|
Бібліотекарі — захисникам
09:04 / 01.10.2023
Хоча День захисників і захисниць України має конкретну дату в календарі, у воєнний час в Україні цей день відзначаємо щодня – хто донатами, хто волонтерством, хтось підтримує своєю працею економіку, а хтось — бойовий дух. Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки у переддень свого професійного свята вирішили висловити свою вдячність воїнам ЗСУ за можливість жити і працювати у рідній країні. 29 вересня 2023 року, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек і Дня захисників і захисниць України, бібліотечний десант фахівців ОННБ з книжками та смаколиками відвідав бійців ЗСУ, які проходять реабілітацію в Одесі в одному зі шпиталів. Розрадою для захисників стали не лише спеціально зібрані для них одеситами книжки та збірники кросвордів тощо. Порадував поранених воїнів і медичний персонал приємним виконанням відомих пісень музичний гурт «2Х3», який додав піднесеного настрою присутнім завдяки ретельно підібраному репертуару. Варто відзначити, що більшість книжок для захисників було зібрано в українській книгарні на Катерининській, 77, за ініціативи її директора Галини ДОЛЬНИК, чимало — від Ольги та Олександра ЧЕБОТАРЕНКІВ, а також передано від ініціатора акції «Бібліотека – українському воїну» — колективу ОННБ — із найтеплішими вітаннями від генерального директора, заслуженого працівника культури Ірини БІРЮКОВОЇ. Письменниця, культуролог та ведуча мовно-літературного клубу «ДИВОСЛОВО» Тетяна АНАНЧЕНКО у камерній обстановці продекламувала захисникам гуморески Павла Глазового на військову тематику. Зворушливо було бачити на обличчях воїнів, які прийшли на захід після крапельниць та перев’язок, посмішки; більшість з них записували на відео виступи бібліодесанту. Завідувач сектора читальних залів ОННБ Валентина Клейнбурд зробила короткий огляд подарованих видань та побажала воїнам найшвидшого одужання. Очі, наповнені сльозами і надією, зворушливі слова вдячності, зацікавлені коментарі, оплески – бібліодесант ОННБ зібрав цілу гамму емоцій. Найбільшою радістю для всіх нас буде, звичайно, Перемога над рашистами, на яку ми так чекаємо і заради якої робимо, що можемо, – кожен на своєму місці.
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.019 |