|
ПОПРИ ВІЙНУ ВІДКРИВАТИ ОЧІ НА МИР
13:36 / 25.08.2022
Замість дитинства — вибухи, сирени і страх. Це теперішні гіркі реалії життя маленьких українок та українців. На превеликий жаль, паростки війни глибоко проростають у дитячих серцях. За офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинула 361 дитина, ще більше отримали поранення різного ступеню важкості. Як нагадування про те, що «дорослі несуть відповідальність за дітей» в рамках міських заходів до Дня Незалежності України перед будівлею Одеської обласної військової адміністрації на проспекті Шевченка з'явилася зворушлива інсталяція – «Дитинство.2022». Вона являє собою 118 протитанкових установок із розташованими на верхніх швелерах 361 перевернутою каскою, які перетворили на клумби з чорнобривцями. Символічно, що каски у різні кольори розфарбували юні одесити. Автором інсталяції став Андрій Любов. За його словами кожна клумба «символізує дитину, у якої війна забрала життя. Проєкт сповнений алегорій, метафор, але найголовніше, він нагадає кожному про те, що нам є за що боротись». У фондах ОННБ є видання, що розкривають бачення сучасної російсько-української війни дитячими очима та трагічний вектор дитина-війна. Неймовірно щемкими є листи написані українськими дітьми воякам на фронт у книзі «Листи на війну: діти пишуть солдатам» (Київ, 2015). Листи із видання були написані навесні 2015 року дітьми з різних областей: Київської, Черкаської, Івано-Франківської. Наприклад, восьмирічний Іван пише (орфографію збережено): «У нас війна. Від цього мені страшно. Мій тато військовий і я молюся за нього і за всіх хто захищає мою Україну. Я мрію щоб до всіх дітей повернулись їхні тата, до мам їх синочки. Бо люди народжуються для того щоб жити, радіти, їздити до Криму, а зимою у Карпати, а ще ходити на рибалку, в ліс, ганяти на велику. Я хочу миру. І щоб мама слухала пісні, а не новини з війни. Щоб люди жили в будинках, а не підвалах. Слава Україні.». У книзі «Війна очима дітей: дитячі твори» (Ковель, 2018) зібрані вірші, розповіді та малюнки школярів Кримської загальноосвітньої школи на Луганщині, котрі брали участь у Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості. Це видання є своєрідним внеском у вінок шани українським захисникам, які, незважаючи на тяжкі умови, з честю та гідністю виконують свій обов'язок. Представлені дитячі твори ніби відкривають нам очі на мир, а серце – на взаємну любов. Адже про це так мріють зараз наші діти. Із зазначеними та іншими виданнями можна ознайомитися та замовити через персональний абонемент у читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1). Провідний бібліограф відділу соціокультурної діяльності ОННБ Стягайло Вероніка
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.061 |