ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Презентація альманаху «Одеські зигзаги»
22:45 / 30.08.2021

27 серпня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація збірки «Одеські зигзаги» та зустріч з авторами, твори яких увійшли до видання: Сергія Брайка, Рити Колобової, Івана Рябухіна, Юрія Работіна та інших.

Ольга Миколаївна Бельницька – заступник генерального директора ОННБ з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України, привітала присутніх з випуском чергових «Зигзагів» і зауважила, що нині презентовані «Одеськи зигзаги» стануть чудовим подарунком читачам ОННБ до Дня міста, тому що «тут – проза, поезія, пісні, розповіді про Одесу і одеситів, про час, у який ми живемо. Тут є все, що властиве одеському стилю: цікаве і кумедне, тонкі і точні спостереження, іронічні сценки і, звичайно, неповторна «одеська» мова».

Сергій Брайко – публіцист, поет, член Національної спілки журналістів України, упорядник презентованого видання та інших випусків збірок серії «Зигзаги», поділився цікавими несподіванками, що сталися під час роботи над виданням, та прочитав декілька власних творів.

Про творчі плани щодо подальших випусків «Зигзагів» та роботу Благодійного фонду «АVЕ» розповіла його голова Рита Колобова – почесний працівник культури України, член Національної спілки журналістів України. Вона передала від Благодійного фонду «АVЕ» примірники альманаху «Одеські зигзаги» та інші книжки до фондів ОННБ та інших бібліотек м. Одеси.

Володимир Островський – краєзнавець, мистецтвознавець, арт-критик, старший науковий працівник Одеського музею західного і східного мистецтва ретельно проаналізував твори, представлені в «Одеських зигзагах» та закликав літераторів частіше звертатись до класиків вітчизняної літератури у пошуках «одвічних нових форм». На завершення своєї доповіді він із захопленням прочитав декілька віршів Тараса Шевченка.

Людмила Берещук
Людмила Берещук

Прикрасою творчої зустрічі став виступ митців: Людмили Берещук – співачки, лауреата Міжнародного Грінівського фестивалю «Червоні вітрила», та майстрів авторської пісні Віолетти Лашкул і Сергія Никитченка (арт-проєкт Благодійного фонду «AVE» ).

Про збереження культури й неповторного колориту Одеси йшлося у слові Світлани Крижевської, відомої мисткині, старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, члена Національної спілки художників України.

У літературній частині зустрічі звучали поетичні та прозові твори, представлені в альманасі «Одеські зигзаги», у виконанні авторів: Івана Рябухіна, Світлани Коновал-Чечко, Тетяни Крупник, Катерини Лещенко, Наталі Лук’яненко, Андрія Рюрікова та інших.

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності.

Музичне вітання від майстрів бардівської пісні Віолетти Лашкул та Сергія Никитченка.
Музичне вітання від майстрів бардівської пісні Віолетти Лашкул та Сергія Никитченка.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.
У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017