ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Добро притягує добро. Заохочувальні подарунки «Українського клубу Одеси» від його засновниці Наталі Чайчук — учасникам клубу «ДИВОСЛОВО»
17:33 / 25.05.2023

24 травня 2023 року у камерній обстановці читального залу Одеської національної наукової бібліотеки на вулиці Академіка Філатова, 1, як завжди щосереди, відбувалося заняття у мовно-літературній вітальні «Дивослово». Коли присутні по черзі читали рядки з поеми «Кавказ» Тараса Шевченка, що яскраво ілюструвало тему заняття «Пророчість поезії Кобзаря», на заняття завітала Наталя Чайчук, громадський діяч, меценат та засновник «Українського клубу Одеси».

Пані Наталя підготувала приємний сюрприз та подякувала за активну життєву позицію присутнім. Учасники клубу «ДИВОСЛОВО» отримали від неї заохочувальні подарунки.

Як зазначив один з присутніх журналістів, Наталя Чайчук першою на ефірах одеського телебачення почала розмовляти виключно українською мовою, коли це ще не було мейнстрімом. А будівля ГО «Український клуб Одеси» на вул. Катерининській, 77, з книгарнею-кав’ярнею на першому поверсі стала справжнім українським домом для багатьох одеситів.

Заступник директора ОННБ з бібліотечної роботи Ольга Бєльницька у свою чергу подякувала добродійниці за відданість справі збереження української культури і звернула увагу клубівців на те, що Наталі Чайчук притаманний такий вид доброти, який поширюється на весь громадський простір Одещини. Зокрема, за її постійної меценатської підтримки було обладнано інноваційний літній читальний зал бібліотеки «Літера» та придбано чимало нових видань для нашої книгозбірні. І взагалі, очільниця «Українського клубу Одеси» жодну ініціативу ОННБ не оминула своєю увагою.

Прикметно, що ініціатива мовно-літературної вітальні виникла саме у постійних відвідувачів читального залу ОННБ. Генеральний директор книгозбірні Ірина Бірюкова щиро підтримала цю ініціативу, і ось вже півтора місяця мовно-літературний клуб «ДИВОСЛОВО» працює у приміщенні бібліотеки на Таїровському житловому масиві. Як сказала одна з відвідувачок бібліотеки на відкритті клубу у квітні, важливим аргументом вивчення та вдосконалення української мови стала російська військова агресія, яка змінила ставлення до російської мови багатьох мешканців Одеси, серед яких і чимало російськомовних переселенців, які втратили домівки через війну. І якщо раніше російська мова була переважно мовою спілкування для багатонаціонального міста Одеса, то сьогодні українська мова для одеситів та переселенців стає мовою єднання. І долучитися до цього руху ніколи не пізно.

Нагадуємо: щосереди з 14:00 до 15:30 на вул. Акад. Філатова, 1 відкриває свої двері для всіх бажаючих підвищити рівень української мовно-літературна вітальня «Дивослово». Заняття клубу на благодійній основі веде мовознавець, письменниця та культуролог Тетяна Ананченко, яка може просто і цікаво розказати і про культурне життя Одеси, переплетіння долі геніїв минулих століть за часів російської імперії, і цікавинки з життя сучасних письменників, і про утиски української мови, і навчитися правильно і милозвучно говорити українською.

Пошук:
розширений

Людмила КОТВИЦЬКА
До Дня працівників статистики
Щорічно 5 грудня відзначається День працівників статистики України, що свідчить про важливу роль, яка відводиться органам державної статистики у житті суспільства.

Бібліотека дарує свято!
Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…
130 жінок-партнерок українських військовослужбовців та ветеранів отримають безоплатне навчання від Projector Foundation
Projector Foundation запускає безоплатне онлайн навчання у сфері креативних та IT індустрій для жінок-партнерок військовослужбовців та ветеранів. Взяти участь можуть жінки-партнерки з восьми областей України. Проєкт створений для здобуття професійних навичок у безпечній спільноті та допомозі у подальшому кар’єрному зростанні студенток. Ініціатива реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ В’ЯЧЕСЛАВА КУШНІРА «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
22 листопада 2023 року Одеська національна наукова бібліотека презентує нову книжку доктора історичних наук, професора, декана факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
Для справжніх друзів України війна стає особистою
Латиші та поляки провели цікаві заходи в Одеській національній науковій бібліотеці
Захід до Дня незалежності Польщі в Одеській національній науковій бібліотеці
4 листопада 2023 року з 12:00 Одеська національна наукова бібліотека у партнерстві з Одеським ім. Адама Міцкевича відділенням Спілки поляків України проводить урочистий захід до Дня незалежності Польщі*.© 2005—2023 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2023 S&A design team / 0.011