ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Бібліотека дарує свято!
13:25 / 04.12.2023

Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…

У перший зимовий день казкова мандрівка бібліотекою відбулася для талановитих дітей з Художньої театральної школи міста Одеси. В аванзалі бібліотеки зосереджених на очікуванні чудес хлопчиків і дівчаток біля святкової ялинки зустріли впізнавані герої казок, у роль яких вжилися натхненні бібліотекарі. Казкову екскурсію локаціями книгозбірні вела вишукана Книжкова фея (Олександра Делі).

Чарівна Книжкова Фея після знайомства дітей із казковими героями повела всіх у бібліотечний каталог–лабіринт для участі у квесті. Діти миттєво відгадували загадки зимової тематики і завзято шукали між довгими рядами шаф каталогу предмети-підказки новорічного квесту з допомогою Дракончика, в ролі якого була бібліотекар Анна Довженко.

Колективне малювання на інтерактивній дошці, англомовна вікторина та мультфільми в електронному читальному залі додали вражень юним відвідувачам такої старовинної та, водночас, такої сучасної бібліотеки.

Власне, екскурсантам не було коли сумувати. Діти старанно робили витинанку для новорічної торбинки з подарунками під кураторством відомої народної майстрині Маріанни Швайки. Потім — із захопленням розглядали раритетні різдвяні листівки у відділі мистецтв. А у відділі «Одесика» бібліотечний Кен (Владислав Панін) вразив малечу підбіркою ЗD-книжок із музичними лінками-листівками, а ще — унікальними ретро-альбомами засніженої Одеси.

Окрім того, багато незвичного побачили школярі на спеціально підібраних тематичних поличках із дитячими художніми і пізнавальними книгами, приміром — із вмонтованою лупою для юних натуралістів, з іншими цікавезними виданнями, де простою мовою дітям розповідається про природу, історію, світ мистецтва.

Невтомних дітей у своїй резиденції привітно зустрічала Снігова Королева (Тетяна Гюмюшлю), яка читала їм цікаву казку. Бібліотечні фахівці також перевтілилися у Білосніжку, Гаррі Поттера, Лисицю Алісу, Мері Поппінс та інших казкових персонажів.

У величному головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки діти мали можливість залишили побажання під своїми розмальовками велетенської шестиметрової (!) святкової листівки (її створила Еліна Жукова). Серед побажань можна знайти і приємні побажання бібліотеці.

Різдвяні картини родини Кравченків привернули увагу гостей свята; до того ж хлопчики і дівчатка, які лиш навчаються мистецтву, мали щасливу нагоду познайомитися безпосередньо з відомим майстром — народним художником України Анатолієм Кравченком.

Юні одесити стали учасниками своєрідного культурного мосту з ровесниками із американського штату Вірджинія, які зобразили на малюнках, представлених в ОННБ на виставці «Пліч-о-пліч з Україною», своє бачення війни та побажання українцям бути сильними та перемогти.

Фінальний фотознімок — і радісна дитяча компанія залишила бібліотеку. А задоволені батьки ще довго дякували та обіцяли частіше навідуватися до книгозбірні, де цікаво і дорослим, і дітям, куди хочеться повертатися знову і знову.

Приємно, що зимові свята в рамках Родинного клубу дозвілля в ОННБ, які цьогоріч відбуваються вчетверте, вже мають нових і постійних прихильників, слугують згуртуванню сімей і популяризації читання та мистецтва. І важливо, що перше враження, яке залишиться у найменших відвідувачів від книгозбірні, що бібліотека – це свято.

Нагадуємо: «Книжковий дивосвіт» — зимові екскурсії бібліотекою із квестами, майстер-класами, вікторинами і зустрічами з казковими героями — відбуватимуться двічі на день щовівторка, щочетверга, щосуботи та щонеділі об 11-й та 14-й годині впродовж усього грудня.

Джерело

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.
У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.010