ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Початок роботи ІНТЕЛЕКТ-ФОРУМУ- 2023
13:38 / 10.06.2023

9 червня під егідою Міністерства культури на інформаційної політики України в Одеській національній науковій бібліотеці розпочав роботу ІНТЕЛЕКТ-ФОРУМ-2023.

Яскрава і насичена програма заходу поєднує ХХІІІ Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині» та IV ОдесаБібліоСаміт – Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю для фахівців бібліотек України та зарубіжжя.

Свій творчий доробок у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки презентують близько 40 учасників книжкової виставки – представники вітчизняних видавництв з різних куточків України.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який підкреслив важливість і значущість подій Інтелект-форуму, що проводиться всупереч усім тяжким випробуванням воєнного часу і є ефективним внеском у спільну боротьбу на культурному фронті проти російської агресії, засобом підсилення інформаційного спротиву, а також дієвим майданчиком для пошуку рішень у подоланні гострих викликів сьогодення та створення механізмів повоєнного відновлення загальнонаціональної культурної системи.

Присутніх привітала Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, залужений працівник культури України. Вона зазначила: «Інтелект-форум є своєрідною відповіддю зневірі й болю, який ми переживаємо, і ми віримо в те, що культура єднає, віримо, що книга є потужним інструментом, яким ми дозволяємо собі виборювати майбутнє та мріяти про нього, про інтелект нації, наш спільний успіх. Віримо, що наші спільні зусилля здатні давати цей результат».

Від імені депутатського корпусу Одеської обласної ради зібрання привітав Олег Радковський, перший заступник голови Одеської обласної ради. Він наголосив, що цьогорічний захід особливий, адже попри війну зібрав найкращих представників видавничої справи, письменників, літературознавців, науковців. Він також відзначив актуальність заходу й те, що культурне надбання українського народу є частиною світового культурного надбання і ми маємо його примножувати, вивчати і берегти, щоб передати нащадкам традиції, культурні цінності рідного народу: «Нехай українська книга живе, розвивається і, незважаючи на звуки тривог, дарує нам можливість творити, жити, виборювати наше майбутнє».

У своєму вітальному слові Дмитро Радулов, заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації, звернув увагу на важливість розвитку вітчизняної культури, українського книговидання та зростання запитів на національний культурний продукт.

Іван Ліптуга, директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, привітав усіх із святом української книги та наголосив на тому, що нині бібліотеки перетворилися на справжні культурні центри та просвітницькі заклади, простори для творчості та освіти. Він також звернув увагу на важливість підтримки українських видавництв та наповнення бібліотек якісною українською літературою, що є пріоритетним завданням департаменту.

Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, заслужений працівник культури України, пікреслив важливість читання та книги, що є головним інструментом, який надає людському спілкуванню інтелектуальної цілісності, моральної, духовної, культурної спрямованості, зауваживши, що питання розвитку книги — це питання виживання нації.

Політик, громадський діяч, меценат, член наглядової ради Одеської національної наукової бібліотеки Сергій Гриневецький, звертаючись до присутніх, сказав, що «після цієї війни в прийдешніх поколінь має лишитись два почуття: наші нащадки мають їх ненавидіти, їхні — мають нас боятись. Цього досить». Він також висловив переконання, що ці слова можуть згуртувати суспільство та дати поштовх для написання, друкування, читання та осмислювання книжок.

З вітальним словом звернувся до присутніх ректор університету Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, заслужений працівник освіти України, полковник поліції Дмитро Швець.

Стало доброю традицією під час Інтелект-форуму дарувати книжки вітчизняних видавництв нашим військовим. Ірина Бірюкова висловила щиру вдячність захисникам та подарувала представникам Збройних Сил України святкові комплекти книжок: «Ми віримо, що освічена людина здатна чинити опір зі значно більшою силою, і ми прагнемо бути надійним плечем і підтримкою у справі патріотичного виховання, освіти, культурного розвитку наших захисників. Ми вдячні, що ви поруч з нами у цій просвітницькій роботі».

Заступник начальника 59-го Будинку офіцерів ВМС ЗС України, капітан І рангу Олександр Павловський від імені Військово-морських сил Збройних сил України привітав учасників заходу та побажав міцного здоров’я, наснаги, терпіння і наголосив на важливості проведення подібних заходів у такий непростий для нашої держави час, адже «книга є і залишається криницею традиції, культури та силою непереможної нації».

Від керівництва та викладацького складу Інституту Військово-морських сил Національного університету «Одеська морська академія» капітан ІІІ рангу Артем Соколов привітав учасників заходу та зауважив, що книга та читання, сумлінне систематичне навчання та неперервна освіта є запорукою якісної підготовки офіцерів та прийняття рішень у складних умовах.

Вдячні оркестру Одеської військової академії, який нині дає концерти по всій вільній Україні, а сьогодні зустрічав гостей та учасників Інтелект-форуму. Дякуємо головному диригенту оркестру старшому лейтенанту Івану Казмірчуку за високу майстерність та підтримку заходу!

Окрасою урочистого відкриття став виступ дитячо-юнацького хору «Solo musica» студії педагогічної практики Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, професора Євгенії Бондар та концертмейстера Людмили Москаленко.

Справжнє захоплення гостей Інтелект-форуму викликало грандіозне дефіле Підрозділу барабанщиць Одеського державного університету внутрішніх справ (художній керівник Тетяна Мох).

Слава Україні! Героям Слава!

Пошук:
розширений

Людмила КОТВИЦЬКА
До Дня працівників статистики
Щорічно 5 грудня відзначається День працівників статистики України, що свідчить про важливу роль, яка відводиться органам державної статистики у житті суспільства.

Бібліотека дарує свято!
Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…
130 жінок-партнерок українських військовослужбовців та ветеранів отримають безоплатне навчання від Projector Foundation
Projector Foundation запускає безоплатне онлайн навчання у сфері креативних та IT індустрій для жінок-партнерок військовослужбовців та ветеранів. Взяти участь можуть жінки-партнерки з восьми областей України. Проєкт створений для здобуття професійних навичок у безпечній спільноті та допомозі у подальшому кар’єрному зростанні студенток. Ініціатива реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ В’ЯЧЕСЛАВА КУШНІРА «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
22 листопада 2023 року Одеська національна наукова бібліотека презентує нову книжку доктора історичних наук, професора, декана факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
Для справжніх друзів України війна стає особистою
Латиші та поляки провели цікаві заходи в Одеській національній науковій бібліотеці
Захід до Дня незалежності Польщі в Одеській національній науковій бібліотеці
4 листопада 2023 року з 12:00 Одеська національна наукова бібліотека у партнерстві з Одеським ім. Адама Міцкевича відділенням Спілки поляків України проводить урочистий захід до Дня незалежності Польщі*.© 2005—2023 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2023 S&A design team / 0.010