ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




В ОННБ відбулася презентація третьої книги про переможців конкурсу «ЛЮДИ ДЕЛА» 2013-2022 років — фахівців своєї справи Одещини різних сфер діяльності
16:27 / 14.08.2023

В ОННБ відбулася презентація третьої книги про переможців конкурсу «ЛЮДИ ДЕЛА» 2013-2022 років — фахівців своєї справи Одещини різних сфер діяльності

Загалом протягом існування конкурсу було вручено 450 статуеток «Садовника» переможцям, повідомив головний редактор газети «Вечерняя Одеса» Олег СУСЛОВ

11 серпня 2023 року в ОННБ на презентацію третього видання про лауреатів конкурсу «Люди дела», присвяченого 50-річчю виходу першого номера газети «Вечерняя Одеса» до ОННБ завітали лауреати різних років.

Місце для презентації книжки з розповідями про лауреатів конкурсу останнього десятиріччя було обрано не випадково: колектив Одеської національної наукової бібліотеки, її генеральний директор Ірина БІРЮКОВА та заступник генерального директора ОННБ з бібліотечної роботи Ольга БЄЛЬНИЦЬКА стали лауреатами почесного звання лауреатів конкурсу «Люди дела» у 2019 році.

Ірина БІРЮКОВА у вітальному слові знайшла найтепліші слова вдячності знаним газетярям «Вечерней Одессы» за роки плідної співпраці з ними та щиро привітала усіх шанованих лауреатів регіонального конкурсу, відзначених високим званням «людини діла».

У своєму виступі Лариса Бурчо, яка була редактором популярної газети «Вечерняя Одеса» впродовж 20 років, розповіла, що перший конкурс «Люди дела» проводив його ініціатор, Борис Федорович Деревянко. Другий відбувся 11 лютого 1998 року, через півроку після його трагічної загибелі, у залі Одеського академічного театру музичної комедії імені Михайла Водяного. Повний зал театру свідчив про глибоку пошану одеситів до Бориса Федоровича. Лариса БУРЧО наголосила, що містяни і досі не забувають про легендарного редактора: на честь нього відбуваються активності, присвячені його пам'яті, зокрема, заснований ним конкурс «Люди дела», друкується газета і, хоча Б.Ф. ДЕРЕВ'ЯНКО за життя не отримав звання Почесного громадянина міста Одеса, проте насправді він таким є у серцях одеситів.

Цю ж думку підтримала донька Бориса Федоровича, виступ якої у день 26-ї роковини трагічної загибелі батька зворушив присутніх. Алла Борисівна ДЕРЕВ'ЯНКО розповіла, що батько своє життя присвячував роботі і людей цінував за високі професійні якості. Присутні зустріли її оплесками, а після презентації – оточили увагою. Алла Борисівна подякувала музикантам за створення урочистої атмосфери, що підтримало її у цей важкий день. Дійсно, піднесену і дещо щемливу ноту заходу додали виступи піаніста та викладача Дмитра КУЦОВА та солісток Єви АЛЕКСАНДРОВОЇ, Валерії АЧКАСОВОЇ, Катерини МИХАЙЛОВОЇ, учениць класу Євгенії КУЛАНОВОЇ Одеського державного музичного ліцею імені професора П.С. Столярського.

Головний редактор газети«Вечерняя Одесса» Олег СУСЛОВ у своєму виступі подякував давнім колегам і лауреатам конкурсу та висловив надію побачити всіх на презентації четвертого видання «Люди дела» на 60-річчі газети. Він вручив свіжі випуски газети та екземпляри третьої книги конкурсу лауреатів «Люди дела» представникам провідних бібліотечних установ Одеси.

Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ, Почесний громадянин міста Одеси та Одеської області, голова журі конкурсу «Люди дела» і лауреат цього конкурсу, член Наглядової Ради ОННБ, у своєму виступі наголосив на важливості освіти для майбутньої розбудови держави.

Павло ВІКТОР – народний вчитель України, уроками фізики якого захоплюється молодь в ютубі, наголосив на важливій місії освітян і четвертої влади та висловив сподівання, що діти скоро матимуть змогу повернутися до навчання у класах.

Присутні із захопленням слухали виступи: письменника Аркадія ХАСІНА, який подарував свою книжку «Никогда больше» ОННБ, голови Одеського астрономічного товариства Михайла РЯБОВА, що презентував астрономічний календар та кілька періодичних видань, а також хореографа-постановника Єфима КОГАНА.

Зацікавленість учасників заходу викликала книжково-ілюстративна виставка, підготовлена фахівцями ОННБ і присвячена ініціатору конкурсу «Люди дела» Борису ДЕРЕВ'ЯНКУ та архівне відео газети «Вечерняя Одесса» різних років.

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
Відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015