ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Гідна відзнака знаного українця: Сергій Жадан став лауреатом премії миру німецьких книгарів
16:57 / 22.07.2022

Правління фонду Німецької асоціації видавців і книготорговців оголосило переможця Премії миру 2022. Ним став український письменник та музикант Сергій Жадан.

Міжнародна премія миру щорічно із 1950 р. присуджується з нагоди проведення Франкфуртського книжкового ярмарку. Правління Фонду Німецької асоціації видавців і книготорговців обирає особистість, яка «своєю діяльністю у галузях літератури, науки і мистецтва зробила видатний внесок в утвердження ідеї миру». Серед лауреатів премії були Герман Гессе, Астрід Ліндґрен, Світлана Алексієвич та Вацлав Гавел. Цьогоріч в її історію увійшов і українець.

Організатори премії у своїй заяві відзначили:

«Ми вшановуємо українського письменника і музиканта за його видатну мистецьку творчість і за гуманну позицію, з якою він звертається до людей на війні та допомагає їм, ризикуючи життям.

У своїх романах, нарисах, віршах та пісенній ліриці Сергій Жадан переносить нас у світ, який зазнав великих потрясінь і водночас живе традиціями. Його тексти розповідають про те, як війна та руйнування проникають у цей світ і перевертають життя людей з ніг на голову. При цьому письменник знаходить власну мову, яка показує нам потужно й диференційовано те, що багато хто не хотів бачити протягом тривалого часу.

Вдумливо та уважно, поетично та радикально Сергій Жадан досліджує, як, незважаючи на все насильство, люди в Україні намагаються вести незалежне життя, яке визначається миром і свободою».

На своїй офіційній сторінці у Фейсбуці письменник прокоментував:

«Дякую німецьким книговидавцям та книгорозповсюджувачам за цьогорічну Премію Миру. Дуже важливо, що в німецькому інформаційному просторі присутня Україна. Важливо, що восени на Франкфуртському книжковому ярмарку, де ця премія вручається, Україна буде предметом обговорення. Ми потребуємо зброї, але інформаційної підтримки ми потребуємо так само. Ми маємо перемогти в цій війні, ми мусимо захистити своє майбутнє. Тому нині кожен вияв підтримки української культури працює на нашу перемогу. Величезна подяка всім за солідарність!»

Церемонія нагородження відбудеться в неділю, 23 жовтня 2022 р., у Церкві Святого Павла у Франкфурті-на-Майні та транслюватиметься в прямому ефірі о 10.45 на ARD (каналі найбільшого телерадіоконсорціуму Німеччини).

Сергій Жадан – український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма», автор популярних романів «Депеш Мод» (2004), «Ворошиловград» (2010), «Месопотамія» (2014), «Інтернат» (2017), прозових та поетичних збірок «Біг Мак» (2003), «Ефіопія» (2009), «Життя Марії» (2015), «Антена» (2018), «Список кораблів» (2020) та інших. У книгах Сергія Жадана відбилися знакові події епохи: розпад СРСР, надії та розчарування, бродіння умів, війна та пошуки виходу з кризи. І все це переломлюється через призму людської особистості — живої, мислячої, люблячої, яка страждає і намагається знайти опору в нещадному світі.

Жадан належить до когорти українських авторів, яких найчастіше перекладають за кордоном – його твори можна прочитати тридцятьма мовами. Літературні твори його авторства відзначені багатьма національними та міжнародними нагородами. Цьогоріч письменник також отримав премію EBRD Literature Prize 2022 за роман «Інтернат» та став Людиною року за версією польського видання «Gazeta Wyborcza». У березні 2022 року Комітет літературознавчих наук Польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури.

Наразі Сергій Жадан як волонтер допомагає ЗСУ та українцям, що постраждали від війни.

Одеська національна наукова бібліотека у своєму фонді має значну кількість творів літератора, читацький попит на які не вщухає. Замовити їх можна через персональний абонемент, який працює в читальному залі ОННБ за адресою вул. Акад. Філатова, 1.

Провідний бібліограф відділу соціокультурної діяльності ОННБ,
Стягайло Вероніка.

Пошук:
розширений

Руслан Весел
Народні санкції. Як протидіяти міжнародному бізнесу на крові
Як допомогти владі очищати країну від підприємств, що не можуть розпрощатися з РФ

«Коти бібліотечного світу»: до Міжнародного дня котів
Щороку 8 серпня відзначається Міжнародний день котів – неофіційне свято на честь котів, започатковане у 2002 році Міжнародним фондом захисту тварин. Цього дня котам дякують за їх заслуги, виказують своє шанування і любов. У 2020 році піклування про Міжнародний день котів перейшло до Міжнародної організації догляду за котами, яка з 1958 року прагне покращити здоров'я та добробут домашніх улюбленців у всьому світі.
Культові книжки: сучасна українська література. Частина 2
Продовжуємо публікацію огляду знакових книжок сучасної української літератури. Друга п’ятірка дуже потужна. Якщо ви досі не знайомі із сучукрліт та не знаєте як до неї підступитись, сміливо хапайте будь яку із добірки.
Культові книжки: сучасна українська література. Частина 1
Сучасна українська проза динамічно розвивається та рясніє яскравими іменами, які достойно представляють нашу літературу за кордоном. З кожним роком список живих «класиків» поповнюється й розширюється. Але зараз перед майстрами пера стоять непрості завдання. Читач дуже часто зі скепсисом ставиться до нових імен та може відверто губитися в безмежному асортименті видань. Бібліотекарі Одеської національної наукової бібліотеки підготували добірку із непересічних книжок сучасної української літератури. Пропонуємо до уваги першу частину видань. Впевнені, що серед них ви неодмінно знайдете цікаву для себе.
Краєзнавство за покликом душі: творча зустріч з Василем Вельможком
25 липня о 12.00 у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч з Василем Вельможком, відомим краєзнавцем, головою Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів». Василь Іванович, фізиком за фахом, є викладачем вищої категорії, членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України.
Гідна відзнака знаного українця: Сергій Жадан став лауреатом премії миру німецьких книгарів
Правління фонду Німецької асоціації видавців і книготорговців оголосило переможця Премії миру 2022. Ним став український письменник та музикант Сергій Жадан.© 2005—2022 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2022 S&A design team / 0.041