ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Розуміти людей з аутизмом і спілкуватися з ними
14:27 / 23.03.2023

Щороку 2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. Доведено, що у людей з аутизмом – неабиякі здібності і великий соціальний потенціал, тож треба навчитися розуміти та взаємодіяти з ними. Єдине можливе ставлення до людини з аутизмом чи без нього – це повага та гідність.

Не існує правильних і не правильних людей, немає правильної або неправильної роботи мозку – усе це означає нейрорізноманіття. Визнання цього на Заході стало основою руху «за нейрорізноманіття», ― за права людей з аутизмом, нормальне сприйняття аутистичних рис і поведінки, можливість щасливого, творчого й соціально активного життя.

Працівники Одеської національної наукової бібліотеки підготували книжкову добірку з фонду бібліотеки за темою «Розуміти людей з аутизмом і спілкуватися з ними». Пропоновані видання стануть у пригоді як батькам дітей з аутизмом, педагогам, психологам, вихователям, також і пересічним громадянам, які прагнуть створити розвинуте толерантне суспільство безбар’єрного спілкування.

Сільберман. С. Що приховує аутизм. Майбутнє нейрорізноманіття. Київ, 2021.

Книга американського науковця і журналіста здатна змінити уявлення про аутизм.

Сорок років тому вчені та лікарі фіксували лише 4–5 випадків аутистичного розладу на 10 тисяч дітей. Відтоді показники стрімко зросли, і вже у 2018 році цей стан діагностували в кожної 59-ї дитини. Але що таке аутизм? Люди з цим розладом приречені на самотність, чи це генії з унікальним складом розуму? У цій книжці Стів Сільберман розповідає про історію аутизму, наводить цікаві й дивовижні факти з життя «людей дощу» та їхні фантастичні досягнення.

Видання розраховане на широке коло читачів, усіх, хто цікавиться не тільки аутизмом, а і тим, як «влаштований» і «працює» людський мозок.

Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім`ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків і педагогів. Харків, 2019.

Ця книга відомого італійського фахівця-педіатра, науковця і практика, автора багатьох книжок, присвячених дітям і підліткам з аутизмом, адресована насамперед батькам, учителям і вихователям, які виховують і працюють з «особливими» дітьми. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesù, що у Римі, та дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, поліпшити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму.

Базима Н. Розвиток мовлення дітей з аутизмом. Київ, 2019.

Праця Наталії Базими – вітчизняного логопеда, спеціального психолога, коуча, члена виконкому Української асоціації корекційних педагогів, містить практичні рекомендації щодо розвитку мовлення у дітей з аутизмом старшого дошкільного віку. Описано особливості розвитку психічної та сенсорної сфер. Окрему увагу приділено комунікативним навичкам дітей з аутизмом, зокрема за методиками формування мовленнєвої активності. Докладно розглянуто психолого-педагогічні умови та принципи корекційного підходу до формування мовленнєвої активності. У виданні розглянуто широкий спектр завдань, напрямів, методів та прийомів роботи з розвитку мовлення у дітей з аутизмом.

Островська К. Засади комплексної психолого-педагогічної допомоги дітям з аутизмом: монографія. Львів, 2019.

У монографії відомого вітчизняного науковця, психолога, автора понад 40 наукових праць за зазначеною темою, викладено сучасні погляди на теорію і практику проблеми загальних розладів розвитку у дітей з аутизмом, розглянуто медико-психологічні концепції загальних розладів розвитку, представлено різні форми психологічної, соціальної допомоги дітям- аутистам та їхнім родинам, наведено основні засади створення індивідуальних корекційних програм для аутистів. Видання містить «практичний» додаток зі схемами опитування для батьків і спостереження за дитиною з аутизмом та Європейську хартію аутистів.

Адаптації дитини чи підлітка з аутизмом у сучасному суспільстві здатна допомогти також художня література, зокрема дитяча, яка здатна розповісти простою мовою про складне. Цікаві казки чи оповідання, де герой чи героїня – саме діти з діагнозом аутизму, здатні на чудові почуття і вчинки: на щиру дружбу, сердечну увагу, відданість, сміливість і відвагу.

Степула Н. Петрик і фонтани. Київ, 2019.

«Петрик і фонтани» – перша в Україні дитяча книжка, де головний герой – дитина з аутизмом. Книжка є спільним проєктом видавництва «Основи» та ГО «Щасливе Сьогодні».

Головні герої оповідання – Петрик і Матильда. У них багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися про нове, але є й відмінності: у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та виявляє емоції. Познайомившись із хлопчиком, Матильда розуміє: «Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!»

Книжка «Петрик і фонтани» містить навчальну сторінку для дітей, де просто і зрозуміло пояснюється: що таке аутизм, чому люди з аутизмом поводяться інакше, як дружити з хлопчиками та дівчатками — аутистами.

Лівін М. Рікі та дороги. Харків, 2017.

Дивовижна історія про чотирнадцятилітнього Матвія, хлопчика із синдромом Асперґера, який втікає до лісу, щоб знайти себе. Прагнучи порозумітися з власним «я», він розповідає про свої почуття, сім’ю, світ... Цікавим і багато в чому повчальним є його ставлення до друга — рудого собаки із чорною лапкою.

Ця книжка про вміння розумітися у цьому різнобарвному світі, сприймати і приймати інакшість людей, усвідомлювати невичерпну творчу силу любові.

Фрайгоф Гальфдан В. Любий Габріелю: Лист. Львів, 2018.

Для того, щоб описати свої непрості стосунки з наймолодшим сином, Фрайгоф – норвезький письменник, перекладач, критик, обрав найінтимнішу та найвідвертішу форму — лист. Лист батька до сина Ґабріеля, якому у віці трьох років діагностували аутизм. Автор щиро і зворушливо описує усі їхні розмови, пригоди, навіть сварки… Цей лист-сповідь сповнений батьківською гордістю за досягнення сина, віри, надії та безумовної любові, які беруть гору попри всі складнощі й непорозуміння.

Ця відверта оповідь нагадує про чарівність світу дитинства і добру силу родини. Вона звернена до всіх батьків, які хочуть зрозуміти, прийняти і підтримати свою дитину, не зважаючи ні на що.

Фахівець ОННБ, Прокопова Лариса.

Пошук:
розширений

Микола Саранча
Роль міді та марганцю для озимої пшениці
У сучасному сільському господарстві все більшу роль для отримання щедрих та якісних врожаїв озимої пшениці відіграють мікроелементи, зокрема мідь та марганець. Вони мають вагомий вплив на проходження фізіологічних процесів під час росту та розвитку рослин та формування врожаю. Значення мікроелементів для сільськогосподарських рослин зросло із підвищенням врожайності, яку стимулюють, застосовуючи NPK добрива. Проте забезпечення мікроелементами з ґрунту не завжди задовольняє потребу рослин, що і призводить до прояву дефіциту.

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012