ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
ПОПРИ ВІЙНУ ВІДКРИВАТИ ОЧІ НА МИР
13:36 / 25.08.2022

Замість дитинства — вибухи, сирени і страх. Це теперішні гіркі реалії життя маленьких українок та українців. На превеликий жаль, паростки війни глибоко проростають у дитячих серцях. За офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинула 361 дитина, ще більше отримали поранення різного ступеню важкості.

Як нагадування про те, що «дорослі несуть відповідальність за дітей» в рамках міських заходів до Дня Незалежності України перед будівлею Одеської обласної військової адміністрації на проспекті Шевченка з'явилася зворушлива інсталяція – «Дитинство.2022». Вона являє собою 118 протитанкових установок із розташованими на верхніх швелерах 361 перевернутою каскою, які перетворили на клумби з чорнобривцями. Символічно, що каски у різні кольори розфарбували юні одесити.

Автором інсталяції став Андрій Любов. За його словами кожна клумба «символізує дитину, у якої війна забрала життя. Проєкт сповнений алегорій, метафор, але найголовніше, він нагадає кожному про те, що нам є за що боротись».

У фондах ОННБ є видання, що розкривають бачення сучасної російсько-української війни дитячими очима та трагічний вектор дитина-війна.

Неймовірно щемкими є листи написані українськими дітьми воякам на фронт у книзі «Листи на війну: діти пишуть солдатам» (Київ, 2015). Листи із видання були написані навесні 2015 року дітьми з різних областей: Київської, Черкаської, Івано-Франківської. Наприклад, восьмирічний Іван пише (орфографію збережено):

«У нас війна. Від цього мені страшно. Мій тато військовий і я молюся за нього і за всіх хто захищає мою Україну. Я мрію щоб до всіх дітей повернулись їхні тата, до мам їх синочки. Бо люди народжуються для того щоб жити, радіти, їздити до Криму, а зимою у Карпати, а ще ходити на рибалку, в ліс, ганяти на велику. Я хочу миру. І щоб мама слухала пісні, а не новини з війни. Щоб люди жили в будинках, а не підвалах. Слава Україні.».

У книзі «Війна очима дітей: дитячі твори» (Ковель, 2018) зібрані вірші, розповіді та малюнки школярів Кримської загальноосвітньої школи на Луганщині, котрі брали участь у Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості. Це видання є своєрідним внеском у вінок шани українським захисникам, які, незважаючи на тяжкі умови, з честю та гідністю виконують свій обов'язок. Представлені дитячі твори ніби відкривають нам очі на мир, а серце – на взаємну любов. Адже про це так мріють зараз наші діти.

Із зазначеними та іншими виданнями можна ознайомитися та замовити через персональний абонемент у читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1).

Провідний бібліограф відділу соціокультурної діяльності ОННБ

Стягайло Вероніка

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Инвестор Сергей Токарев рассказал, чем полезны AI-разработки для мира и Украины
Искусственный интеллект не угроза: партнёр Roosh Сергей Токарев о развитии, потенциале и регулировании AI-технологий

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012