|
«Від Миколая до Різдва»: святкова екскурсійна програма в Одеській національній науковій бібліотеці
13:47 / 22.12.2021
Новорічно-різдвяні свята – це найбільш таємничі, урочисті і родинні свята, які обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить в чудеса. Адже це час, коли вони трапляються кожної секунди. З першими новорічними вогниками, що засяють у вікнах, зимова казка постукає в наші двері. А з чого починається найчарівніша казка року? Звісно з ялинки біля якої і відбуваються усі дива. От і нині зали найстарішої книгозбірні України святково прикрашені, сяє різнокольоровими вогниками зелена красуня, збираючи навколо себе дорослих та дітей. 19 грудня, у День Святого Миколая, в бібліотеці, в рамках бібліотечного проєкту родинного дозвілля, спрямованого на популяризацію книги та читання стартувала святкова екскурсійна програма «Від Миколая до Різдва», що триватиме до 9 січня 2022 року.
За словами генеральної директорки ОННБ Ірини Бірюкової, колектив книгозбірні з теплом сприйняв ініціативу організувати новорічно-різдвяну програму родинного дозвілля для одеських книголюбів. Ідея з'явилася в минулому році на тлі суворих карантинних обмежень, які позбавили багатьох дітлахів звичних новорічних активностей – «ялинок», спектаклів тощо, адже проведення масових заходів із великою кількістю учасників було небезпечним з огляду на загрози поширення COVID-19. Тож можливість цікаво й змістовно провести час разом із родиною, у невеликих екскурсійних групах, стала незвичною альтернативою. Натхненні бібліотекарі й цьогоріч підготували пізнавально-розважальну програму для всієї родини, яка дозволяє нам в такий незвичний спосіб слугувати почесній місії — вихованню культури читання й спілкування з книгою.
Першими відвідувачами стали давні друзі бібліотеки – багатодітні родини з Центру соціальних служб Одеської міськради. Як підкреслила заступник директора Центру Олена Азаркіна, щира дружба та плідні творчі стосунки багато років об’єднують Одеську національну бібліотеку та Центр соціальних служб. Різноманітні заходи: екскурсії, книжкові виставки, бесіди, перегляди фільмів, тренінги, майстер-класи завжди очікувані і викликають цікавість і захоплення з боку дітей, їхніх батьків та опікунів а також фахівців Центру. Пані Олена висловила думку про те, що нинішня нова новорічна програма буквально вразила чарівністю і стала справжнім святом родинного дозвілля і сімейного спілкування, коли дорослі відкривають для себе багато корисного, переглядаючи педагогічну й методичну літературу, а малеча і підлітки із захопленням поринають у розмаїття сучасної дитячої книги, всі відчувають заряд творчості, натхнення й позитиву.
Справжня казка чекала і на відвідувачів Одеської національної наукової бібліотеки: казкова Снігова Королева, втілена бібліотекаркою Тетяною Гюмюшлю, запросила гостей у чарівну мандрівку книжковими володіннями... Присутні поринули у «Чарівні історії старовинної книгозбірні» – казки народів світу, які читала відома радіо-казкарка Анна Шаргородська, а потім подорожували унікальними залами найстарішої публічної бібліотеки України з екскурсійною програмою «Святкова бібліомандрівка».
Малеча, підлітки, батьки, дідусі й бабусі разом розмальовували велику новорічно-різдвяну панораму, з радістю долучаючись до багатоденного мистецького марафону, фіналом якого стане поява величезної листівки «Зимові історії – новорічні дива».
Кожен міг відчути магію новорічних свят, фотографуючись в тематичних фотозонах та інтер’єрах бібліотеки, а також створити вітальну листівку власноруч на майстер-класі «Новорічний дарунок» від Олени Гладенької. Посеред святкових пригод стала одна приємна випадковість: виявилася, що серед гостей, що завітали до найстарішої книгозбірні, був маленький Миколайчик, у якого сьогодні подвійне свято: День народження і День янгола. Іменинника тепло привітали усі разом, а Снігова Королева запропонувала Миколайчику відчути себе справжнім чарівником на королівському троні.
Насичена програма і надзвичайно емоційно-піднесений настрій поглинув усіх у книжкові дива, навіть не помітили, як швидко сплинув час. І бачили би ви ті дитячі з особливою увагою обличчя, посмішки, відкритість і щирість! Їх зацікавленість безцінна! Книжкове розмаїття, представлене на виставках: «Чарівність зимових свят: звичаї, традиції, обряди України і світу»; «Новий рік за східним календарем»; «Світ чудес Святого Миколая»; «Йдемо на костюмований бал!»; «Скарбничка казок» та інших вражали і зачаровували як дітей так і дорослих: яскраві величезні збірки казок; книжки-пазли, книжки-ляльки, 3D-книжки, електронні та аудіо-кижки; Kindle-читанка… Хіба ж можливо пройти повз таких видань і не закохатися хоч одну із представлених книжок?
Ми сподіваємося, що такі зустрічі з бібліотекою та книгами посіють, зміцнять інтерес до читання, які є невід'ємною, необхідною частиною розвитку і людини, і суспільства. Тож, завітайте до нас на святкову екскурсійну програму «Від Миколая до Різдва», обирайте улюблені книжки і створюйте новорічний настрій! Оксана ПОПОВА, зав. відділом обслуговування користувачів Одеської національної наукової бібліотеки. |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012 |