ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ЛИШЕ ДЕВ’ЯТЬ МІСЯЦІВ
06.10.2018 / Газета: Чорноморські новини / № 85(21995) / Тираж: 8525

Саме стільки часу, що є досить символічним, минуло з моменту утворення Лиманської сільської об’єднаної територіальної громади в Татарбунарському районі. До нової ОТГ увійшли села Лиман, Трапівка, Новоселиця та Зарічне із загальною кількістю 3112 мешканців.

Аби на власні очі побачити, що вже встигли зробити у Лиманській громаді, наприкінці вересня туди вирушила група одеських журналістів, зорганізована регіональним відділенням Асоціації міст України.

Особливий інтерес до цієї ОТГ зумовлений тим, що під час її створення ініціаторам об’єднання довелося витримати серйозну протидію з боку органів районної влади. Як розповів уродженець Лимана, місцевий підприємець Василь Резниченко, котрий після об’єднання очолив громаду, по селах їздили представники татарбунарської адміністрації і всіляко відмовляли, а то й залякували тамтешній люд. Казали, що створення ОТГ призведе до закриття шкіл та дитячих садочків у селах, що всіх позвільняють і що від об’єднання мешканці лише втратять.

«Насправді все виявилося зовсім не так. Ми зберегли всі свої освітні об’єкти, бібліотеку, амбулаторію. Жодна людина не була звільнена, як я й обіцяв. Більше того, нам зараз бракує кадрів — вчителів, медиків. Шукаємо кваліфікованих спеці-алістів», — каже Василь Резниченко.

Що ж реально сталося за дев’ять місяців у Лиманській ОТГ, яка, попри все, таки постала?

Як зауважив у розмові з журналістами Василь Резніченко, для початку варто згадати, який був бюджет у Лиманської та Трапівської сільрад до об’єднання. У першої — 4 мільйони 500 тисяч гривень, у другої — 2 мільйони 218 тисяч. Нинішній бюджет Лиманської ОТГ — 28 мільйонів 447 тисяч. Уже лише цього достатньо, щоб зрозуміти, наскільки збільшилися можливості об’єднаної громади для забезпечення життєвих потреб тутешніх селян.

Як же розпорядилися цими коштами в ОТГ? Насамперед, провели капітальний ремонт до-шкільних підрозділів і самих шкіл у Лимані та Трапівці. У якості зробленого одеські журналісти змогли переконатися на власні очі. Капітально відремонтували котельні амбулаторії та Будинку культури у Лимані, а також Лиманської і Трапів-ської шкіл та їх дошкільних закладів. У них замінили котли, у яких тепер замість вугілля використовуються пелети з лушпиння соняшника. Це має заощадити для громади не менше ніж 500 тисяч гривень. Будинок культури у центральному селі ОТГ також відремонтували.

Одна з найгостріших проблем для мешканців громади — відсутність питної води. Через природні особливості на цій території люди спокон-вічно зберігали дощову воду у «копанках», навіть тепер їх у кожному дворі залишилось по дві-три. Артезіанська свердловина, яка зараз облаштовується у За-річному, дасть до помешкань воду технічну, а от питну сюди продовжують завозити. Діє два комунальних підприємства, які її доставляють, а ще займаються вивезенням сміття, прибиранням і благоустроєм території.

Гострою, як і скрізь по Україні, є проблема доріг. Передусім, отой 31 кілометр, який з’єднує села ОТГ з Татарбунарами. Зараз, після того як впорядкували велику частину траси Одеса—Рені, доїхати від обласного центру до Татарбунар можна за півтори-дві години. А от для того, щоб від Татарбунар добратися до сіл Лиманської громади, особливо до рекреаційної зони «Катранка» на березі Чорного моря, доведеться витратити практично стільки ж часу. Наразі цієї дороги фактично нема: всі їздять уздовж неї, по стихійно вибитій по полях ґрунтівці. З допомогою фермерської техніки її утрамбували та вирівняли, й до початку сезону осінніх дощів користуватися нею можна. А що буде потім?

Для вирішення цієї проблеми, яку жителі вважають першорядною, з бюджету області виділено субвенцію в розмірі 421 тисячі гривень на розробку проектно-кошторисної документації на поточний ремонт дороги. Керівництво Лиманської ОТГ звернулося до голів облради та облдержадміністрації з листом-клопотанням про включення цієї дороги до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту і т. п. на 2019 рік. Її відродження дасть поштовх до розвитку реальної індустрії відпочинку. Вже зараз на території ОТГ, точніше на тутешньому чорноморському узбережжі, діє 62 бази відпочинку, а нормальне транспортне сполучення дозволить сповна задіяти рекреаційний потенціал місцевості. І громада всіляко сприяє цьому. Так, наступного року планують полагодити пішохідний місток через озеро, яким відпочивальники прямують на морську піщану косу.

Головним досягненням цих дев’яти місяців, на переконання Василя Резніченка, стало те, що люди побачили реальні плоди об’єднання, зрозуміли, як їх безсовісно обманювали чиновники. Люди повірили в те, що власними силами, а не подачками від депутатів різного рівня, можна реально поліпшити своє життя.

Татарбунарський район, Лиманська ОТГ.

Автор: Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 23.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.020