|
До Радіодиктанту національної єдності в ОННБ цьогоріч долучаться студенти і викладачі вишів та митці
12:21 / 26.10.2023
Одеська національна наукова бібліотека 27 жовтня об 11-й годині спільно з партнером – Суспільне Одеса – приєднається до Радіодиктанту національної єдності, який приурочено до Дня української писемності та мови і відтепер відзначатиметься саме цього дня. Разом із фахівцями бібліотеки диктант писатимуть в облаштованому укритті ОННБ викладачі й студенти провідних вишів Одеси та артисти Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька. Авторкою цьогорічного Радіодиктанту під назвою «Дороги України» стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. До методичної роботи над Радіодиктантом також долучилася мовознавець, доктор філологічних наук Лариса Масенко. Читати текст Радіодиктанту — 2023 буде відомий актор театру та кіно Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі «Довбуш». Всеукраїнський Радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він став найбільшим щорічним україномовним флешмобом, місія якого – не стільки перевірити знання мови, скільки об'єднати українців світу. Попри повномасштабну війну Росії проти України – загрози обстрілів і бомбардування, вимкнення світла тощо його писали у 2022 році понад пів мільйона людей на шести континентах, навіть науковці на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. На перевірку тексту радіодиктанту на Українське Радіо загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. Редакція Українського Радіо отримала листи з усіх куточків України, зокрема, із тимчасово окупованих територій, а також із понад двадцяти іноземних країн. Долучитися до Радіодиктанту національної єдності можна й онлайн. Суспільне Мовлення транслюватиме диктант: · на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура; · наживо в ефірі телеканалу Суспільне Культура; · на YouTube-каналі Українського Радіо; · на Facebook-сторінках Суспільного. Текст Радіодиктанту національної єдності оприлюднять у понеділок, 30 жовтня, об 11:00 на сайті Українського Радіо та Суспільного Культура. Диктанти на перевірку надсилають на e-mail rd@suspilne.media. Паперові листи — за адресою: Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26, не пізніше 29-го жовтня. Учасників Радіодиктанту національної єдності в Одеській національній науковій бібліотеці привітають артисти Українського музично-драматичного театру імені В. Василька. |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.021 |