ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Для справжніх друзів України війна стає особистою
10:25 / 08.11.2023

Латиші та поляки провели цікаві заходи в Одеській національній науковій бібліотеці

Теплим суботнім ранком 4 листопада 2023 р. представники дипломатичного корпусу Латвії спеціально приїхали в ОННБ на презентацію книги свого земляка унікальної долі. Юріс Улманіс відомий Україні як екс-воїн Інтернаціонального Легіону та волонтер, а в Латвії — знаний бізнесмен, викладач, альпініст. Його сповідь, у зручному форматі кишенькової книжечки, побачила світ завдяки його захопленню сміливістю українських воїнів і силою духу жителів України та присвячена п'ятьом загиблим воїнам. Увесь прибуток від накладу піде на потреби ЗСУ, повідомив письменник. Переклад, ілюстрації та редагування — все зроблено фахівцями безкоштовно.

Попередні книжки Юріса Улманіса були про особисті екстремальні спортивні перемоги. Зокрема, про сходження на Еверест і встановлення там прапора України та Латвії. Мету написання нової книжки підказує її назва. Автор заявив, що хоче, щоб війну сприймали як особисту не лише в Україні, тоді це прискорить перемогу України у боротьбі проти російських окупантів.

Пряме включення з Національної бібліотеки Латвії з словами Катріни Кукаїне про те, що латиші щодня думають, чим можуть допомогти Україні, розчулило присутніх на презентації одеситів. Як зауважила генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова: «Важливо знати, як сьогодні Латвія — країна з великим серцем — підтримує нас різноманітними способами, відчувачи наш біль, допомагаючи захищати нашу незалежність і територіальну цілісність. І ми маємо знати про це ще більше». Ірина Бірюкова подякувала від імені колективу ОННБ справжнім друзям України, які підтримують добрими справами у важкі часи, при чому бібліотеки стають мостом стійкої комунікації.

У презентації нового видання Юріса Улманіса «Коли війна стає особистою» взяли участь: Атіс Клімович – військовий журналіст, волонтер; Аргіта Даудзе – Надзвичайний та Повноважний посол Латвії в Україні (2011–2015); Олег Веретенников — Почесний консул Латвії в Одесі; Катріна Кукаїне — директор Департаменту розвитку Національної бібліотеки Латвії; Вейко Сполітіс – колишній депутат Сейму Латвії, волонтер, політолог, викладач Латвійського університету; Ласма Саліюма – волонтер.

Не встигли розійтися гості з Латвії, як у внутрішньому дворику Одеської національної наукової бібліотеки розпочалося святкування Дня Незалежності Польщі. Воно розпочалося з виконання гімну України, Польщі та хвилини мовчання за загиблими захисниками та цивільними мешканцями України у цій війні.

Хор «Польські квіти» та колектив «Краков'ячек» встигли заспівати кілька пісень українською та польською мовами та станцювати запальний танок, діти з недільної школи — розповісти віршики, і раптом залунала тривога. Далі концерт, підготовлений силами Одеського імені Адама Міцкевича відділення Спілки поляків в Україні, було продовжено в укритті бібліотеки. Дорогою до укриття діти та літні люди мимоволі висловлювали своє ставлення до російського агресора — адже для кожного мешканця нашої держави ця війна є особистою, з усіма її жахливими наслідками руйнувань на лінії зіткнення, прильотами на сусідній вулиці та незручностями навчання, перебування під час тривог в укритті, неможливістю впевнено планувати майбутнє...

Сьогодні поляки в Україні та безпосередньо в Польщі взяли на себе великий тягар допомоги братам в Україні. Найтепліші слова вдячності до братнього народу висловила в своєму вітальному слові до присутніх Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України.

Справжні друзі пізнаються під час війни!

Пошук:
розширений

Людмила КОТВИЦЬКА
До Дня працівників статистики
Щорічно 5 грудня відзначається День працівників статистики України, що свідчить про важливу роль, яка відводиться органам державної статистики у житті суспільства.

Бібліотека дарує свято!
Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…
130 жінок-партнерок українських військовослужбовців та ветеранів отримають безоплатне навчання від Projector Foundation
Projector Foundation запускає безоплатне онлайн навчання у сфері креативних та IT індустрій для жінок-партнерок військовослужбовців та ветеранів. Взяти участь можуть жінки-партнерки з восьми областей України. Проєкт створений для здобуття професійних навичок у безпечній спільноті та допомозі у подальшому кар’єрному зростанні студенток. Ініціатива реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ В’ЯЧЕСЛАВА КУШНІРА «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
22 листопада 2023 року Одеська національна наукова бібліотека презентує нову книжку доктора історичних наук, професора, декана факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
Для справжніх друзів України війна стає особистою
Латиші та поляки провели цікаві заходи в Одеській національній науковій бібліотеці
Захід до Дня незалежності Польщі в Одеській національній науковій бібліотеці
4 листопада 2023 року з 12:00 Одеська національна наукова бібліотека у партнерстві з Одеським ім. Адама Міцкевича відділенням Спілки поляків України проводить урочистий захід до Дня незалежності Польщі*.© 2005—2023 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2023 S&A design team / 0.011