|
Краєзнавство за покликом душі: творча зустріч з Василем Вельможком
12:41 / 27.07.2022
25 липня о 12.00 у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч з Василем Вельможком, відомим краєзнавцем, головою Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів». Василь Іванович, фізиком за фахом, є викладачем вищої категорії, членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України. З вітальним словом до присутніх звернулася генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. Вона відзначила вагомий дослідницький доробок та багаторічну плідну співпрацю Василя Івановича з бібліотекою та зауважила: «Сьогодні бібліотека є не тільки інформаційним центром, а і надзвичайною локацією дружби, підтримки та співдії, що здатна єднати, збагачувати і робити суспільство потужнішим у нинішніх нелегких випробуваннях». Василь Вельможко розповів історію свого шляху у світі краєзнавства, про напрацювання і здобутки за 10 років дослідницької діяльності та представив електронну презентацію своїх книжок останніх років, зокрема: «Фізики і лірики фізико-математичного факультету Одеського університету»(2019) та «Чорноморці – борці за незалежну Україну (1917 – 1921)» (2021). Наприкінці свого виступу він наголосив, що бібліотека завжди була джерелом відомостей та фактів про людей що зробили значний внесок не тільки в історію Одеси а й у звитяжну справу боротьби за незалежність нашої України. У зустрічі взяли участь провідні науковці, краєзнавці, журналісти, літератори, представники громадських організацій: Тарас Максим’юк, заслужений працівник культури України, член НСЖУ та НСХУ, почесний член НСКУ та Одеського товариства колекціонерів; Тарас Гончарук, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова, почесний краєзнавець України; Дмитро Шупта, письменник, поет, член НСПУ та НСЖУ, заслужений працівник культури України; Роман Кракалія, письменник, журналіст, член НСЖУ та НСПУ; Олександр Калініченко, доктор філософії, старший науковий співробітник Науково-дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум» Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», член Всеукраїнської спілки письменників-мариністів; Антон Гриськов, краєзнавець, методист Одеських міських курсів підготовки та підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів; Віталій Бошков, поет і перекладач, член НСПУ. Всі вони відзначали вагомий внесок Василя Івановича у розвиток краєзнавчих студій нашого міста та бажали досліднику натхнення, наснаги, нових творчих успіхів, у такій важливій справі, як збереженні історії і пам’яті про людей, події, що підіймали рідний край та країну, робили її сильною, незалежною, непереможною. У рамках зустрічі також була представлена книжково-ілюстративна виставка «З творчого доробку Василя Вельможка». Працівники ОННБ Тамара Кухарук та Вікторія Нестерчук. |
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016 |