ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Краєзнавство за покликом душі: творча зустріч з Василем Вельможком
12:41 / 27.07.2022

25 липня о 12.00 у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч з Василем Вельможком, відомим краєзнавцем, головою Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів».

Василь Іванович, фізиком за фахом, є викладачем вищої категорії, членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України.

З вітальним словом до присутніх звернулася генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. Вона відзначила вагомий дослідницький доробок та багаторічну плідну співпрацю Василя Івановича з бібліотекою та зауважила: «Сьогодні бібліотека є не тільки інформаційним центром, а і надзвичайною локацією дружби, підтримки та співдії, що здатна єднати, збагачувати і робити суспільство потужнішим у нинішніх нелегких випробуваннях».

Василь Вельможко розповів історію свого шляху у світі краєзнавства, про напрацювання і здобутки за 10 років дослідницької діяльності та представив електронну презентацію своїх книжок останніх років, зокрема: «Фізики і лірики фізико-математичного факультету Одеського університету»(2019) та «Чорноморці – борці за незалежну Україну (1917 – 1921)» (2021). Наприкінці свого виступу він наголосив, що бібліотека завжди була джерелом відомостей та фактів про людей що зробили значний внесок не тільки в історію Одеси а й у звитяжну справу боротьби за незалежність нашої України.

У зустрічі взяли участь провідні науковці, краєзнавці, журналісти, літератори, представники громадських організацій: Тарас Максим’юк, заслужений працівник культури України, член НСЖУ та НСХУ, почесний член НСКУ та Одеського товариства колекціонерів; Тарас Гончарук, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова, почесний краєзнавець України; Дмитро Шупта, письменник, поет, член НСПУ та НСЖУ, заслужений працівник культури України; Роман Кракалія, письменник, журналіст, член НСЖУ та НСПУ; Олександр Калініченко, доктор філософії, старший науковий співробітник Науково-дослідного центру Збройних Сил України «Державний океанаріум» Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», член Всеукраїнської спілки письменників-мариністів; Антон Гриськов, краєзнавець, методист Одеських міських курсів підготовки та підвищення кваліфікації гідів-екскурсоводів; Віталій Бошков, поет і перекладач, член НСПУ. Всі вони відзначали вагомий внесок Василя Івановича у розвиток краєзнавчих студій нашого міста та бажали досліднику натхнення, наснаги, нових творчих успіхів, у такій важливій справі, як збереженні історії і пам’яті про людей, події, що підіймали рідний край та країну, робили її сильною, незалежною, непереможною.

У рамках зустрічі також була представлена книжково-ілюстративна виставка «З творчого доробку Василя Вельможка».

Працівники ОННБ Тамара Кухарук та Вікторія Нестерчук.

Пошук:
розширений

Руслан Весел
Народні санкції. Як протидіяти міжнародному бізнесу на крові
Як допомогти владі очищати країну від підприємств, що не можуть розпрощатися з РФ

«Коти бібліотечного світу»: до Міжнародного дня котів
Щороку 8 серпня відзначається Міжнародний день котів – неофіційне свято на честь котів, започатковане у 2002 році Міжнародним фондом захисту тварин. Цього дня котам дякують за їх заслуги, виказують своє шанування і любов. У 2020 році піклування про Міжнародний день котів перейшло до Міжнародної організації догляду за котами, яка з 1958 року прагне покращити здоров'я та добробут домашніх улюбленців у всьому світі.
Культові книжки: сучасна українська література. Частина 2
Продовжуємо публікацію огляду знакових книжок сучасної української літератури. Друга п’ятірка дуже потужна. Якщо ви досі не знайомі із сучукрліт та не знаєте як до неї підступитись, сміливо хапайте будь яку із добірки.
Культові книжки: сучасна українська література. Частина 1
Сучасна українська проза динамічно розвивається та рясніє яскравими іменами, які достойно представляють нашу літературу за кордоном. З кожним роком список живих «класиків» поповнюється й розширюється. Але зараз перед майстрами пера стоять непрості завдання. Читач дуже часто зі скепсисом ставиться до нових імен та може відверто губитися в безмежному асортименті видань. Бібліотекарі Одеської національної наукової бібліотеки підготували добірку із непересічних книжок сучасної української літератури. Пропонуємо до уваги першу частину видань. Впевнені, що серед них ви неодмінно знайдете цікаву для себе.
Краєзнавство за покликом душі: творча зустріч з Василем Вельможком
25 липня о 12.00 у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч з Василем Вельможком, відомим краєзнавцем, головою Одеського регіонального об’єднання творчих осередків мариністів «Всеукраїнська спілка письменників-мариністів». Василь Іванович, фізиком за фахом, є викладачем вищої категорії, членом Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України.
Гідна відзнака знаного українця: Сергій Жадан став лауреатом премії миру німецьких книгарів
Правління фонду Німецької асоціації видавців і книготорговців оголосило переможця Премії миру 2022. Ним став український письменник та музикант Сергій Жадан.© 2005—2022 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2022 S&A design team / 0.040