ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ВЕЛИКА ШКОДА ВІД МАЛОЇ БАТАРЕЙКИ
12.07.2018 / Газета: Чорноморські новини / № 59(21969) / Тираж: 8525

Одеса робить перші кроки на шляху збереження планети від забруднення.

Жителі міста можуть зробити свій внесок у захист навколишнього середовища, здавши батарейки, що відслужили своє, в пунктах прийому, які діють у мережах магазинів «Таврія-В», «Watsons», «КАНЦКОРАЛИ», «Епіцентр», на за-правках «Wog», а також у бібліотеці ім. М.С. Грушевського, в Політехнічному університеті тощо.

«Одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води. Вона містить небезпечні для людини і довкілля елементи. Скажімо, свинець — один з найшкідливіших для всього живого металів. Він та його сполуки токсичні: при гострому отруєнні відчуваються сильні болі в животі та суглобах. А кадмій, який також у чималих кількостях міститься в батарейках, провокує розвиток раку», — пояснює еколог Ксенія Смирнова.

За даними всеукраїнського соціального проекту «Батарейки, здавайтеся!» (http://batareiky.in.ua), щорічно в Україну ввозять близько 300 морських контейнерів з елементами живлення. І за той же час, тобто за рік, приблизно 164 мільйони відпрацьованих батарейок безконтрольно викидаються в природу. Але українці готові відповідально ставитися до довкілля.

Адміністратор одного з магазинів «Watsons» Ірина Обідейко розповідає: «Коли ми встановили контейнери, навіть не думали, що вони будуть настільки популярними. Найчастіше батарейки приносить молодь, а от літні люди практично не здають їх. Коли набирається 10 кілограмів елементів, ми їх відправляємо «Новою поштою» на завод-утилізатор до Львова за рахунок самого заводу».

Для порівняння: переробкою батарейок у Європі займаються близько 40 підприємств. Лідер з утилізації елементів живлення — Бельгія. А найкращих показників наразі досягла Німеччина: близько 90% використаних батарейок переробляються, решта відправляється у спеціальне сховище.

Автор: Софія ЛЕВИЦЬКА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012