ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




І на пісках ростуть сади
28.07.2018 / Газета: Одесские известия / № 57(5081) / Тираж: 18937

Нещодавно у Вільшанці пройшов День поля. Його, організував місцевий садівник та плодоовочівник Леонід Попук. Обласний захід пройшов під егідою громадської організації «Всеукраїнська рада жінок-фермерів». Одним з партнерів ГО ВРЖФ є Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Основна мета цього проекту – підвищення прибутків малих та середніх виробників плодоовочевої продукції, а також інших учасників плодоовочевого ринку. Кілька років тому учасником цього проекту став і Леонід Попук. Саме його домогосподарство відвідали учасники UHBDP з різних куточків Одещини на чолі з головою правління ГО «Всеукраїнська рада жінок-фермерів» Людмилою Клебановою, член ГО ВРЖФ, депутат Савранської районної ради Лідія Поліщук та багато місцевих любителів плодоовочівництва.

Серед усіх населених пунктів Савранщини у Вільшанці чи не найпіщаніші ґрунти. Тому віддавна рослинність у цьому селі не відзначалася великою різноманітністю. Проте, починаючи з 80-х років минулого століття, ситуація стала змінюватися на краще. І сьогодні на території села росте багато фруктових та декоративних дерев та кущів. Цьому його мешканці завдячують своєму земляку Леоніду Попуку. Він не лише виплекав сад на своїй присадибній ділянці, а й допоміг багатьом односельцям виростити дерева та кущі.

Садовод народився і виріс в Одесі, та доля розпорядилася так, що опинився в селі, і робота на землі припала йому до душі. Трапилося це тоді, коли після служби в армії юнак працював водієм автобуса на одному з одеських підприємств, яке було шефом вільшанського колгоспу «Україна». Влітку 1985 року він привіз шефів допомагати колгоспникам збирати урожай. Тоді й сталася доленосна зустріч одеського парубка з місцевою красунею Наталею…

Якось тесть показав Леоніду, як щепити дерева. Чоловіка захопило те, що за допомогою щеп на одному дереві можна вирощувати два, а то й кілька сортів. Почав читати спеціальну літературу, відвідувати садівничі виставки, ботанічні сади. Використовуючи набуті знання, заклав на присадибній ділянці власний сад. Посадив кілька сортів винограду, декілька видів квітів. Дістав чимало рідкісних для наших країв дерев та кущів. Водночас займався і вирощуванням овочів. У пошуках посівного матеріалу побував в усіх куточках України. Домашній сад став ніби прологом великого задуму – створення на піщаних ґрунтах справжнього дендропарку.

Повністю розділяє захоплення чоловіка дружина, яка йому всіляко допомагає. Зважаючи на те, що господар працює водієм-далекобійником і тому часто від’їжджає у тривалі відрядження, на плечі Наталі лягає значний тягар догляду за насадженнями. Доки жили біля батьків син Михайло та донька Наталя, вони також трудилися в саду, винограднику та на ягідній плантації.

В саду на прилеглій 2-гектарній ділянці Леоніда та Наталі Попуків росте далеко не одна сотня видів та сортів різноманітних рослин. Один лише виноград представлений 114 сортами. В розсаднику є 18 сортів фундука і 12 сортів кизилу. Серед екзотичних представників флори – різні види сакури, туї, ялівця, а також ведмежий горіх, блакитна ялина, кедр, модрина, магнолія, піхта, гранат, інжир, женьшень, лимонове дерево, тюльпанове дерево тощо. На значній частині розсадника ростуть деревця дуба червоного та грецького горіха. Завдяки такому симбіозу господар досягає успіхів у вирощуванні грибів, зокрема трюфелів. Застосовуючи щеплення та метод штучного добору, Леонід Попук вивів новий сорт грецького горіха. Вага його плода перевищує 30 грамів. Сорт надзвичайно стійкий до хвороб і морозів, що дуже важливо для нашої місцевості в умовах теперішнього клімату. Незважаючи на зайнятість з догляду за насадженнями, Леонід має ще одне захоплення – бджільництво, утримує 12 бджолосімей.

Аби допомогти батькам у проведенні Дня поля, спеціально приїхали до отчого дому син та донька зі своїми сім’ями. Син Михайло прибув з Болгарії, де він нині мешкає і працює шеф-кухарем.

На Дні поля вільшанчанин радо ділився з гостями своїми досвідом та секретами успіху. Про вирощування ягідних культур у місцевих умовах також розповідали плодоовочівники Савранщини Анатолій Гребенюк, Дмитро Хмельнюк, Світлана Малюта, Анатолій Калінін, а також депутат райради Лідія Поліщук, за ініціативи якої і був організований цей захід. Крім взаємних теоретичних та практичних порад, отриманих від вільшанського садовода-селекціонера, гості мали можливість придбати сіянці та саджанці.

Учасники заходу завітали й до садиби Світлани та Віктора Малют, де оглянули полуничні плантації.

Як годиться, гостинні господарі запросили гостей на берег Південного Бугу, де почастували їх смачною рибною юшкою, приготовленою сімейним шеф-кухарем Михайлом. Потім провели екскурсію до прадавнього дуба, що росте на території Слюсарівського лісництва.

Голова правління «Всеукраїнської ради жінок-фермерів» від усієї душі подякувала родині Попуків за гостинний прийом та високий рівень організації заходу і лише пошкодувала, що місцева влада проігнорувала . Разом з тим, Людмила Клебанова пожалкувала, що обласний захід не знайшли можливості (чи бажання) відвідати представники місцевої влади, зокрема керівництво Вільшанської сільської ради.

Попри це, є підстави вважати, що в учасників Дня поля залишилися якнайприємніші враження від візиту на Савранщину.

Автор: Сергій Осадчук

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016