ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Літературне рандеву «У царині слова»
14:34 / 29.07.2021

27 липня 2021 року Одеська обласна організація Національної спілки письменників України і Одеська національна наукова бібліотека презентували спільний новітній проєкт – літературну вітальню «У царині слова». Письменники і поети Одеси, Чорноморська, Южного, Білгород-Дністровського зібрались у затишному літньому дворику бібліотеки, де представили шанувальникам сучасної літератури свої нові твори. Не часто випадає почути літературний твір у виконанні автора, та ще й задати йому декілька питань, особисто поспілкуватися тощо.

У своєму вітальному слові Ірина Бірюкова – генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України, щиро подякувала літераторам за унікальну можливість долучитися до їх «творчої майстерні», відчути щедру силу натхнення, засвідчити народження нових текстів, нових ідей. Вона зазначила, що місією бібліотек є популяризація рідного слова і створення широкодоступного простору для творчого спілкування. «Радію зустрічі з активістами Одеської обласної організації Національної спілки письменників України в літньому читальному просторі і сердечно вітаю ініціативи спілчан на чолі з Сергієм Дмитрієвим, завдяки яким сьогодні народжується наш спільний проєкт «У царині слова». Читання, спілкування, натхнення – в Одесі, місті літератури ЮНЕСКО!»

Сергій Дмитрієв – голова Одеської обласної організації НСПУ, кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства ОНУ імені І.І. Мечникова зазначив, що бібліотека є знаковою локацією, де саме й повинні відбуватися перші читання і презентації літературних новинок.

У дружній атмосфері літературної вітальні свій творчий доробок представили літератори – кандидати у члени Одеської обласної організації НСПУ: Володимир Бабієнко, Любов Купцова та Віталія Бабущак .

Власними роздумами про сучасне літературне життя, ідеями щодо найближчих планів роботи Одеської обласної організації НСПУ та новими творчими напрацюваннями щедро ділились знані письменники: Сергій Дмитрієв, Валентина Сидорук, Таїсія Саприкіна, Валерій Демиденко, Леонід Кулаковський, Наталія Бутук, Олесь Чайковський, Ірина Тома, Віталій Бошков, Анна Маліцька, Віктор Стельмах та інші.

Наприкінці зустрічі письменники передали до фондів бібліотеки нові видання власних творів, зокрема: В. Бабущак – «За воротами раю»; О. Чайковський – «Усе, до чого серцем доторкнувся», «Олександр»; В. Демиденко – «Кайстра», «Подаруй мені кохання!» та збірку сучасної кримськотатарської літератури «Мавылыкъ. Блакить».

Літературна вітальня «У царині слова» планує проводити зустрічі з письменниками щомісяця, про що на сайті ОННБ буде розміщено додаткову інформацію. Запрошуємо усіх поцінювачів літератури до натхненного простору «царини слова».

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.
У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012