ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Бібліотека дарує свято!
13:25 / 04.12.2023

Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…

У перший зимовий день казкова мандрівка бібліотекою відбулася для талановитих дітей з Художньої театральної школи міста Одеси. В аванзалі бібліотеки зосереджених на очікуванні чудес хлопчиків і дівчаток біля святкової ялинки зустріли впізнавані герої казок, у роль яких вжилися натхненні бібліотекарі. Казкову екскурсію локаціями книгозбірні вела вишукана Книжкова фея (Олександра Делі).

Чарівна Книжкова Фея після знайомства дітей із казковими героями повела всіх у бібліотечний каталог–лабіринт для участі у квесті. Діти миттєво відгадували загадки зимової тематики і завзято шукали між довгими рядами шаф каталогу предмети-підказки новорічного квесту з допомогою Дракончика, в ролі якого була бібліотекар Анна Довженко.

Колективне малювання на інтерактивній дошці, англомовна вікторина та мультфільми в електронному читальному залі додали вражень юним відвідувачам такої старовинної та, водночас, такої сучасної бібліотеки.

Власне, екскурсантам не було коли сумувати. Діти старанно робили витинанку для новорічної торбинки з подарунками під кураторством відомої народної майстрині Маріанни Швайки. Потім — із захопленням розглядали раритетні різдвяні листівки у відділі мистецтв. А у відділі «Одесика» бібліотечний Кен (Владислав Панін) вразив малечу підбіркою ЗD-книжок із музичними лінками-листівками, а ще — унікальними ретро-альбомами засніженої Одеси.

Окрім того, багато незвичного побачили школярі на спеціально підібраних тематичних поличках із дитячими художніми і пізнавальними книгами, приміром — із вмонтованою лупою для юних натуралістів, з іншими цікавезними виданнями, де простою мовою дітям розповідається про природу, історію, світ мистецтва.

Невтомних дітей у своїй резиденції привітно зустрічала Снігова Королева (Тетяна Гюмюшлю), яка читала їм цікаву казку. Бібліотечні фахівці також перевтілилися у Білосніжку, Гаррі Поттера, Лисицю Алісу, Мері Поппінс та інших казкових персонажів.

У величному головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки діти мали можливість залишили побажання під своїми розмальовками велетенської шестиметрової (!) святкової листівки (її створила Еліна Жукова). Серед побажань можна знайти і приємні побажання бібліотеці.

Різдвяні картини родини Кравченків привернули увагу гостей свята; до того ж хлопчики і дівчатка, які лиш навчаються мистецтву, мали щасливу нагоду познайомитися безпосередньо з відомим майстром — народним художником України Анатолієм Кравченком.

Юні одесити стали учасниками своєрідного культурного мосту з ровесниками із американського штату Вірджинія, які зобразили на малюнках, представлених в ОННБ на виставці «Пліч-о-пліч з Україною», своє бачення війни та побажання українцям бути сильними та перемогти.

Фінальний фотознімок — і радісна дитяча компанія залишила бібліотеку. А задоволені батьки ще довго дякували та обіцяли частіше навідуватися до книгозбірні, де цікаво і дорослим, і дітям, куди хочеться повертатися знову і знову.

Приємно, що зимові свята в рамках Родинного клубу дозвілля в ОННБ, які цьогоріч відбуваються вчетверте, вже мають нових і постійних прихильників, слугують згуртуванню сімей і популяризації читання та мистецтва. І важливо, що перше враження, яке залишиться у найменших відвідувачів від книгозбірні, що бібліотека – це свято.

Нагадуємо: «Книжковий дивосвіт» — зимові екскурсії бібліотекою із квестами, майстер-класами, вікторинами і зустрічами з казковими героями — відбуватимуться двічі на день щовівторка, щочетверга, щосуботи та щонеділі об 11-й та 14-й годині впродовж усього грудня.

Джерело

Пошук:
розширений

Микола Саранча
Роль міді та марганцю для озимої пшениці
У сучасному сільському господарстві все більшу роль для отримання щедрих та якісних врожаїв озимої пшениці відіграють мікроелементи, зокрема мідь та марганець. Вони мають вагомий вплив на проходження фізіологічних процесів під час росту та розвитку рослин та формування врожаю. Значення мікроелементів для сільськогосподарських рослин зросло із підвищенням врожайності, яку стимулюють, застосовуючи NPK добрива. Проте забезпечення мікроелементами з ґрунту не завжди задовольняє потребу рослин, що і призводить до прояву дефіциту.

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012