ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Олег Скрипка, Юлія Саніна та Олексій Суханов читають поезію війни
14:09 / 19.07.2022
Олег Скрипка, Юлія Саніна та Олексій Суханов читають поезію війни
Олег Скрипка, Юлія Саніна та Олексій Суханов читають поезію війни

Протягом декількох місяців арт-проєкт продюсера Павла Шилька “Буремні вірші” за допомогою віршотерапії ментально підтримує та допомагає українцям зцілювати душевні рани, завдані війною.

Відомі українські зірки читають поезію, що була створена під час повномасштабної війни росії проти України та увібрала в себе всі страждання та біль авторів, завданих російською агресією. Вірші доповнюються музикою та асоціативним відеорядом, що підкреслює суть творів. У проєкті вже взяли участь Маша Єфросиніна, MONATIK, Алла Мазур, Артем Пивоваров, Олег Панюта, Олена Кравець, Павло Зібров, Володимир Остапчук, Стюарт Маккензі та інші.

В наступну добірку відеопоезії увійшли твори у виконанні справжнього патріарха українського року Олега Скрипки, тендітної солістки THE HARDKISS Юлії Саніної, відомого телеведучого Олексія Суханова та автора проєкту Павла Шилька.

Отримавши пропозицію стати одним з голосів арт-проєкту “Буремні вірші” Олег Скрипка не тільки одразу ж погодився, а ще й запропонував власний авторський вірш. З початком війни у творчому доробку Олега з'явилося чимало творів, присвячених темі війни, а вірш “Садок вишневий коло хати” – один з найпроникливіших…

Вірш читає Олег Скрипка https://youtu.be/41QHuQWM7oQ

Голосом Юлії Саніної звучить вірш “Я залишила свою душу…” авторки Юлії Якимової. За освітою Юлія — вчитель української мови, а за покликанням – поет і кондитер. Все своє життя вона пише вірші. До війни це була переважно інтимна лірика, але після 24.02 єдиною темою віршів стала війна. Юлія дуже любить Україну і ніколи не мріяла покинути її, але через агресію росії вона змушена була виїхати разом з донькою з рідного Дніпра до Польщі.

З кожним днем Юлію все більше гризло сумління, що вона не вдома, що ніяк не допомагає перемогти ворога. Вона дуже сумувала за рідними, за домом, за Україною. Адже все її життя залишилося в Україні. Так і народився цей вірш.

“Я залишила свою душу
На порозі рідного дому.
На кордоні рідного краю
Я залишила свою суть.

Я залишила свою посмішку
На старому своєму дивані,
А з собою взяла на згадку я
Добру пам'ять і дику лють”.

Вірш читає Юлія Саніна https://youtu.be/PNrVyTqCbFA

На початку бойових дій відомий телеведучий і журналіст Олексій Суханов вступив до лав тероборони. Проте, знайшов час підтримати українців не тільки зі зброєю в руках, але і ментально, за допомогою віршотерапії. Сьогодні він читає пронизливий вірш Юлії Гринюк “Круасани, кава та війна…”. На створення вірша її наштовхнуло спілкування з вже колишніми друзями з росії, котрі “нічого не розуміють”. Вірш Юлії – це крик душі, який насправді неможливо повноцінно передати ні словами, ні емоціями…

Вірш читає Олексій Суханов https://youtu.be/19QeToejvEg

Традиційно компіляцію відеовіршей проєкту закриває його засновник Павло Шилько з віршем іспанською мовою авторки Карли Маріани Россі. До слова Карла є донькою Надзвичайного і Повноважного Посла Аргентинської Республіки в Україні та великим патріотом нашої країни. Павло виконує твір мовою оригіналу.

“Я думаю про тебе та відчуваю твій біль -
Твої пейзажі змінилися.
Мені болять твої прошиті снарядами поля.
Мені болять душі несправедливо знищені, пригнічені, закатовані, зґвалтовані...
Немає ні віку, ні пощади…” (переклад)

Вірш читає Павло Шилько https://youtu.be/4ViUjD4laVg

Національним партнером проєкту “Буремні вірші” також виступила всеукраїнська мережа міських сайтів CitySites.

За матеріалами пресслужби – Агенції PR Batteries.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016