ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Презентація альманаху «Одеські зигзаги»
22:45 / 30.08.2021

27 серпня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація збірки «Одеські зигзаги» та зустріч з авторами, твори яких увійшли до видання: Сергія Брайка, Рити Колобової, Івана Рябухіна, Юрія Работіна та інших.

Ольга Миколаївна Бельницька – заступник генерального директора ОННБ з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України, привітала присутніх з випуском чергових «Зигзагів» і зауважила, що нині презентовані «Одеськи зигзаги» стануть чудовим подарунком читачам ОННБ до Дня міста, тому що «тут – проза, поезія, пісні, розповіді про Одесу і одеситів, про час, у який ми живемо. Тут є все, що властиве одеському стилю: цікаве і кумедне, тонкі і точні спостереження, іронічні сценки і, звичайно, неповторна «одеська» мова».

Сергій Брайко – публіцист, поет, член Національної спілки журналістів України, упорядник презентованого видання та інших випусків збірок серії «Зигзаги», поділився цікавими несподіванками, що сталися під час роботи над виданням, та прочитав декілька власних творів.

Про творчі плани щодо подальших випусків «Зигзагів» та роботу Благодійного фонду «АVЕ» розповіла його голова Рита Колобова – почесний працівник культури України, член Національної спілки журналістів України. Вона передала від Благодійного фонду «АVЕ» примірники альманаху «Одеські зигзаги» та інші книжки до фондів ОННБ та інших бібліотек м. Одеси.

Володимир Островський – краєзнавець, мистецтвознавець, арт-критик, старший науковий працівник Одеського музею західного і східного мистецтва ретельно проаналізував твори, представлені в «Одеських зигзагах» та закликав літераторів частіше звертатись до класиків вітчизняної літератури у пошуках «одвічних нових форм». На завершення своєї доповіді він із захопленням прочитав декілька віршів Тараса Шевченка.

Людмила Берещук
Людмила Берещук

Прикрасою творчої зустрічі став виступ митців: Людмили Берещук – співачки, лауреата Міжнародного Грінівського фестивалю «Червоні вітрила», та майстрів авторської пісні Віолетти Лашкул і Сергія Никитченка (арт-проєкт Благодійного фонду «AVE» ).

Про збереження культури й неповторного колориту Одеси йшлося у слові Світлани Крижевської, відомої мисткині, старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, члена Національної спілки художників України.

У літературній частині зустрічі звучали поетичні та прозові твори, представлені в альманасі «Одеські зигзаги», у виконанні авторів: Івана Рябухіна, Світлани Коновал-Чечко, Тетяни Крупник, Катерини Лещенко, Наталі Лук’яненко, Андрія Рюрікова та інших.

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності.

Музичне вітання від майстрів бардівської пісні Віолетти Лашкул та Сергія Никитченка.
Музичне вітання від майстрів бардівської пісні Віолетти Лашкул та Сергія Никитченка.

Пошук:
розширений

Руслан Весел
Народні санкції. Як протидіяти міжнародному бізнесу на крові
Як допомогти владі очищати країну від підприємств, що не можуть розпрощатися з РФ

Мистецькі промені серед воєнних буднів
У важкі часи рятуємось не тільки книгами, а й споглядаючи прекрасне. Запрошую і вас відвідати виставковий зал Одеської обласної організації Національної спілки художників України
«Коти бібліотечного світу»: до Міжнародного дня котів
Щороку 8 серпня відзначається Міжнародний день котів – неофіційне свято на честь котів, започатковане у 2002 році Міжнародним фондом захисту тварин. Цього дня котам дякують за їх заслуги, виказують своє шанування і любов. У 2020 році піклування про Міжнародний день котів перейшло до Міжнародної організації догляду за котами, яка з 1958 року прагне покращити здоров'я та добробут домашніх улюбленців у всьому світі.
Культові книжки: сучасна українська література. Частина 2
Продовжуємо публікацію огляду знакових книжок сучасної української літератури. Друга п’ятірка дуже потужна. Якщо ви досі не знайомі із сучукрліт та не знаєте як до неї підступитись, сміливо хапайте будь яку із добірки.
Культові книжки: сучасна українська література. Частина 1
Сучасна українська проза динамічно розвивається та рясніє яскравими іменами, які достойно представляють нашу літературу за кордоном. З кожним роком список живих «класиків» поповнюється й розширюється. Але зараз перед майстрами пера стоять непрості завдання. Читач дуже часто зі скепсисом ставиться до нових імен та може відверто губитися в безмежному асортименті видань. Бібліотекарі Одеської національної наукової бібліотеки підготували добірку із непересічних книжок сучасної української літератури. Пропонуємо до уваги першу частину видань. Впевнені, що серед них ви неодмінно знайдете цікаву для себе.
Краєзнавство за покликом душі: творча зустріч з Василем Вельможком
25 липня о 12.00 у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч з Василем Вельможком, відомим краєзнавцем, головою Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів». Василь Іванович, фізиком за фахом, є викладачем вищої категорії, членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України.© 2005—2022 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2022 S&A design team / 0.045