|
Благодійний концерт в Одесі: Гурт «СКАЙ» збирає кошти на операції військовим
14:02 / 28.04.2023
Українські благодійники збирають гроші на лікування захисників: до збору долучився гурт «СКАЙ».
Один з найпопулярніших рок-гуртів України “СКАЙ”, чиї пісні стали справжніми рок-хітами, та якому в цьому році виповнюється 22 роки, дасть благодійний концерт в Одесі. Концерт у рамках туру НАПРОЛОМ відбудеться 1 травня о 18.00 у Театрі музкомедії. Гості наживо почують прем'єри пісень «Вертаюсь з Перемогою», «Її люблю». Й такі хіти як: «Тебе це може вбити», «Подаруй світло». Концерт зарядить публіку життєвою енергією й подарує світлий настрій, якого так бракує у війну.
З перших днів повномасштабного вторгнення «СКАЙ» тримає лінію культурної оборони. Фронтмен гурту Олег Собчук нещодавно став амбасадором програми #ВрятуйКінцівку фонду “Здоровʼя українського народу”, місія – зменшення інвалідизації українців, що пов’язана з травмами кінцівок, отриманих внаслідок війни. Кошти, отримані в благодійному турі “Напролом”, що наразі триває в містах України, будуть направлені на проведення операцій для поранених військових.
“Кількість поранених бійців через війну більшає. Майже всі збирають на зброю — і це логічно. Ми теж зібрали і передали понад 12 мільйонів гривень. Але наших бійців ремонтувати треба також, і вони заслуговують на це. Вони пожертвували своїм життям здоров'ям заради того, щоб ми з вами могли жити,- зазначає Олег Собчук, фронтмен рок-гурту «СКАЙ». — Кожен, хто прийде на наш концерт, зробить велику добру справу, – каже соліст гурту Олег Собчук. – Кожен може допомогти врятувати військового від ампутації руки чи ноги». Аби більше захисників могли отримати якісне лікування й реабілітацію, гурт їздить по всій країні з благодійними концертами.
За даними експертів війна, яка триває, є війною травмованих кінцівок. Основним засобом ведення боїв є артилерійські, ракетні та мінометні обстріли і як результат – тисячі поранених з вогнепальними та мінно-вибуховими травмами рук та ніг.
«Через війну Україну може чекати десятки тисяч людей з інвалідністю, серед яких як цивільні, так і військові. При якісному лікуванні, до 65% поранених можуть повернутися в стрій, а при професійній реабілітації – більшість вилікуваних зможуть повернутись до більш повноцінного життя у суспільстві”, – розповідає Сергій Сошинський – ініціатор програми #ВрятуйКінцівку, президент МБФ “Здоров’я українського народу”.
Середня вартість лікування однієї кінцівки, за умови її збереження, становить в межах 60 000–70 000 грн.
Благодійники разом із зірками вже долучитись до збору першого медичного мільярда і закликають кожного українця підтримати поранених на війні героїв, котрі пролили кров на незалежність України.
«Співпраця з гуртом «СКАЙ» є надважливою. Вони присвячують тури пораненим і їх потребам. Ці концерти — це уклін воїнам, що захищають країну і цивільним, що постраждали внаслідок російського терору»,- зазначає пан Сергій і додає:
«Коли українець воює — суспільство про нього дбає. Хтось знаходить для нього амуніцію, павербанки, окопні свічки, а хтось донатить на дрони. Та коли боєць дістає поранення — він, практично, залишається сам на сам. Якщо йому пощастило, коло нього є мама, жінка чи донька. Попри те, що держава не встигає робити всі кроки, аби лікувати і якісно реабілітувати всіх поранених, важливо показати, що громадянське суспільство їх шанує й дбає».
#ВрятуйКінцівку передбачає проведення 15 тисяч операцій захисникам України та цивільним з важкими випадками травм рук і ніг. Підтримати програму можна тут.
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012 |