|
Щоби гроші йшли за пацієнтом
20.06.2018 / Газета: Одесские известия / № 47(5071) / Тираж: 18937
На Любашівщині більше 6 тисяч осіб визначились із медичним супроводом сімейного лікаря. Найбільше жителів району довірили своє здоров’я сімейному лікарю з селища Любашівка Валентину Касевичу, який першим завершив набір пацієнтів, уклавши з ними необхідні 1800 декларацій. Загалом, у Любашівському центрі первинної медико-санітарної допомоги працюють 12 сімейних лікарів, які готові до укладання декларацій з пацієнтами. Якщо заповнити ще п’ять вакансій фахівців, то їх цілком вистачить, аби кожному з більше 30 тисяч жителів району надавались якісні медичні послуги сімейної медицини. За інформацією головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Григорія Ратушняка, Любашівська ОТГ виділа 270 тис. грн. на придбання комп’ютерної техніки і встановлення системи «eHealth-електронне здоров’я» для устаткування кабінетів сімейної медицини. І вже днями лікарі матимуть оснащені робочі місця. Долучилися до фінансування первинної ланки медицини району ще кілька сільрад, подбавши про технічне забезпечення своїх сільських медичних закладів. На жаль, прогрес ще не дійшов до усіх фельдшерсько-акушерських пунктів, тому декларування пацієнтів гальмується. На щастя, сільським медикам йдуть назустріч школи і сільради, «позичаючи» свої комп’ютери, щоб сільські сімейні лікарі могли укладати декларації зі своїми пацієнтами. Щодо дефіциту сімейних лікарів, то він спостерігається у Любашівці, Бобрицькій і Познанській сільрадах. Нещодавно на засіданні Любашівської районної ради депутати одностайно затвердили статут комунального некомерційного підприємства «Любашівський РЦПМСД» і передали первинній ланці безоплатно основні засоби на загальну суму близько мільйона гривень. Це дозволить уже комунальному некомерційному підприємству найближчим часом укласти договір з Національною службою здоров’я України і отримувати за кожного задекларованого пацієнта 370 гривень. Якщо на обслуговуванні будуть діти чи пацієнти за 65 років, то коштів буде вдвічі більше. І цей фінансовий ресурс медики зможуть отримати вже цього року. Розмірковуючи над перспективами розвитку системи охорони здоров’я, сімейний лікар Валентин Касевич, зауважив: «Якою буде медицина — залежить від медпрацівників, пацієнтів і влади. Гарантований пакет медичних послуг розраховуватиметься не на міфічні ліжкомісця чи кількість прописаних мешканців, а конкретно на кожного, хто таку послугу отримав. За принципом «гроші ідуть за пацієнтом». І чим більше пацієнтів наберуть лікарі, тим більше фінансування зможе отримати заклад. І навпаки – непопулярні заклади охорони здоров’я повинні будуть серйозно подумати про свою діяльність та про своїх медпрацівників. Автор: Юрій Федорчук
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013 |