ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Добро притягує добро. Заохочувальні подарунки «Українського клубу Одеси» від його засновниці Наталі Чайчук — учасникам клубу «ДИВОСЛОВО»
17:33 / 25.05.2023

24 травня 2023 року у камерній обстановці читального залу Одеської національної наукової бібліотеки на вулиці Академіка Філатова, 1, як завжди щосереди, відбувалося заняття у мовно-літературній вітальні «Дивослово». Коли присутні по черзі читали рядки з поеми «Кавказ» Тараса Шевченка, що яскраво ілюструвало тему заняття «Пророчість поезії Кобзаря», на заняття завітала Наталя Чайчук, громадський діяч, меценат та засновник «Українського клубу Одеси».

Пані Наталя підготувала приємний сюрприз та подякувала за активну життєву позицію присутнім. Учасники клубу «ДИВОСЛОВО» отримали від неї заохочувальні подарунки.

Як зазначив один з присутніх журналістів, Наталя Чайчук першою на ефірах одеського телебачення почала розмовляти виключно українською мовою, коли це ще не було мейнстрімом. А будівля ГО «Український клуб Одеси» на вул. Катерининській, 77, з книгарнею-кав’ярнею на першому поверсі стала справжнім українським домом для багатьох одеситів.

Заступник директора ОННБ з бібліотечної роботи Ольга Бєльницька у свою чергу подякувала добродійниці за відданість справі збереження української культури і звернула увагу клубівців на те, що Наталі Чайчук притаманний такий вид доброти, який поширюється на весь громадський простір Одещини. Зокрема, за її постійної меценатської підтримки було обладнано інноваційний літній читальний зал бібліотеки «Літера» та придбано чимало нових видань для нашої книгозбірні. І взагалі, очільниця «Українського клубу Одеси» жодну ініціативу ОННБ не оминула своєю увагою.

Прикметно, що ініціатива мовно-літературної вітальні виникла саме у постійних відвідувачів читального залу ОННБ. Генеральний директор книгозбірні Ірина Бірюкова щиро підтримала цю ініціативу, і ось вже півтора місяця мовно-літературний клуб «ДИВОСЛОВО» працює у приміщенні бібліотеки на Таїровському житловому масиві. Як сказала одна з відвідувачок бібліотеки на відкритті клубу у квітні, важливим аргументом вивчення та вдосконалення української мови стала російська військова агресія, яка змінила ставлення до російської мови багатьох мешканців Одеси, серед яких і чимало російськомовних переселенців, які втратили домівки через війну. І якщо раніше російська мова була переважно мовою спілкування для багатонаціонального міста Одеса, то сьогодні українська мова для одеситів та переселенців стає мовою єднання. І долучитися до цього руху ніколи не пізно.

Нагадуємо: щосереди з 14:00 до 15:30 на вул. Акад. Філатова, 1 відкриває свої двері для всіх бажаючих підвищити рівень української мовно-літературна вітальня «Дивослово». Заняття клубу на благодійній основі веде мовознавець, письменниця та культуролог Тетяна Ананченко, яка може просто і цікаво розказати і про культурне життя Одеси, переплетіння долі геніїв минулих століть за часів російської імперії, і цікавинки з життя сучасних письменників, і про утиски української мови, і навчитися правильно і милозвучно говорити українською.

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
Відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013