ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Виставка «Народні ляльки Одещини. Історія та Сучасність»
17:25 / 23.05.2021

З 09.05.2021р. по 19.05.2021р. у Болгарському культурному центрі за адресою вул.Віце-Адмірала Жукова,9 відбулася унікальна виставка народних ляльок, яка вперше представила традиційну лялькову культуру багатонаціональної Одеської області.

Організатори виставки – проєкт «Автентичні ляльки Одещини» у співпраці з Болгарським культурним центром та його директором Дмитром Федоровичем Терзі. Сама виставка стала підсумковим результатом трьохрічної пошукової, дослідницької роботи по віднайденню автентичної лялькової культури Одещини. Учасники проєкту «Автентичні ляльки Одещини» збирали зразки автентичних народних ляльок, їздячи по селах нашої області, та опитуючи людей похилого віку про те, які саморобні ляльки та іграшки були у їх дитинстві. За три роки назбиралося близько п'яти десятків ляльок, які репрезентують лялькові традиції Бесарабії, Міжлимання та Східного Поділля. Всі результати досліджень були опубліковані в книзі «Народні ляльки Одеської області», яка вийшла у грудні 2020 року. А на виставці «Народні ляльки Одещини. Історія та сучасність» всі віднайдені дослідницьким проєктом ляльки були представлені широкій публіці.

Виставка складалася з двох експозицій : «Історія» та «Сучасність». В експозиція «Історія» були представлені близько 50-ти зразків автентичних ляльок, зібраних в Одеській області та в м. Одеса. Тут також були представлені ляльки із власних збірок Дому-музею «Стара Кишта» с. Кубей, Обласного центру гагаузької культури с. Виноградівка, Городненського сільського історико-краєзнавчого музея – які презентували традиції лялькарства болгар та гагаузів Бесарабії. Вперше широкій публіці були презентовані громадою с. Плахтіївка Білгород-Дністровського р-на унікальні артефакти – обрядові Барині та Коники, які разом з Лялечками та Кониками з Ясеново Перше та м. Балти представляють майже зниклу давню традицію їстівних іграшок на Одещині.

У другій частині виставки, що має назву «Сучасність» можна було побачити понад 150 ляльок, зроблених за автентичними конструкціями Одещини, що їх представили майстри з Харківщини, Київщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Хмельниччини, Одещини.

Серед майстринь було проведено два конкурси: на Кращу Кубейську Куклічку (за автентичною конструкцією с. Кубей), переможцем якого стала Олена Сайдель з м. Овідіополь, та на Кращу ляльку Овідіопольщини (за автентичними конструкціями Овідіопольського району), переможцем якого стала майстриня з Харкова Олена Адільбекова.

Ярослава Різникова, заступниця директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини, виступаючи з вітальним словом на відкритті виставки, наголосила на необхідності дослідження та збереження культурних артефактів нашого регіону, зокрема і народної ляльки, та внесення унікальних культурних явищ до переліку нематеріальної спадщини.

Виставку відвідали одесити, гості міста, учні загальноосвітніх та мистецьких шкіл міста. Протягом роботи виставки куратор Інна Шипілова проводила авторські екскурсії експозицією, знайомлячи відвідувачів з ляльковою культурою Одещини.

Також в рамках виставки відбулася онлайн-конференція «Автентичні ляльки України. Пошуки та дослідження», до якої долучилися науковці, дослідники та поціновувачі народної ляльки з різних куточків України. На конференції представили свої доповіді по результатам дослідження лялькової культури Одещини учасники прєкту «Автентичні ляльки Одещини» Олена Сайдель та Інна Шипілова. Також прийняли участь у конференції провідні дослідники народних ляльок Поділля – Тетяна Пірус, Харківщини – Наталія Олійник, та Державний музей іграшок (м.Київ). На конференції вперше було презентовано дослідницею традиційної гастрокультури Ольгою Павленко відкриття ще одного феномену лялькової культури Одещини – їстівних іграшок Баринь та Коників з села Плахтіївка.

Виставка отримала безліч схвальних відгуків; майстри-учасники виставки нагороджені пам’ятними дипломами.

Проект «Автентичні ляльки Одещини» триває, продовжуються пошуки та дослідження задля збереження автентичної лялькової спадщини Одещини.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.
У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010