ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час



Греція на Дворянській
28.04.2011 / Газета: Одеський університет / № 3-4(2089-2090) / Тираж: 2000

В Одесі є все, навіть трошки Греціїї. «Тут ми всі почуваємось як удома», — відмітила Генеральний секретар міністерства культури Греції Ліна Мендоні під час візиту до Одеського університету імені І.І. Мечникова. Грецію та Одесу пов'язують не лише культура, спільна історія та відомі особистості, але й обширні плани наукових досліджень.

Як повідомила Ліна Мендоні, результатом зустрічі з викладачами університету «стало знаходження точок зіткнення для подальшої співпраці між українськими вченими, що займаються питаннями культури Греції, та їх грецькими колегами».

Вже зараз вчених двох країн поєднують спільні дослідження. Наприклад, співпрацівники історичного факультету ОНУ разом з зарубіжними колегами-біологами і геологами вивчають змінення рівня моря І процес людської адаптації у Середземноморсько-чорноморському басейні, займаються складанням історико-лінгвістичної характеристики грецької спільноти Причорномор'я, досліджують підводну археологічну спадщину у Середземному і Чорному морях. За словами доктора історичних наук Олени Сминтини, в цих проектах активно бере участь і гідробіологічна станція острова Родос. Вчені Одеського університету досліджують культуру Греції давно і серйозно: з Одеси походять всесвітньо відомий вчений-візантист Федор Успенський, відомійший дослідник культури античної Греції Петро Каришковський та інші. Продовжувачі традицій університету, сучасні вчені ОНУ, беруть участь у Міжнародній лінгвістичній програмі «Ясон»; ведеться співпраця з Афінським національним і Каподістрийським університетом. Спільно з університетами Афін, Пірея, Патраса і острову Кріт планується реалізація програми для студентів-мовознавців.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розповів про способи зміцнення та масштабування стартап-екосистеми ЦСЄ
Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) має сильні сторони, які роблять з неї серйозного конкурента на світовому ІТ-ринку. Загальний обсяг стартап-екосистеми з 2014 року виріс у 15,5 рази в порівнянні з країнами Західної Європи. Але через брак відданих менторів і релокацію засновників стартапів регіон все ще залишається обмеженим. ІТ-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв розповів, як ЦСЄ мусить діяти, аби стати потужним стартап-хабом.

Погляд з кабіни пілота: в ОННБ презентують проєкт Гідо Хайсіга «Мовчазні герої» («Silent Heroes»)
14 лютого о 15:00 у відділі міжнародних проєктів Одеської національної наукової бібліотеки відбудеться особлива подія — презентація книги та соціального проєкту «Silent Heroes» («Мовчазні герої»). Її автор — Гідо Хайсіг (Guido Heisig), капітан авіакомпанії з 25-річним стажем, космополіт та художник, який понад 12 років прожив в Україні.

Останні моніторинги:
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса


© 2005—2026 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.011