|
«Зимовий променад в Одеській опері» — подорож у світ прекрасного
18:30 / 19.02.2022
Третій міжнародний фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері» пройшов з 22 січня по 18 лютого в Одеському національному академічному театрі опери та балету. На прес-брифiнгу, присвяченому завершенню фестивалю, генеральний директор театру, Надія Бабiч та головний диригент — В'ячеслав Чернухо-Волич розповіли про плани театру найближчим часом, зокрема, про підготовку до майбутнього фестивалю «Оксамитовий сезон в Одеській опері». У березні глядачі побачать світову прем'єру опери «Катерина», на музику сучасного українського композитора О. Родiна. У квітні театр готує триденний фестиваль, у якому «головну роль» відіграє орган. Також керівництво театру повідомило про Перший міжнародний конкурс молодих оперних співаків, який вiдбудеться 21-26 червня в Одеській опері . Під час фестивалю «Зимовий променад» глядачі змогли побачити низку чудових вистав. Прем'єра яскравого балету «Шехеразада», експресивний балет «Кармен-сюїта», емоційна «Жар-птиця» та темпераментне «Болеро»; складна та приваблива опера «Набукко», яку диригував запрошений диригент, переможець конкурсу Тосканіні Віталій Алексійонок; трагічна «Мадам Баттерфляй» — усі фестивальні вистави наповнювали глядачів піднесеними переживаннями. Звучання музики великих композиторів – окреме задоволення для шанувальників класики: Бізе, Римський-Корсаков, Равель, Стравінський, Верді, Пуччіні… Під час фестивалю було організовано нову програму для дітей — «Подорож до оркестру». Захід проводився в рамках освітньо-просвітницького проекту «Сімейний клуб», який ставить завдання залучити до кола поціновувачів театру дітей, їхніх батьків та вчителів. В завершальний день фестивалю, 18 лютого, пролунала опера «Мадам Баттерфляй», над постановкою якої працювала міжнародна команда митців з п’яти країн. Глядачі спостерігали за історією кохання Чіо-Чіо-сан (у виконанні чудової Юлії Терещук) та її трагічної розв'язки. Слід зазначити чудове звучання вокальних партій артистів – Анастасії Мартинюк, Олексія Жмуденка, Едуарда Мартинюка, Олександра Прокоповича. Очікуємо на нові фестивальні події та прем'єри.
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012 |