ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
З новим бібліотечним роком!
17:22 / 04.10.2023

У той час, коли рашисти руйнують оселі й культурні центри в Україні, наші мужні воїни боронять державу. А бібліотекарі, працюючи на перемогу, ще більше згуртовують незламних українців, адже бібліотека – це не лише раритетні та нові книжки, це – по-фестивальному яскраво, гучно, сучасно і життєствердно!

Святкування професійного свята бібліотекарів відбулося на галявині у дворику ОННБ

30 вересня 2023 року в Одесі видалося по-літньому теплим, погода сприяла святкуванню Всеукраїнського дня бібліотек у новій затишній локації Одеської національної наукової бібліотеки. Після нагородження переможців конкурсу «Книголюб-2023» — авторів найбільш цікавих читацьких відгуків — дипломами і грошовими винагородами, відвідувачі плавно переміщалися на Артмайданчик ОННБ, зупиняючись в оригінально оформлених фотозонах у головному корпусі та у внутрішньому дворику. Біля фотозон «Бібліоледі» із спідницею-фортецею з книжок, «ОННБ: крок за кроком» — із яскравими моментами бібліотечних активностей, «Все буде КУЛЬТУРА» з елементами квілту, а також біля «Куточка Парижа» та інсталяції з одеських предметів старовини кінця ХІХ — початку ХХ століть (з колекції Сергія Новицького) часом утворювалися черги з бажаючих зробити світлини.

Найдопитливіші відвідувачі та почесні гості свята по дорозі на Артмайданчик ОННБ відвідали виставку з колекції подарунків 2022-2023 років Одеській національній науковій бібліотеці, найцікавіші експонати-подарунки зайняли столи всього головного читального залу.

Фото 8, 6 На фото: голова Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації – начальник управління культури, національностей та релігій Ярослава Різникова та генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова.

Артмайданчик ОННБ вирував: музичні дарунки, майстер-класи, інтелектуальні розваги та інтригуюче запрошення на зумбу

На галявині зі сцени лунала жива музика: українські хіти у виконанні гурту «2Х3» (Дарія Кутіна і Віталій Дунар) та авторські пісні у виконанні Анатолія Сєбова.

Кожен із відвідувачів свята читацької спільноти міг знайти для себе на Армайданчику ОННБ щось цікаве. Водночас відбувалося декілька пара

лельних активностей: яскраве патріотичне дефіле, майстер-класи з реставрації книжок від бібліотечної палітурні та з плетіння «марушок» («кікімор») для збереження життя наших захисників від Ольги Бурлаки (громадська організація «Калина»), вікторини із заохочувальними призами від фахівців ОННБ і … запрошення на практичну (танцювальну) частину презентації книги про зумбу для бібліотекарів та відвідувачів від головного редактора газети «Вечерняя Одесса» Олега Суслова. Свій куточок творчих розваг для тих, хто прийшов з малечею, у дворику ОННБ організувала команда Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Привітання Ірини Бірюкової читацькій спільноті

«Сьогоднішнє свято — це для мене можливість подивитися кожному з вас в очі, побачити ваші посмішки. І — подякувати нашим партнерам, адже майже всі наші свята не є моноподією, ми їх готуємо разом, що дозволяє нам робити якісний культурний продукт. Це показує, якою потужною може бути праця з великою родиною креативних індустрій; сьогодні це буде співпраця бібліотеки з журналістами та модельною агенцією. В Україні працює 27 тисяч бібліотек – публічних, наукових, університетських, освітянських, для дітей і для дорослих, для юнацтва, для осіб з вадами зору тощо. І вся ця величезна мережа слугує великій меті. Справа не тільки у тому, що ми зберігаємо, збираємо, надаємо доступ до книжок. Ми надаємо доступ до знань, до інформації – а це значно більше. Ми є відкритою брамою до всього світу і намагаємося бути такими попри всі виклики війни – обстріли, тривоги. І сьогодні бібліотеки Одещини працюють, чекаючи на свого читача – оскільки це є головний стимул, бо як не буде читача, не буде сенсу, заради чого ми тут залишалися би.

