|
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ В’ЯЧЕСЛАВА КУШНІРА «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
10:50 / 17.11.2023
22 листопада 2023 року Одеська національна наукова бібліотека презентує нову книжку доктора історичних наук, професора, декана факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ». Презентована книжка побачила світ завдяки натхненній співпраці В’ячеслава Кушніра з Одеською національною науковою бібліотекою. Це вже традиційна форма підготовки подібних збірників, які практикує наукова бібліотека спільно зі своїми партнерами — науковцями, освітянами, мистецтвознавцями, і які користуються високим попитом серед наукової спільноти та широкого загалу читачів. Це видання, на переконання генерального директора ОННБ, заслуженого працівника культури України Ірини Бірюкової, стало для фахової команди Одеської національної наукової бібліотеки особливо цінним з огляду на відповідність завданням та у контексті краєзнавчої роботи книгозбірні, та викличним і актуальним видавничим проєктом у такий непростий час повномасштабної російської агресії, адже краєзнавство сприяє пізнанню історії, формуванню національно свідомого громадянина, справжнього патріота незалежної України. Це ілюстроване видання перенесе вас до благодатно-заповідної Кодимщини, де буденність тісно переплетена з фольклором. Ви опинитесь на етнофестивалі зі старовинними піснями-забавами та тутешньою смакотою, чи на традиційному весіллі, де сільські віртуози грають запальні мелодії предків, а ключовою особою дійства є нанашка — таємнича персона з дохристиянським походженням. Нап’єтесь води з сакральної криниці на чумацькому шляху, пізнаєте магію традиційного шитва та розмаїття орнаментики автентичного одягу мешканців Південно-Східного Поділля, помилуєтеся мальованими сюжетами на стінах хат і автобусних зупинок, що додають довкіллю українського духу… А ще побуваєте на румунському боці Дунаю, де почуєте легенди 700-літнього караорманського дуба, що пам’ятає перших задунайських козаків, дізнаєтеся більше про те, як шанують традиції дідів-прадідів українці Північної Добруджі. Нове видання є вагомим внеском у популяризацію краєзнавчих та народознавчих досліджень, якими В’ячеслав Кушнір почав займатися ще в часи свого студентства і які продовжує впродовж понад 40 років як науковець. Здебільшого це матеріали про маловивчені сторінки історії та культури Одещини, про українців Північної Добруджі, співпрацю з науковцями Румунії та авторські оцінки сучасних суспільних подій. Автор книжки основною метою репрезентованих матеріалів визначає «пізнання історії і культури свого краю, усвідомлення важливості матеріальної й духовної спадщини як складової національної культури, основи української ідентичності. Це ще й мотивація до активізації пошукової роботи місцевих краєзнавців». |
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.026 |