ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Гендерні студії: в Одеській національній науковій бібліотеці та презентація книги «Від інтиму до світогляду. Нариси з гендерної журналістики»
21:43 / 20.01.2022

У рамках культурно-просвітницького проєкту «Гендерні студії» 19 грудня 2022 року в Музеї відділу рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки відбулася презентація книги одеських журналістів Олександра Галяса та Тамари Гладкої «Від інтиму до світогляду. Нариси з гендерної журналістики» за участю авторів.

З привітальним словом до присутніх на заході, ініційованому Одеською обласною Радою миру у співпраці з Одеською національною науковою бібліотекою, звернулася Генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. Вона зазначила, що бібліотека вже давно стала не лише потужною локацією в місті Одеса для поглиблення знань вчених, журналістів, публіцистів, письменників, політичних діячів, а ще й своєрідним інформаційним майданчиком для обговорення надважливої теми соціальної рівності, де підіймаються та обговорюються непрості гендерні питання:

«Приємно, що до нашого сьогоднішнього засідання долучилися не лише присутні у залі одеські провідні науковці, журналісти, представники влади та громадськості, а й віртуально приєдналися до обговорення вчені та студенти вищих навчальних закладів з різних міст України».

Таміла Афанасьєва, голова Одеської обласної Ради миру, співзасновник культурно-просвітницького проєкту «Гендерні студії», підкреслила, що для неї велика честь працювати у партнерському режимі з ОННБ та наголосила на важливості подальшого проведення таких цікавих заходів, які дозволяють правильно вибудовувати лінію з просування гендерної рівності в Україні та розширення прав і можливостей жінок, при цьому зберігаючи баланс у нашому суспільстві.

У своєму виступі голова Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін акцентував увагу присутніх на тому, що гендерна тематика була, є і буде актуальною для нашого міста, у якому переважна більшість одеських журналістів – жінки, та подякував авторам за ще одне надбання у літературному та журналістському просторі, яке, він впевнений, посяде достойне місце на цьогорічному Загальнонаціональному конкурсі-фестивалі «Українська мова – мова єднання».

Автори книги «Від інтиму до світогляду. Нариси з гендерної журналістики» – заступник редактора одеської газети «Порто-Франко» Олександр Галяс і редакторка соціальних мереж телеканалу «7-й канал» Тамара Гладка – подякували керівництву Одеської національної наукової бібліотеки за можливість презентувати видання на тематичному засіданні та розповіли про ідею його створення.

«Книга – це вічність. І дуже символічно, що презентація нашої книги проходить у Музеї відділу рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки, де зберігаються найдавніші та унікальні пам’ятки літератури», — підкреслив автор.

За словами Олександра Галяса, до книги увійшли матеріали його статей, що підіймають проблеми децентралізації, сексизму, наркоманії та навіть інцесту. Чи можна на прикладі інтимних відносин звільнитися від гендерних стереотипів? Яким чином лялька Барбі впливає на зміну уявлень про суспільні ролі жінок? Що робити, коли стався інцест? Саме на такі доволі незвичні запитання можна знайти відповіді у книзі, яка, сподівається автор, стане корисною для студентів та викладачів факультетів журналістики.

До речі, Олександр Галяс за роки журналістської діяльності друкувався в газетах, журналах, альманахах України, США, ФРН, РФ, Данії, Естонії та інших країн, також має понад 120 нагород національних та регіональних конкурсів ЗМІ. Останні роки він приділяє значну увагу саме гендерним проблемам.

На засіданні також обговорювалися методи гендерної освіти у вищих навчальних закладах. Під час дискусій учасники поділилися досвідом роботи за цим напрямом, окреслили соціальні проблеми студентської молоді, торкнулися тем з питань насильства за ознакою статі, торгівлі людьми, виховання дітей, реклами, насильства під час збройного конфлікту тощо.

На завершення заходу гості мали можливість ознайомитися з підготовленою фахівцями довідково-інформаційного відділу ОННБ книжковою виставкою «Гендерна журналістика», де була представлена добірка літератури з історії, дослідження теми гендерної рівності, міжнародного досвіду та практичні посібники щодо застосування гендерного підходу у різних галузях.

Довідково. «Гендерні студії» – культурно-просвітницький проєкт, ініційований Одеською обласною Радою миру за підтримки Одеської національної наукової бібліотеки, який має за мету забезпечити підтримку та реалізацію виконання Україною зобов’язань щодо ключових міжнародних зобов’язань по забезпеченню гендерної рівності шляхом поширення об’єктивної інформації про ідеї гендерної рівності в суспільстві, подолання стереотипів та протидію фейкам, формувати гендерну свідомість та культуру широких верств суспільства.

Юлія Семенова, провідний бібліотекар

Відділу соціокультурної діяльності

Поиск:
расширенный

Мария Дроздова
«Каждый пришёл сюда со своим уставом, а уйдут уже с общим»: жительница Бучи поделилась с читателями ІА «Контекст-Причорномор’я» опытом несколькодневного пребывания в убежище
Главное правило такого тесного убежищепребыаания — делится, делится всем!!! Едой, водой, лекарствами и одеждой, памперсами и кипятком, новостями с теми, у кого нет связи или интернета, делится юмором и хорошим настроением, делится поддержкой, делится надеждой!!! А без надежды выдержать эти испытания невозможно!

Культурна спадщина України, яку зруйнували та знищили окупанти в перебігу російсько-української війни
Розпочавши війну проти України, Російська Федерація взялася цинічно нищити культурне надбання нашого народу. Музеї, які десятиліттями формували свої колекції, опинилися перед загрозою руйнації. Наразі музейники вживають необхідних заходів для убезпечення своїх фондів у перебігу військових дій. Однак перші тижні війни виявились, на жаль, фатальними для багатьох зібрань України.
Благодійний концерт “З любов’ю до України”
9 квітня о 17:00, у Всесвітньому Клубі Одеситів відбудеться благодійний концерт “З любов’ю до України”
Звернення ОНУ імені І. І. Мечникова на честь дня народження Тараса Шевченка
Колектив Одеського Національного університету імені І. І. Мечникова випустив звернення з нагоди Шевченківських днів.
До Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого, 18:30 – балет Юлії Гомельської «Долі». Балет на 2-і дії «Долі» – авторський проект Одеської Опери. Цю виставу можна назвати «документальним балетом» – новим жанром в сфері сучасного балетного мистецтва.
«Зимовий променад в Одеській опері» — подорож у світ прекрасного
Третій міжнародний фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері» пройшов з 22 січня по 18 лютого в Одеському національному академічному театрі опери та балету.© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.024