ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ПІД ЗАХИСТОМ ЖЕНЕВСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ
26.01.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 7(22026) / Тираж: 8525

24 січня Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо ситуації в Азовському морі та Керченській протоці. За проголосували 103 депутати, проти — 3, утрималися — 16.

Про те, як проходили дебати, та про внесок кожного із членів нашої делегації у спільний успіх, розповіла на своїй Фейсбук-сторінці перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко:

«Всі члени української делегації в ПАРЄ на дебатах щодо провокації РФ в Азові говорили в один голос. Емоційно. З фактажем. З єдиною вимогою — негайно звільнити наших військовополонених моряків і розблокувати судноплавство в Азові та Керченській протоці.

Сьогодні ми взаємодоповнювали одне одного. Ці дебати і ці виступи були ціннісні і дуже відрізнялися від ганебних дебатів щодо російської провокації в Азові у ВР. Ніхто з української делегації не кричав про вибори і провокацію України в Азові. Але про це кричали сателіти Москви. Із Сербії, із Словаччини, ліві — з Нідерландів. Вони сьогодні, за відсутності російської делегації, озвучували тези Кремля і провокували залу заявами про « передвиборну провокацію Порошенка» та «чесний референдум у Криму». Те, що у ВР говорили Тимошенко і Ляшко, тут повторювали прокремлівські ватні серби.

Російське лобі тут сильне і працює. Але і ми не даємо їм спуску. Українська делегація не дала цим сербам говорити про російський Крим. Ми голосно скандували: «No!».

Дякуємо всім колегам, хто підтримує Україну. Хто засуджує РФ. Хто привітав створення єдиної Української церкви.

А українській делегації сьогодні варто подякувати за єдність.

Отже, під час дебатів доповідач Андреас Нік згадав усі попередні резолюції, що засуджують РФ. Позиція Асамблеї незмінна: підтримка територіальної цілісності та суверенітету України. Асамблею турбує доля 24 моряків, і вона вимагає негайно звільнити їх, відповідно до Женевської конвенції. До моряків мають бути допущені представники Міжнародного комітету Червоного Хреста та Комітету проти тортур. Має бути розблокована Керченська протока і забезпечене вільне, нормальне судноплавство. Жорстко підтримали Україну британська делегація і група консерваторів, які назвали дії РФ неприкритою агресією й говорили про готовність надіслати кораблі в протоку.

Борислав Береза в емоційному виступі згадав обстріли Маріуполя і збитий з російської зброї «Боїнг». РФ тоді не отримала адекватного покарання.

Андрій Лопушанський говорив про стан здоров’я моряків і про їх негайне звільнення.

Володимир Ар’єв нагадав заяву українського омбудсмена Л. Денисової, що ми не маємо жодної інформації про стан здоров’я поранених.

Леонід Ємець наголосив на блокаді вільного судноплавства й удару по економіці Україні.

Владислав Голуб підкреслив, що блокада наших морських портів у Бердянську та Маріуполі — це елемент гібридної війна РФ проти України, й закликав до нових санкцій та економічного тиску на Росію.

Олексій Гончаренко нагадав, що це РФ розірвала і перекреслила угоду про судноплавство й використання морських нейтральних вод. Він навів блискучі цитати Чемберлена і Черчилля, підкресливши, що ми будемо боротися за нашу країну, а не капітулювати.

Олег Ляшко заявив, що саме через Росію палає пів-Європи, й закликав колег не маскувати під м’якими формулюваннями правду про російську агресію.

Сергій Соболев нагадав, що й зараз у протоці і судноплавство заблоковане, і кораблі палають.

Сергій Кіраль звернувся до комісара з прав людини Ради Європи Д. Міятович із закликом долучитися до звільнення моряків.

Георгій Логвинський закликав вживати щодо моряків термін «військовополонені», а РФ назвати терористом.

Резолюція прийнята. 103 — «за». Наші моряки визнані такими, що підпадають під Женевську конвенцію, тобто військовополоненими. Це важливо для міжнародних судів і для сторони захисту.

Я у виступі згадала не лише військовополонених, а й інших політв’язнів і заручників Кремля. З вимогою їх негайного звільнення».

Втім, у своєму репортажі зі Страсбурга кореспондент «Європейської правди» не такий бравурний. «Під час дискусії депутати вирішили не згадувати в документі термін «військовополонені», на якому наполягала українська сторона», — наголосив він.

«У середу представники української делегації та низки інших держав внесли поправку до резолюції про визнання за українськими моряками статусу військовополонених. Пропонувалося внести до тексту фразу про те, що медична, консульська та юридична до-помога має надаватися їм «як для військовополонених, як передбачено відповідними нормами міжнародного права», — йдеться у публікації на www.eurointegration.com.ua.

Відмовившись від терміну «військовополонені» (мовляв, його вживання «не допомогло б деескалації конфлікту») в ПАРЄ знайшли компромісне формулювання, яке задовольнило українську сторону. «До резолюції додали згадку, що захоплені росіянами українські моряки підпадають під дію «міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції». Як відомо, саме комплекс Женевських конвенцій, ухвалених 1949 року, регулює статус військовополонених та правила поводження з ними», — зауважує кореспондент «ЄП».

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014