ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Літературне рандеву «У царині слова»
14:34 / 29.07.2021

27 липня 2021 року Одеська обласна організація Національної спілки письменників України і Одеська національна наукова бібліотека презентували спільний новітній проєкт – літературну вітальню «У царині слова». Письменники і поети Одеси, Чорноморська, Южного, Білгород-Дністровського зібрались у затишному літньому дворику бібліотеки, де представили шанувальникам сучасної літератури свої нові твори. Не часто випадає почути літературний твір у виконанні автора, та ще й задати йому декілька питань, особисто поспілкуватися тощо.

У своєму вітальному слові Ірина Бірюкова – генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, щиро подякувала літераторам за унікальну можливість долучитися до їх «творчої майстерні», відчути щедру силу натхнення, засвідчити народження нових текстів, нових ідей. Вона зазначила, що місією бібліотек є популяризація рідного слова і створення широкодоступного простору для творчого спілкування. «Радію зустрічі з активістами Одеської обласної організації Національної спілки письменників України в літньому читальному просторі і сердечно вітаю ініціативи спілчан на чолі з Сергієм Дмитрієвим, завдяки яким сьогодні народжується наш спільний проєкт «У царині слова». Читання, спілкування, натхнення – в Одесі, місті літератури ЮНЕСКО!»

Сергій Дмитрієв – голова Одеської обласної організації НСПУ, кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства ОНУ імені І.І. Мечникова зазначив, що бібліотека є знаковою локацією, де саме й повинні відбуватися перші читання і презентації літературних новинок.

У дружній атмосфері літературної вітальні свій творчий доробок представили літератори – кандидати у члени Одеської обласної організації НСПУ: Володимир Бабієнко, Любов Купцова та Віталія Бабущак .

Власними роздумами про сучасне літературне життя, ідеями щодо найближчих планів роботи Одеської обласної організації НСПУ та новими творчими напрацюваннями щедро ділились знані письменники: Сергій Дмитрієв, Валентина Сидорук, Таїсія Саприкіна, Валерій Демиденко, Леонід Кулаковський, Наталія Бутук, Олесь Чайковський, Ірина Тома, Віталій Бошков, Анна Маліцька, Віктор Стельмах та інші.

Наприкінці зустрічі письменники передали до фондів бібліотеки нові видання власних творів, зокрема: В. Бабущак – «За воротами раю»; О. Чайковський – «Усе, до чого серцем доторкнувся», «Олександр»; В. Демиденко – «Кайстра», «Подаруй мені кохання!» та збірку сучасної кримськотатарської літератури «Мавылыкъ. Блакить».

Літературна вітальня «У царині слова» планує проводити зустрічі з письменниками щомісяця, про що на сайті ОННБ буде розміщено додаткову інформацію. Запрошуємо усіх поцінювачів літератури до натхненного простору «царини слова».

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ТУРЦИЮ НЕ МОЖЕТ НЕ ВОЛНОВАТЬ СИТУАЦИЯ НА ЧЕРНОМ МОРЕ — эксперт
Интервью Eurasia Diary с экспертом Национального института стратегических исследований (Украина) Артемом Филипенко

Парижcкие выставки: коллекция Морозовых и Musée Marmottan Monet
Конец 2021 — начало 2022 года ознаменовалось проведением в Париже уникальных художественных выставок. О наиболее впечатляющих рассказывает побывавшая на них корреспондент ИА «Контекст-Причорноморье».
Гендерні студії: в Одеській національній науковій бібліотеці та презентація книги «Від інтиму до світогляду. Нариси з гендерної журналістики»
У рамках культурно-просвітницького проєкту «Гендерні студії» 19 грудня 2022 року в Музеї відділу рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація книги одеських журналістів Олександра Галяса та Тамари Гладкої «Від інтиму до світогляду. Нариси з гендерної журналістики» за участю авторів.
Сергій Дєтков в рамках стендап-туру Україною виступить у Одесі
Стендап-комік Сергій Детков вперше виступить із сольним концертом 9 лютого в Одесі. О 20:00 на сцені Одеської філармонії нові жарти досвідченого коміка.
«Від Миколая до Різдва»: святкова екскурсійна програма в Одеській національній науковій бібліотеці
Новорічно-різдвяні свята – це найбільш таємничі, урочисті і родинні свята, які обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить в чудеса. Адже це час, коли вони трапляються кожної секунди. З першими новорічними вогниками, що засяють у вікнах, зимова казка постукає в наші двері. А з чого починається найчарівніша казка року? Звісно з ялинки біля якої і відбуваються усі дива. От і нині зали найстарішої книгозбірні України святково прикрашені, сяє різнокольоровими вогниками зелена красуня, збираючи навколо себе дорослих та дітей.
Масштабна співпраця IT-бізнесу й держави: в 50 університетах з'явиться курс, що навчить 60 тисяч студентів створювати цифрові продукти
Протягом 2022 року в більш ніж 50 українських університетах буде впроваджено навчальний курс «Створення й розвиток IT-продуктів» — освітню програму з IT-підприємництва для студентів державних закладів вищої освіти (ЗВО).© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.023