ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Літературне рандеву «У царині слова»
14:34 / 29.07.2021

27 липня 2021 року Одеська обласна організація Національної спілки письменників України і Одеська національна наукова бібліотека презентували спільний новітній проєкт – літературну вітальню «У царині слова». Письменники і поети Одеси, Чорноморська, Южного, Білгород-Дністровського зібрались у затишному літньому дворику бібліотеки, де представили шанувальникам сучасної літератури свої нові твори. Не часто випадає почути літературний твір у виконанні автора, та ще й задати йому декілька питань, особисто поспілкуватися тощо.

У своєму вітальному слові Ірина Бірюкова – генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, щиро подякувала літераторам за унікальну можливість долучитися до їх «творчої майстерні», відчути щедру силу натхнення, засвідчити народження нових текстів, нових ідей. Вона зазначила, що місією бібліотек є популяризація рідного слова і створення широкодоступного простору для творчого спілкування. «Радію зустрічі з активістами Одеської обласної організації Національної спілки письменників України в літньому читальному просторі і сердечно вітаю ініціативи спілчан на чолі з Сергієм Дмитрієвим, завдяки яким сьогодні народжується наш спільний проєкт «У царині слова». Читання, спілкування, натхнення – в Одесі, місті літератури ЮНЕСКО!»

Сергій Дмитрієв – голова Одеської обласної організації НСПУ, кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства ОНУ імені І.І. Мечникова зазначив, що бібліотека є знаковою локацією, де саме й повинні відбуватися перші читання і презентації літературних новинок.

У дружній атмосфері літературної вітальні свій творчий доробок представили літератори – кандидати у члени Одеської обласної організації НСПУ: Володимир Бабієнко, Любов Купцова та Віталія Бабущак .

Власними роздумами про сучасне літературне життя, ідеями щодо найближчих планів роботи Одеської обласної організації НСПУ та новими творчими напрацюваннями щедро ділились знані письменники: Сергій Дмитрієв, Валентина Сидорук, Таїсія Саприкіна, Валерій Демиденко, Леонід Кулаковський, Наталія Бутук, Олесь Чайковський, Ірина Тома, Віталій Бошков, Анна Маліцька, Віктор Стельмах та інші.

Наприкінці зустрічі письменники передали до фондів бібліотеки нові видання власних творів, зокрема: В. Бабущак – «За воротами раю»; О. Чайковський – «Усе, до чого серцем доторкнувся», «Олександр»; В. Демиденко – «Кайстра», «Подаруй мені кохання!» та збірку сучасної кримськотатарської літератури «Мавылыкъ. Блакить».

Літературна вітальня «У царині слова» планує проводити зустрічі з письменниками щомісяця, про що на сайті ОННБ буде розміщено додаткову інформацію. Запрошуємо усіх поцінювачів літератури до натхненного простору «царини слова».

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
Відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.020