У кожного з нас є цей рушій, який не дає нам зупинятися, щоранку піднімає і стимулює нас приходити на роботу: колег – незламних бібліотекарів і незламних видавців, книжки яких випуску 2022-2023 рр. можна побачити на виставці дарунків ОННБ у головному читальному залі. Цього літа одесити не могли купатися у морі, але натомість могли піти в бібліотеку. Наша ОННБ отримала 557 тисяч звернень від читачів. Вдумайтеся у цю цифру: який є попит на книги, на події, на натхнення. Тож будемо гідними цього попиту у сучасних українських бібліотеках. Тримаймося, будьмо сміливими, адже у нас є дуже важлива місія – підтримати стійкість у наших читачів заради майбутнього, адже діти зростають і це зростання не можна поставити на паузу. Сьогодні з нами багаторічна очільниця мережі дитячих бібліотек Одеси Галина Яківна Лазарєва, прошу привітати в її особі дитячі книгозбірні (оплески)…

Тому мають бути такі точки опори для людини, для родини, для суспільства, для держави. І я щиро пишаюся, що бібліотеки є ось такою потужною локацією, і це відбувається по всій Україні. Дуже пишаюся колегами, вами всіма, і нашими читачами. Слава Збройним Силам України, які боронять нас! Слава незламним людям, які працюють по всій країні!».

Муза драми відвідала Артмайданчик ОННБ

У дворику ОННБ красувалися і запрошували з собою фотографуватися герої «Лісової пісні» Лесі Українки. Три Мавки та Лукаш, у ролі яких були артисти Одеського театру юного глядача ім. Юрія Олеші, не лише зіграли сценку зі спектаклю, зірвавши оплески, ще й весь час були присутні на галявині і підтримували надихаючу атмосферу творчої імпровізації, спілкуючись із учасниками свята.

Бібліокафе «Книжка й кава – чудова пара!»

пригощало ароматною кавою та какао, наданими ПАТ «Єнні Фудз», та смаколиками. Локація була прикрашена предметами старожитності з приватної колекції Сергія Новицького за участі громадської організації Інститут розвитку демократії.

Танцюють – всі!

Останній і найнесподіваніший номер у програмі професійного свята біблітекарів остаточно зруйнував одразу два стереотипні уявлення: про форму проведення презентації нової книжки та про припорошених віковим порохом бібліотекарок. Презентація книжкового проєкту головного редактора газети «Вечерняя Одесса» Олега Суслова «Життя в стилі «Зумба » виглядала як … танцююча зелена галявина. Фактично, гостей та винуватців свята було запрошено на відкрите заняття фітнесклубу «Шторм» із мережі клубів «Вища ліга» під керівництвом тренерок Наталії Розманич, Катерини Мішкевич та Любові Цивліної. Танцювали майже всі присутні, відгукнувшись на заклик генерального директора ОННБ Ірини Бірюкової та надихнувшись безпосередньо її прикладом.

Зі святом, читацька спільното!

minfin.com.ua

Пошук:
розширений

Людмила КОТВИЦЬКА
До Дня працівників статистики
Щорічно 5 грудня відзначається День працівників статистики України, що свідчить про важливу роль, яка відводиться органам державної статистики у житті суспільства.

Бібліотека дарує свято!
Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…
130 жінок-партнерок українських військовослужбовців та ветеранів отримають безоплатне навчання від Projector Foundation
Projector Foundation запускає безоплатне онлайн навчання у сфері креативних та IT індустрій для жінок-партнерок військовослужбовців та ветеранів. Взяти участь можуть жінки-партнерки з восьми областей України. Проєкт створений для здобуття професійних навичок у безпечній спільноті та допомозі у подальшому кар’єрному зростанні студенток. Ініціатива реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ В’ЯЧЕСЛАВА КУШНІРА «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
22 листопада 2023 року Одеська національна наукова бібліотека презентує нову книжку доктора історичних наук, професора, декана факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
Для справжніх друзів України війна стає особистою
Латиші та поляки провели цікаві заходи в Одеській національній науковій бібліотеці
Захід до Дня незалежності Польщі в Одеській національній науковій бібліотеці
4 листопада 2023 року з 12:00 Одеська національна наукова бібліотека у партнерстві з Одеським ім. Адама Міцкевича відділенням Спілки поляків України проводить урочистий захід до Дня незалежності Польщі*.© 2005—2023 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2023 S&A design team / 0.012