ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Виставка «Народні ляльки Одещини. Історія та Сучасність»
17:25 / 23.05.2021

З 09.05.2021р. по 19.05.2021р. у Болгарському культурному центрі за адресою вул.Віце-Адмірала Жукова,9 відбулася унікальна виставка народних ляльок, яка вперше представила традиційну лялькову культуру багатонаціональної Одеської області.

Організатори виставки – проєкт «Автентичні ляльки Одещини» у співпраці з Болгарським культурним центром та його директором Дмитром Федоровичем Терзі. Сама виставка стала підсумковим результатом трьохрічної пошукової, дослідницької роботи по віднайденню автентичної лялькової культури Одещини. Учасники проєкту «Автентичні ляльки Одещини» збирали зразки автентичних народних ляльок, їздячи по селах нашої області, та опитуючи людей похилого віку про те, які саморобні ляльки та іграшки були у їх дитинстві. За три роки назбиралося близько п'яти десятків ляльок, які репрезентують лялькові традиції Бесарабії, Міжлимання та Східного Поділля. Всі результати досліджень були опубліковані в книзі «Народні ляльки Одеської області», яка вийшла у грудні 2020 року. А на виставці «Народні ляльки Одещини. Історія та сучасність» всі віднайдені дослідницьким проєктом ляльки були представлені широкій публіці.

Виставка складалася з двох експозицій : «Історія» та «Сучасність». В експозиція «Історія» були представлені близько 50-ти зразків автентичних ляльок, зібраних в Одеській області та в м. Одеса. Тут також були представлені ляльки із власних збірок Дому-музею «Стара Кишта» с. Кубей, Обласного центру гагаузької культури с. Виноградівка, Городненського сільського історико-краєзнавчого музея – які презентували традиції лялькарства болгар та гагаузів Бесарабії. Вперше широкій публіці були презентовані громадою с. Плахтіївка Білгород-Дністровського р-на унікальні артефакти – обрядові Барині та Коники, які разом з Лялечками та Кониками з Ясеново Перше та м. Балти представляють майже зниклу давню традицію їстівних іграшок на Одещині.

У другій частині виставки, що має назву «Сучасність» можна було побачити понад 150 ляльок, зроблених за автентичними конструкціями Одещини, що їх представили майстри з Харківщини, Київщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Хмельниччини, Одещини.

Серед майстринь було проведено два конкурси: на Кращу Кубейську Куклічку (за автентичною конструкцією с. Кубей), переможцем якого стала Олена Сайдель з м. Овідіополь, та на Кращу ляльку Овідіопольщини (за автентичними конструкціями Овідіопольського району), переможцем якого стала майстриня з Харкова Олена Адільбекова.

Ярослава Різникова, заступниця директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини, виступаючи з вітальним словом на відкритті виставки, наголосила на необхідності дослідження та збереження культурних артефактів нашого регіону, зокрема і народної ляльки, та внесення унікальних культурних явищ до переліку нематеріальної спадщини.

Виставку відвідали одесити, гості міста, учні загальноосвітніх та мистецьких шкіл міста. Протягом роботи виставки куратор Інна Шипілова проводила авторські екскурсії експозицією, знайомлячи відвідувачів з ляльковою культурою Одещини.

Також в рамках виставки відбулася онлайн-конференція «Автентичні ляльки України. Пошуки та дослідження», до якої долучилися науковці, дослідники та поціновувачі народної ляльки з різних куточків України. На конференції представили свої доповіді по результатам дослідження лялькової культури Одещини учасники прєкту «Автентичні ляльки Одещини» Олена Сайдель та Інна Шипілова. Також прийняли участь у конференції провідні дослідники народних ляльок Поділля – Тетяна Пірус, Харківщини – Наталія Олійник, та Державний музей іграшок (м.Київ). На конференції вперше було презентовано дослідницею традиційної гастрокультури Ольгою Павленко відкриття ще одного феномену лялькової культури Одещини – їстівних іграшок Баринь та Коників з села Плахтіївка.

Виставка отримала безліч схвальних відгуків; майстри-учасники виставки нагороджені пам’ятними дипломами.

Проект «Автентичні ляльки Одещини» триває, продовжуються пошуки та дослідження задля збереження автентичної лялькової спадщини Одещини.

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
БИТВИ ЗАБУТОЇ ВІЙНИ. НАВІЩО КИТАЮ ЗНАДОБИЛОСЯ ЗГАДУВАТИ ПРО ПЕРЕМОГИ 70-РІЧНОЇ ДАВНОСТІ
Не тільки Росія активно використовує мову кіно для державної пропаганди

В Одесі з'явилася скульптура #Лелеченьки
15 жовтня в Одесі в дендропарку Перемоги відбулося відкриття скульптури #Лелеченьки – колаборації ДТЕК Одеські електричні мережі та сучасного українського художника Леся Панчишина.
«І покажем, що ми, браття, козацького роду»: до Дня захисника України та Дня Українського козацтва
До Дня українського козацтва та дня захисника України Одеська національна наукова бібліотека презентувала книжково-ілюстративну виставку «Українське козацтво – славетні лицарі звитяги».
Національний день дівчат технологіях: можливість побачити світ технологій “зсередини”
На честь Міжнародного дня дівчат CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, її ініціатива Дівчата STEM та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення організують Національний день дівчат у технологіях, що відбудеться 11 жовтня 2021 року. Захід реалізується у рамках проєкту “Трамплін до рівності” за підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
ОДЕСА ГУДМАНА ожила під час ОДЕСЬКОЇ ПРЕМ'ЄРИ
В атмосферному центральному залі Одеського музею східного та західного мистецтва відбувся унікальний та захоплюючий інтелектуально-естетичний захід «Одеська Прем'єра».
Идеальный фасон
Премьерный спектакль двух Народных артистов Украины Георгия Делиева и Евгения Чепурняяка «Идеальный фасон» отправляется в тур по Украине© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.024