ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




В глибинку інвестують теж
12.12.2018 / Газета: Одесские известия / № 96(5120) / Тираж: 18937

Сьогодні в країні триває формування бюджетів. Громади формують плани перспективного розвитку на три найближчі роки. Переймаються цими питаннями і у Любашівці. «Новий рік маємо зустріти без боргів із заробітної плати та плати за енергоносії, — каже голова Любашівської районної ради Сергій Паровик. — Пріоритети ж у роботі залишаються незмінними й на наступні роки. Це залучення інвестицій у розвиток краю та проведення ремонту доріг, створення нових робочих місць, інвентаризація земель, покращення медичного обслуговування населення, охоплення наших дітей якісною освітою, фізкультурою і спортом та дошкільним вихованням».

Ми попросили Сергія Михайловича докладніше розповісти про деякі з цих напрямків, зокрема – запитали про ремонт доріг.

— Загальна вартість поточного середнього ремонту дороги Т-1621 Саврань-Бакша-Заплази-Любашівка перевищила 67 мільйонів гривень. Значну їх частину виконано за рахунок обласного бюджету та державної субвенції. Навесні наступного року роботи продовжаться. Голова обласної державної адміністрації Максим Степанов запевнив, що ця стратегічна для району траса буде повністю відремонтована. Також полагоджено шлях Шликареве-Зеленогірське, яким курсує шкільний автобус. Тепер діти безпечно дістаються Зеленогірської опорної школи. Депутат обласної ради Князь Хачатрян відгукнувся на прохання допомогти з ремонтом дороги Т-1623 через Покровку. Невдовзі тут буде забезпечено нормальний рух автотранспорту. Ще одна проблема закриється, і це велика перемога.

— Розкажіть про залучення інвестицій.

— Цього року запущено завод з переробки лаванди і шавлії. Ще рік потрібно попрацювати над тим, щоб наші товаровиробники частину своїх площ виділили під ці культури. Це дозволить створити 30 постійних робочих місць і 50 — сезонних. На території Ясенівської сільради підготовлено майданчик під будівництво сонячної електростанції. Від компанії «СоюзЕнерго», яка вироблятиме «зелену» енергію, до місцевого бюджету вже надійшли перші платежі за оренду землі.

У Любашівці і Солтанівці відкрилося два приватних елеватори. Найближчим часом у райцентрі запрацює тютюнова фабрика. Знайшлися підприємці, які на малопродуктивних землях вирощуватимуть таку культуру як павловнія.

Плідна робота ведеться щодо ефективного використання виробничих потужностей Заплазького цукрового заводу. З цього приводу велися перемовини з його власниками, головою облдержадміністрації Максимом Степановим, який тримає на особистому контролі вирішення цього питання, а також з фахівцями Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА.

Перспективним напрямком є впровадження системи крапельного зрошення. Маємо більше трьох тисяч гектарів землі, насамперед, городів, розташованих неподалік водних об’єктів. Їх власники зможуть вирощувати ягоди і городину. Для зберігання продукції створюється кооператив, який матиме у своєму розпорядженні ягідно-овочеве сховище. Обговорюється ідея створення екзотичного підприємства з вирощування равликів тощо.

— Сергію Михайловичу, як реформуються система охорони здоров’я та освіта?

— Безумовно, наша медицина потребує стратегічних змін. Відверто скажу, що серед районних лікарень, що входять до Госпітального округу №6, ми — другі після Балти. А в чомусь наші медики і випереджають своїх колег. Наприклад, у хірургії. Зрозуміло, без розумної оптимізації медичної сфери рухатися вперед неможливо. Лікарня потребує кадрового оздоровлення, впровадження нових медичних послуг, технічного забезпечення тощо.

На базі капітально відремонтованої Ясенівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини плануємо відкрити філіал дитячого відділення Одеського кардіологічного санаторію для 60-80 дітей з північних районів області. Пацієнти навчатимуться у Ясенівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитсадок». У школі перекрито дах, розробляється проект по заміні системи опалення, закуплено нові енергоощадні котли. Чимало енергоефективних заходів проводилося в багатьох закладах освіти, культури та медицини.

У плині реформування галузі освіти змушені були закрити кілька малокомплектних шкіл. Та я переконаний, що від цього виграють, насамперед, сільські діти. Їм по­т­рі­б­на конкурентоспроможна та які­с­на осві­та, не­за­леж­но від то­го, на­вча­ють­ся вони у селищній чи сіль­сь­кій шко­лі.

Приємно повідомити, що у дитсадку «Казка» смт Любашівка відкрито ще одну вікову групу. Лаштується дитсадок у Гвоздавській школі. У перспективі відкриються дошкільні установи у Новокарбівці та Великовасилівці.

Велика увага надається розвитку туризму, культури та спорту.

Нарівні з цим працюємо над об’єднанням територіальних громад. Вже успішно працює Любашівська ОТГ. В наступному році пройдуть вибори у Зеленогірській ОТГ, у перспективі — створення Троїцької.

Попереду нас чекає велика робота, яку депутатський корпус готовий виконувати з розумінням, спрямована на покращення добробуту людей та зміцнення економіки району.

Автор: Юрій Федорчук

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.017