ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Конкурс «Книголюб- 2023» ЧИТАЙ! ПИШИ! ПЕРЕМАГАЙ!
19:04 / 27.04.2023

Дорогі шанувальники книги і читання!

27 квітня 2023 року 12-й раз стартує щорічний конкурс читацьких відгуків «КНИГОЛЮБ–2023» – партнерський проєкт Одеської національної наукової бібліотеки та громадської організації Ротарі клуб «Одеса-Рішельє», організований за підтримки Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, Одеської обласної бібліотеки для юнацтва, офісу Мережі креативних міст ЮНЕСКО «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО».

Мета конкурсу – промоція та репрезентація сучасної української книги, виховання культури читання на кращих зразках вітчизняної та світової літератури в українському перекладі, оцінка якості нових вітчизняних видань та визначення їх рейтингу серед користувачів. Організатори конкурсу наголошують, що читання є необхідною складовою гуманітарної безпеки України, позаяк виконує завдання національної консолідації, модернізації, розвитку української культури та зміцнення людського потенціалу.

Уже 12 років поспіль цей конкурс об'єднує людей, для яких читання стає життєвою стратегією успіху, яка визначає можливості для якісного здобуття якісної освіти, розвитку критичного мислення, самореалізації особистості та загалом більшої задоволеності життям в умовах інформаційного перенасичення, нестабільної політичної чи економічної ситуації в світі. Незважаючи на складні виклики воєнного часу, інтерес до книги не згасає а читання лишається одним із ключових факторів розвитку людського потенціалу. У тяжких життєвих обставинах читання стало для багатьох «антистресом», тому у засновників конкурсу не було сумнівів щодо організації чергового творчого змагання читачів, у якому залюбки беруть участь чимало шанувальників книги з усієї України.

До участі в конкурсі запрошуються читачі всіх вікових категорій і читацьких уподобань, особливо студентство та молодь. Конкурс «Книголюб 2023» – це унікальний шанс для читача проявити себе та свої творчі здібності, можливість взяти участь у популяризації сучасної української книги. Автори найцікавіших, найбільш інформативних та оригінальних відгуків будуть відзначені почесними дипломами та грошовими преміями від меценатів, а також отримають електронні сертифікати про участь у конкурсі.

Початок конкурсу приурочений до пам'ятної події – до відкриття читальних залів Одеської публічної бібліотеки, яке відбулося 27 квітня 1830 року. Підсумки ж будуть підбиті 30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек.

Впродовж квітня-вересня організатори конкурсу запропонують учасникам низку заходів – майстер-класи з написання рецензій, зустрічі з успішними письменниками та поетами, презентації видань.

Так, для конкурсу читацьких відгуків бібліографи ОННБ цьогоріч представили близько 100 книжок, які вийшли у видавництвах України протягом 2022 – 2023 років та привернули увагу читачів, ставши переможцями різноманітних престижних конкурсів та літературних рейтингів, лауреатами державних, національних та міжнародних премій. Кожна з представлених книг заслуговує на увагу, вирізняється актуальністю теми, змісту, ілюстративним оформленням, оригінальністю дизайну та поліграфічного виконання. Перелік видань представлено на сайтах ОННБ та бібліотек-партнерів, однак і учасник може подати рецензію на вітчизняну книжкову новинку, за власним вибором.

Організатори конкурсу щиро вдячні багаторічним партнерам проєкту, які впродовж усіх дванадцяти років нагороджують переможців конкурсу та вручають його учасникам пам’ятні подарунки. Особливо хочемо відзначити, що з 2011 року конкурс активно підтримує його натхненник і меценат, доктор технічних наук, член-кореспондент Транспортної академії України Віктор Денісов. Щоразу підтверджує своє кредо «Їжа для радості» компанія «ЕННІ ФУДЗ», підтримуючи учасників конкурсу фірмовими кавовими смаколиками.

Детальніше про конкурс (умови, новини, оголошення тощо) на odnb.odessa.ua та в спільноті «Книголюб» facebook.com/groups/bookfan

Фото з відкриття конкурсу КНИГОЛЮБ-2023

Пошук:
розширений

Микола Саранча
Роль міді та марганцю для озимої пшениці
У сучасному сільському господарстві все більшу роль для отримання щедрих та якісних врожаїв озимої пшениці відіграють мікроелементи, зокрема мідь та марганець. Вони мають вагомий вплив на проходження фізіологічних процесів під час росту та розвитку рослин та формування врожаю. Значення мікроелементів для сільськогосподарських рослин зросло із підвищенням врожайності, яку стимулюють, застосовуючи NPK добрива. Проте забезпечення мікроелементами з ґрунту не завжди задовольняє потребу рослин, що і призводить до прояву дефіциту.

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014