ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Децентралізація — великі можливості та перспективи
14.12.2018 / Газета: Степові зорі / № 49(10033) / Тираж: 2170

Коноплянська об’єднана територіальна громада утворена 18 грудня 2016 року в рамках адміністративно-територіальної реформи та відповідно до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад». Вона займає площу 31 тис. га. Має у своєму складі 15 населених пунктів, тут проживає майже 5 тисяч населення. Два роки із дня в день в Коноплянській ОТГ проводиться клопітка робота, що вже дає позитивні результати. Значну увагу приділяють в громаді енергозбереженню та енергоефективності, розвитку освіти та соціальної інфраструктури. Сільський голова Коноплянської ОТГ Олександр Антонович ВОЛОШИН поділився враженнями та здобутками, планами на майбутнє:

- За два роки життя в новому форматі об'єднаної територіальної громади маємо суттєві досягнення та ряд перспективних проектів, які маємо втілити в життя. Бюджет громади в 2018 році склав 43 млн. грн. Першочергову увагу приділяємо освіті, вуличному освітленню, водопостачанню та дорогам. В 2018 році на ремонт водогонів у селах Джугастрове і Соколове витратили 300 тисяч гривень, капітальний ремонт водогону у Калинівці — майже 200 тисяч гривень. На ремонт вуличного освітлення у селах використано 100 тисяч гривень. Майже скрізь встановили економні електролампи.

На території нашої громади працюють декілька фермерських господарств та одноосібники, які сплачують податки до бюджету громади. Працює швейний цех, планується відкриття підприємства з переробки м'яса. На місці колишнього саду інвестор висадив ліщину і волоські горіхи.

Як і скрізь, найбільшою проблемою залишаються дороги. В першу чергу ремонтуємо найбільш розбиті ділянки. Прикро, що об’єднаним громадам так і не передали дороги між нашими селами. Ми підвозимо дітей з Джугастрового до Конопляного і могли б відремонтувати цю дорогу, але вона, як і раніше, не наша. Згідно Бюджетного кодексу не маємо права її ремонтувати. Минулого року відремонтували під'їзну дорогу до Богунівського НВК. Цьогоріч відремонтували дев'ять ділянок доріг у Гудевичевому, Конопляному, Богуновому, Михайлополі, Калинівці, Джугастровому, Козловому.

03 «Коноплянська загальноосвітня школа 1-І 11 ст.» першим в районі перейшов на альтернативне опалення. Тут було встановлено твердопаливні котли, проведено необхідний ремонт та оновлено обладнання. В опалювальний сезон 2017 — 2018 років школа працювала саме на новому обладнанні. Котел працює на пелетах, які виготовляє місцевий підприємець з відходів соняшникового насіння. За підрахунками, нам вдалося зекономити 200 тисяч гривень. Ми переконалися, що альтернативне опалення вигідне і скуповується швидко. У цьому році альтернативні котли опалення встановили в Гудевичівській ЗОШ І-ІІ ст. В 2019 році плануємо встановити пілетні котли в Богунівському НВК. Замінили дерев'яні вікна та двері на металопластикові в Гудевичівській ЗОШ (52 вікна на суму 290 тис. грн., більша частина яких -кошти інфраструктурної субвенції), в 03 «Коноплянська ЗОШ 1-І 11 ст.» (кошти обласного бюджету), в Калинівській ЗОШ 1-І 11 ст. В Михайлопільській ЗОШ 1-І І ст. обробили дерев'яні конструкції даху вогнезахисним розчином, замінили електромережу та світильники за кошти бюджету сільської ради.

Найближчим часом нове інфраструктурне опалення отримає Коноплянський Будинок культури (150 тис. грн.), придбані нові крісла для закладу (понад 400 тис. грн.).

Особлива увага приділяється харчуванню дітей. Коноплянська сільська рада — єдина в районі, де безкоштовно харчуються абсолютно всі учні шкіл (понад 700 дітей). Відповідне рішення підтримали всі депутати сільської ради. Для налагодження харчування було проведено ремонти харчоблоків в закладах освіти, закуплено холодильники, морозильні камери, електробойлери, каструлі, столи, духові шафи, плити, електром'ясорубки, посуд. Щоденно близько 7700 — 7900 гривень використовується на придбання продуктів для шкіл сільської ради.

Для поліпшення організації підвозу учнів до школи та додому напередодні 2018 — 2019 навчального року було придбано новий автобус, який підвозить старшокласників з Джугастрівського НВК, а також учнів з сусідніх шкіл, які навчаються в опорному закладі. Підвіз учнів до навчальних закладів здійснюють шість автобусів.

Для всіх шкіл громади закупили проектори та інтерактивні дошки. Для реалізації положень Нової української школи до початку нового навчального року придбали меблі, необхідні дидактичні матеріали.

Обдаровані діти громади отримують щорічну разову премію сільського голови. З бюджету сільської ради на ці цілі виділили понад 10 тисяч гривень. Учні наших шкіл беруть активну участь в олімпіадах, конкурсах, демонструючи гарні результати.

Для змістовного дозвілля дітей та їх розвитку за кошти громади було придбано вісім дитячих ігрових майданчиків (Гудевичеве, Козлове, Конопляне, Богунове, Калинівка ) та дев'ять тренажерів, які будуть встановлені біля 03 «Коноплянська загальноосвітня школа 1-І 11 ст».

Напередодні нового навчального року у всіх дитячих садочках було проведено поточні ремонти. Відремонтовано вестибюль і харчоблок Коноплянського дитячого садка «Сонечко», до кінця року буде завершено ремонт стелі на другому поверсі.

Згідно програми соціальної підтримки малозахищених верств населення, 100 тис. грн. виділили на матеріальну допомогу учасникам антитерористичної операції, малозабезпеченим громадянам на лікування та ліки.

В рамках проекту «Посилення децентралізації через залучення громадськості до реформування освіти та раціонального використання бюджету» в сільській раді відбулася друга робоча зустріч з його експертами. Розпочалися громадські обговорення з питань перспективного плану розвитку освіти в громаді.

Коноплянська сільська рада нині готується до прийняття бюджету на 2019 рік. Головні розпорядники та одержувачі коштів уточнюють цьогорічні кошторисні призначення, а також формують бюджетні запити на 2019-2021 роки. В 2019 році плануємо пріоритетну увагу приділити ремонту доріг.

Ми першими в районі розпочали реалізацію децентралізації. Було багато запитань, непорозумінь, але бажання зробити нашу громаду сильною та успішною допомогло нам реалізувати багато планів. У нас сформована команда однодумців, кожен на своєму робочому місці добросовісно виконує функціональні обов'язки. Велику методологічну підтримку надають нам фахівці Одеського центру розвитку місцевого самоврядування -директор Юлія Молодожон та радник з місцевих фінансів Олеся Голинська.

Суттєвими перевагами децентралізації є можливість самостійно управляти своїми фінансовими ресурсами та визначати пріоритетні напрямки соціально-економічного розвитку громади. Громада може планувати власний розвиток. Крок за кроком вирішуємо проблеми. Найголовніше — що ми на правильному шляху, і ми в цьому переконані.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013