ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Для справжніх друзів України війна стає особистою
10:25 / 08.11.2023

Латиші та поляки провели цікаві заходи в Одеській національній науковій бібліотеці

Теплим суботнім ранком 4 листопада 2023 р. представники дипломатичного корпусу Латвії спеціально приїхали в ОННБ на презентацію книги свого земляка унікальної долі. Юріс Улманіс відомий Україні як екс-воїн Інтернаціонального Легіону та волонтер, а в Латвії — знаний бізнесмен, викладач, альпініст. Його сповідь, у зручному форматі кишенькової книжечки, побачила світ завдяки його захопленню сміливістю українських воїнів і силою духу жителів України та присвячена п'ятьом загиблим воїнам. Увесь прибуток від накладу піде на потреби ЗСУ, повідомив письменник. Переклад, ілюстрації та редагування — все зроблено фахівцями безкоштовно.

Попередні книжки Юріса Улманіса були про особисті екстремальні спортивні перемоги. Зокрема, про сходження на Еверест і встановлення там прапора України та Латвії. Мету написання нової книжки підказує її назва. Автор заявив, що хоче, щоб війну сприймали як особисту не лише в Україні, тоді це прискорить перемогу України у боротьбі проти російських окупантів.

Пряме включення з Національної бібліотеки Латвії з словами Катріни Кукаїне про те, що латиші щодня думають, чим можуть допомогти Україні, розчулило присутніх на презентації одеситів. Як зауважила генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова: «Важливо знати, як сьогодні Латвія — країна з великим серцем — підтримує нас різноманітними способами, відчувачи наш біль, допомагаючи захищати нашу незалежність і територіальну цілісність. І ми маємо знати про це ще більше». Ірина Бірюкова подякувала від імені колективу ОННБ справжнім друзям України, які підтримують добрими справами у важкі часи, при чому бібліотеки стають мостом стійкої комунікації.

У презентації нового видання Юріса Улманіса «Коли війна стає особистою» взяли участь: Атіс Клімович – військовий журналіст, волонтер; Аргіта Даудзе – Надзвичайний та Повноважний посол Латвії в Україні (2011–2015); Олег Веретенников — Почесний консул Латвії в Одесі; Катріна Кукаїне — директор Департаменту розвитку Національної бібліотеки Латвії; Вейко Сполітіс – колишній депутат Сейму Латвії, волонтер, політолог, викладач Латвійського університету; Ласма Саліюма – волонтер.

Не встигли розійтися гості з Латвії, як у внутрішньому дворику Одеської національної наукової бібліотеки розпочалося святкування Дня Незалежності Польщі. Воно розпочалося з виконання гімну України, Польщі та хвилини мовчання за загиблими захисниками та цивільними мешканцями України у цій війні.

Хор «Польські квіти» та колектив «Краков'ячек» встигли заспівати кілька пісень українською та польською мовами та станцювати запальний танок, діти з недільної школи — розповісти віршики, і раптом залунала тривога. Далі концерт, підготовлений силами Одеського імені Адама Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні, було продовжено в укритті бібліотеки. Дорогою до укриття діти та літні люди мимоволі висловлювали своє ставлення до російського агресора — адже для кожного мешканця нашої держави ця війна є особистою, з усіма її жахливими наслідками руйнувань на лінії зіткнення, прильотами на сусідній вулиці та незручностями навчання, перебування під час тривог в укритті, неможливістю впевнено планувати майбутнє...

Сьогодні поляки в Україні та безпосередньо в Польщі взяли на себе великий тягар допомоги братам в Україні. Найтепліші слова вдячності до братнього народу висловила в своєму вітальному слові до присутніх Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України.

Справжні друзі пізнаються під час війни!

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розказав про заходи, що покращать стан українського IT-сектору
Втрати контрактів та складнощі із залученням іноземних інвестицій — це ті виклики, з якими сьогодні найчастіше стикаються українські IT-компанії. На цьому наголошує Сергій Токарєв — IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh. На його думку, становище вітчизняного сектору може покращити активний міжнародний іміджбілдинг.

«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці
«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.
SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.
Віктору Васильовичу Сердюку — ректору університету (1975-1987) 17 березня виповнилося 90 років
«У роки ректорства Віктора Васильовича Сердюка Університет отримав статус провідного вишу України у науково-дослідній роботі. Щорічний прибуток від наукової діяльності госпдоговірної тематики становив понад 14 мільйонів карбованців. Це дозволило збудувати корпус гуманітарних факультетів, два гуртожитки, провести капітальний ремонт Наукової Бібліотеки. — вiдзначив ректор В. Труба.© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011