ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Гендерні студії: в Одеській національній науковій бібліотеці та презентація книги «Від інтиму до світогляду. Нариси з гендерної журналістики»
21:43 / 20.01.2022

У рамках культурно-просвітницького проєкту «Гендерні студії» 19 грудня 2022 року в Музеї відділу рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація книги одеських журналістів Олександра Галяса та Тамари Гладкої «Від інтиму до світогляду. Нариси з гендерної журналістики» за участю авторів.

З привітальним словом до присутніх на заході, ініційованому Одеською обласною Радою миру у співпраці з Одеською національною науковою бібліотекою, звернулася Генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. Вона зазначила, що бібліотека вже давно стала не лише потужною локацією в місті Одеса для поглиблення знань вчених, журналістів, публіцистів, письменників, політичних діячів, а ще й своєрідним інформаційним майданчиком для обговорення надважливої теми соціальної рівності, де підіймаються та обговорюються непрості гендерні питання:

«Приємно, що до нашого сьогоднішнього засідання долучилися не лише присутні у залі одеські провідні науковці, журналісти, представники влади та громадськості, а й віртуально приєдналися до обговорення вчені та студенти вищих навчальних закладів з різних міст України».

Таміла Афанасьєва, голова Одеської обласної Ради миру, співзасновник культурно-просвітницького проєкту «Гендерні студії», підкреслила, що для неї велика честь працювати у партнерському режимі з ОННБ та наголосила на важливості подальшого проведення таких цікавих заходів, які дозволяють правильно вибудовувати лінію з просування гендерної рівності в Україні та розширення прав і можливостей жінок, при цьому зберігаючи баланс у нашому суспільстві.

У своєму виступі голова Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін акцентував увагу присутніх на тому, що гендерна тематика була, є і буде актуальною для нашого міста, у якому переважна більшість одеських журналістів – жінки, та подякував авторам за ще одне надбання у літературному та журналістському просторі, яке, він впевнений, посяде достойне місце на цьогорічному Загальнонаціональному конкурсі-фестивалі «Українська мова – мова єднання».

Автори книги «Від інтиму до світогляду. Нариси з гендерної журналістики» – заступник редактора одеської газети «Порто-Франко» Олександр Галяс і редакторка соціальних мереж телеканалу «7-й канал» Тамара Гладка – подякували керівництву Одеської національної наукової бібліотеки за можливість презентувати видання на тематичному засіданні та розповіли про ідею його створення.

«Книга – це вічність. І дуже символічно, що презентація нашої книги проходить у Музеї відділу рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки, де зберігаються найдавніші та унікальні пам’ятки літератури», — підкреслив автор.

За словами Олександра Галяса, до книги увійшли матеріали його статей, що підіймають проблеми децентралізації, сексизму, наркоманії та навіть інцесту. Чи можна на прикладі інтимних відносин звільнитися від гендерних стереотипів? Яким чином лялька Барбі впливає на зміну уявлень про суспільні ролі жінок? Що робити, коли стався інцест? Саме на такі доволі незвичні запитання можна знайти відповіді у книзі, яка, сподівається автор, стане корисною для студентів та викладачів факультетів журналістики.

До речі, Олександр Галяс за роки журналістської діяльності друкувався в газетах, журналах, альманахах України, США, ФРН, РФ, Данії, Естонії та інших країн, також має понад 120 нагород національних та регіональних конкурсів ЗМІ. Останні роки він приділяє значну увагу саме гендерним проблемам.

На засіданні також обговорювалися методи гендерної освіти у вищих навчальних закладах. Під час дискусій учасники поділилися досвідом роботи за цим напрямом, окреслили соціальні проблеми студентської молоді, торкнулися тем з питань насильства за ознакою статі, торгівлі людьми, виховання дітей, реклами, насильства під час збройного конфлікту тощо.

На завершення заходу гості мали можливість ознайомитися з підготовленою фахівцями довідково-інформаційного відділу ОННБ книжковою виставкою «Гендерна журналістика», де була представлена добірка літератури з історії, дослідження теми гендерної рівності, міжнародного досвіду та практичні посібники щодо застосування гендерного підходу у різних галузях.

Довідково. «Гендерні студії» – культурно-просвітницький проєкт, ініційований Одеською обласною Радою миру за підтримки Одеської національної наукової бібліотеки, який має за мету забезпечити підтримку та реалізацію виконання Україною зобов’язань щодо ключових міжнародних зобов’язань по забезпеченню гендерної рівності шляхом поширення об’єктивної інформації про ідеї гендерної рівності в суспільстві, подолання стереотипів та протидію фейкам, формувати гендерну свідомість та культуру широких верств суспільства.

Юлія Семенова, провідний бібліотекар

Відділу соціокультурної діяльності

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.
У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010