ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Краєзнавство за покликом душі: творча зустріч з Василем Вельможком
12:41 / 27.07.2022

25 липня о 12.00 у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч з Василем Вельможком, відомим краєзнавцем, головою Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів».

Василь Іванович, фізиком за фахом, є викладачем вищої категорії, членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України.

З вітальним словом до присутніх звернулася генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. Вона відзначила вагомий дослідницький доробок та багаторічну плідну співпрацю Василя Івановича з бібліотекою та зауважила: «Сьогодні бібліотека є не тільки інформаційним центром, а і надзвичайною локацією дружби, підтримки та співдії, що здатна єднати, збагачувати і робити суспільство потужнішим у нинішніх нелегких випробуваннях».

Василь Вельможко розповів історію свого шляху у світі краєзнавства, про напрацювання і здобутки за 10 років дослідницької діяльності та представив електронну презентацію своїх книжок останніх років, зокрема: «Фізики і лірики фізико-математичного факультету Одеського університету»(2019) та «Чорноморці – борці за незалежну Україну (1917 – 1921)» (2021). Наприкінці свого виступу він наголосив, що бібліотека завжди була джерелом відомостей та фактів про людей що зробили значний внесок не тільки в історію Одеси а й у звитяжну справу боротьби за незалежність нашої України.

У зустрічі взяли участь провідні науковці, краєзнавці, журналісти, літератори, представники громадських організацій: Тарас Максим’юк, заслужений працівник культури України, член НСЖУ та НСХУ, почесний член НСКУ та Одеського товариства колекціонерів; Тарас Гончарук, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова, почесний краєзнавець України; Дмитро Шупта, письменник, поет, член НСПУ та НСЖУ, заслужений працівник культури України; Роман Кракалія, письменник, журналіст, член НСЖУ та НСПУ; Олександр Калініченко, доктор філософії, старший науковий співробітник Науково-дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум» Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», член Всеукраїнської спілки письменників-мариністів; Антон Гриськов, краєзнавець, методист Одеських міських курсів підготовки та підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів; Віталій Бошков, поет і перекладач, член НСПУ. Всі вони відзначали вагомий внесок Василя Івановича у розвиток краєзнавчих студій нашого міста та бажали досліднику натхнення, наснаги, нових творчих успіхів, у такій важливій справі, як збереженні історії і пам’яті про людей, події, що підіймали рідний край та країну, робили її сильною, незалежною, непереможною.

У рамках зустрічі також була представлена книжково-ілюстративна виставка «З творчого доробку Василя Вельможка».

Працівники ОННБ Тамара Кухарук та Вікторія Нестерчук.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.
У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011