|
Презентація перевидання агробестселера Євгена Чикаленка «РОЗМОВА ПРО СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО»
10:35 / 21.09.2024
26 вересня 2024 року о 16:00 в Одеській національній науковій біблоітеці відбудеться презентація перевидання агробестселера Євгена Чикаленка «Розмова про сільське господарство». Організатори заходу: Перший міжрегіональний територіальний відділ Українського інституту національної пам'яті, Odesa Business Club та Одеська національна наукова бібліотека. Це перше за сто років перевидання праці відомого мецената та громадського діяча Євгена Чикаленка. Книжка була видана в липні 2022 року у видавництві Олександра Савчука в Харкові за ініціативи краєзнавиці Анжели Савченко, яка опікується збереженням культурної та історичної спадщини різних регіонів України. Євген Чикаленко був яскравим представником у сузірʼї будителів української нації — громадсько-культурний діяч, натхненник і фундатор перших українських громадських і політичних організацій, преси, організатор українського національного руху, видавець, публіцист, популяризатор українського друкованого слова, автор мемуарів та благодійник. Його життя та діяльність тісно пов'язані з Півднем України та Одесою зокрема. На відміну від багатьох заможних сучасників, Чикаленко використовував свої статки не лише для власного добробуту, він щедро витрачав їх на підтримку українського національного руху, зокрема на розвиток літератури та преси. Про нього можна сказати, перефразовуючи його власні слова, що він «любив Україну до глибини своєї кишені». Свого часу ім’я Євгена Чикаленка було відоме не лише в Україні, але й за її межами. Проте за радянської доби його намагалися викреслити з історичної пам'яті через те, що його погляди суперечили тогочасній політичній доктрині. У незалежній Україні постать Чикаленка поступово повертається до суспільного й наукового простору Презентоване видання включає передмову упорядниці Анжели Савченко та п’ять частин «Розмов про сільське господарство»: «Чорний пар і плодозмін», «Худоба: коні, скотина, свині та вівці», «Сіяні трави, кукурудза та буряки», «Виноград», «Сад» і є вагомим джерелом знань у галузях рослинництва та тваринництва. Воно також є ґрунтовним і авторитетним джерелом інформації про практику формування аграрного простору в нашій країні. Крім того, книжка й досі залишається актуальною та буде корисною для тих, хто займається фермерством, веде власне господарство чи обробляє невелику присадибну ділянку. У рамках презентації Одеська національна наукова бібліотека представить також тематичну експозицію документів «Євген Чикаленко — державник, аграрій, меценат» — мемуари та епістолярій Євгена Чикаленка, видання, присвячені його життю та діяльності. Місце проведення: Одеська національна наукова бібліотека, 26 вересня о 16:00 за адресою Пастера,13 |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.020 |