ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Книжкова виставка «Екслібрис: мистецтво крізь віки». Анонс
10:46 / 20.09.2024

23 вересня 2024 року запрошуємо шанувальників книги та любителів графіки на відкриття унікальної книжкової виставки «Екслібрис: мистецтво крізь віки».

Виставка «Екслібрис: мистецтво крізь віки» відкриває цикл заходів, присвячених 195-річчю заснування Одеської міської публічної бібліотеки (нині – Одеська національна наукова бібліотека) та Всеукраїнському дню бібліотек.

Ця виставка занурює в захопливий світ екслібрисів — особистих книжкових знаків, які супроводжують книги протягом століть. Відомо, що екслібрис як знак власника бібліотеки свідчить про належність людини до певного інтелектуального середовища і дає їй можливість таким чином підтвердити своє книголюбство.

Відвідувачі матимуть змогу ознайомитися з історією екслібриса та неперевершеними зразками книжкових знаків видатних історичних постатей і колекціонерів, а також дізнатися, як цей мистецький жанр розвивався в Одесі; довідатися про багатство стилів, технік та ідей, втілених у цих маленьких графічних шедеврах.

На виставці будуть представлені книжкові знаки західноєвропейських та одеських бібліофілів. Серед експонатів – рідкісні зразки XVII–XIX століть, що відображають розвиток графічного мистецтва та книжкової культури Західної Європи. Особливе місце займають екслібриси одеських інтелектуалів і діячів культури ХІХ – початку ХХ століття, що залишили вагомий слід в історії міста, а також роботи сучасних одеських майстрів, які продовжують традицію мистецтва книжкового знака.

До уваги відвідувачів – література про особливості розвитку українського книжкового знака, його символічно-алегоричну образність, історію та сьогодення.

Багато талановитих художників є авторами книжкових знаків, що увійшли у приватні колекції. Їхнім роботам притаманні висока естетична проба, витончена манера виконання, тематична різноманітність. Прикладом тому слугують оригінальні екслібриси одеських майстрів: Геннадія Гармидера, Давида Беккера, Геннадія Верещагіна, Олександра Карпушкіна, Анатолія Синішина з колекцій Анатолія Дроздовського, Віктора Денісова, Тараса Максим’юка, Олександра Бірштейна.

Зацікавленість викличуть і видання з приватних колекцій відомих одеситів з їхніми книжковими знаками: Василя Василька, Григорія Зленка, Петра Маркушевського, Бориса Шайкевича. Безсумнівно, відвідувачів зацікавлять і матеріали з приватної колекції Бориса Левих, збирача рідкісних видань, одного з авторів Всесвітньої енциклопедії екслібрисів, що свого часу були передані власником у фонд відділу рідкісних видань і рукописів Одеської національної наукової бібліотеки.

На відвідувачів чекає зустріч з одеськими колекціонерами, зокрема з Віктором Денісовим, членом наглядової ради ОННБ, якому належить ідея організації виставки.

Запрошуємо всіх поціновувачів мистецтва та історії долучитися до святкування та відкрити для себе самобутній світ книжкових знаків!

Дата проведення: 23 вересня 2024 р.

Час проведення: 15.00-16.00

Місце проведення: Одеська національна наукова бібліотека, відділ рідкісних видань та рукописів (вул. Пастера, 13)

Джерело

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
Відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.039