ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Краєзнавство за покликом душі: творча зустріч з Василем Вельможком
12:41 / 27.07.2022

25 липня о 12.00 у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч з Василем Вельможком, відомим краєзнавцем, головою Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів».

Василь Іванович, фізиком за фахом, є викладачем вищої категорії, членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України.

З вітальним словом до присутніх звернулася генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. Вона відзначила вагомий дослідницький доробок та багаторічну плідну співпрацю Василя Івановича з бібліотекою та зауважила: «Сьогодні бібліотека є не тільки інформаційним центром, а і надзвичайною локацією дружби, підтримки та співдії, що здатна єднати, збагачувати і робити суспільство потужнішим у нинішніх нелегких випробуваннях».

Василь Вельможко розповів історію свого шляху у світі краєзнавства, про напрацювання і здобутки за 10 років дослідницької діяльності та представив електронну презентацію своїх книжок останніх років, зокрема: «Фізики і лірики фізико-математичного факультету Одеського університету»(2019) та «Чорноморці – борці за незалежну Україну (1917 – 1921)» (2021). Наприкінці свого виступу він наголосив, що бібліотека завжди була джерелом відомостей та фактів про людей що зробили значний внесок не тільки в історію Одеси а й у звитяжну справу боротьби за незалежність нашої України.

У зустрічі взяли участь провідні науковці, краєзнавці, журналісти, літератори, представники громадських організацій: Тарас Максим’юк, заслужений працівник культури України, член НСЖУ та НСХУ, почесний член НСКУ та Одеського товариства колекціонерів; Тарас Гончарук, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова, почесний краєзнавець України; Дмитро Шупта, письменник, поет, член НСПУ та НСЖУ, заслужений працівник культури України; Роман Кракалія, письменник, журналіст, член НСЖУ та НСПУ; Олександр Калініченко, доктор філософії, старший науковий співробітник Науково-дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум» Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», член Всеукраїнської спілки письменників-мариністів; Антон Гриськов, краєзнавець, методист Одеських міських курсів підготовки та підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів; Віталій Бошков, поет і перекладач, член НСПУ. Всі вони відзначали вагомий внесок Василя Івановича у розвиток краєзнавчих студій нашого міста та бажали досліднику натхнення, наснаги, нових творчих успіхів, у такій важливій справі, як збереженні історії і пам’яті про людей, події, що підіймали рідний край та країну, робили її сильною, незалежною, непереможною.

У рамках зустрічі також була представлена книжково-ілюстративна виставка «З творчого доробку Василя Вельможка».

Працівники ОННБ Тамара Кухарук та Вікторія Нестерчук.

Пошук:
розширений

Микола Саранча
Роль міді та марганцю для озимої пшениці
У сучасному сільському господарстві все більшу роль для отримання щедрих та якісних врожаїв озимої пшениці відіграють мікроелементи, зокрема мідь та марганець. Вони мають вагомий вплив на проходження фізіологічних процесів під час росту та розвитку рослин та формування врожаю. Значення мікроелементів для сільськогосподарських рослин зросло із підвищенням врожайності, яку стимулюють, застосовуючи NPK добрива. Проте забезпечення мікроелементами з ґрунту не завжди задовольняє потребу рослин, що і призводить до прояву дефіциту.

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013