культурних явищ до переліку нематеріальної спадщини.

Виставку відвідали одесити, гості міста, учні загальноосвітніх та мистецьких шкіл міста. Протягом роботи виставки куратор Інна Шипілова проводила авторські екскурсії експозицією, знайомлячи відвідувачів з ляльковою культурою Одещини.

Також в рамках виставки відбулася онлайн-конференція «Автентичні ляльки України. Пошуки та дослідження», до якої долучилися науковці, дослідники та поціновувачі народної ляльки з різних куточків України. На конференції представили свої доповіді по результатам дослідження лялькової культури Одещини учасники прєкту «Автентичні ляльки Одещини» Олена Сайдель та Інна Шипілова. Також прийняли участь у конференції провідні дослідники народних ляльок Поділля – Тетяна Пірус, Харківщини – Наталія Олійник, та Державний музей іграшок (м.Київ). На конференції вперше було презентовано дослідницею традиційної гастрокультури Ольгою Павленко відкриття ще одного феномену лялькової культури Одещини – їстівних іграшок Баринь та Коників з села Плахтіївка.

Виставка отримала безліч схвальних відгуків; майстри-учасники виставки нагороджені пам’ятними дипломами.

Проект «Автентичні ляльки Одещини» триває, продовжуються пошуки та дослідження задля збереження автентичної лялькової спадщини Одещини.

Пошук:
розширений

Микола Саранча
Роль міді та марганцю для озимої пшениці
У сучасному сільському господарстві все більшу роль для отримання щедрих та якісних врожаїв озимої пшениці відіграють мікроелементи, зокрема мідь та марганець. Вони мають вагомий вплив на проходження фізіологічних процесів під час росту та розвитку рослин та формування врожаю. Значення мікроелементів для сільськогосподарських рослин зросло із підвищенням врожайності, яку стимулюють, застосовуючи NPK добрива. Проте забезпечення мікроелементами з ґрунту не завжди задовольняє потребу рослин, що і призводить до прояву дефіциту.

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013