ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
До Радіодиктанту національної єдності в ОННБ цьогоріч долучаться студенти і викладачі вишів та митці
12:21 / 26.10.2023

Одеська національна наукова бібліотека 27 жовтня об 11-й годині спільно з партнером – Суспільне Одеса – приєднається до Радіодиктанту національної єдності, який приурочено до Дня української писемності та мови і відтепер відзначатиметься саме цього дня.

Разом із фахівцями бібліотеки диктант писатимуть в облаштованому укритті ОННБ викладачі й студенти провідних вишів Одеси та артисти Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька.

Авторкою цьогорічного Радіодиктанту під назвою «Дороги України» стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. До методичної роботи над Радіодиктантом також долучилася мовознавець, доктор філологічних наук Лариса Масенко.

Читати текст Радіодиктанту — 2023 буде відомий актор театру та кіно Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі «Довбуш».

Всеукраїнський Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він став найбільшим щорічним україномовним флешмобом, місія якого – не стільки перевірити знання мови, скільки об'єднати українців світу. Попри повномасштабну війну Росії проти України – загрози обстрілів і бомбардування, вимкнення світла тощо його писали у 2022 році понад пів мільйона людей на шести континентах, навіть науковці на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. На перевірку тексту радіодиктанту на Українське Радіо загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. Редакція Українського Радіо отримала листи з усіх куточків України, зокрема, із тимчасово окупованих територій, а також із понад двадцяти іноземних країн.

Долучитися до Радіодиктанту національної єдності можна й онлайн.

Суспільне Мовлення транслюватиме диктант:

· на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;

· наживо в ефірі телеканалу Суспільне Культура;

· на YouTube-каналі Українського Радіо;

· на Facebook-сторінках Суспільного.

Текст Радіодиктанту національної єдності оприлюднять у понеділок, 30 жовтня, об 11:00 на сайті Українського Радіо та Суспільного Культура.

Диктанти на перевірку надсилають на e-mail rd@suspilne.media. Паперові листи — за адресою: Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26, не пізніше 29-го жовтня.

Учасників Радіодиктанту національної єдності в Одеській національній науковій бібліотеці привітають артисти Українського музично-драматичного театру імені В. Василька.

http://odnb.odessa.ua/view_post.php?id=4394

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».
«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці
«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.
SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010