ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




КУРС, ЩО ФОРМУЄ ОСОБИСТІСТЬ
07.03.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 18-19(22037-22038) / Тираж: 8525

У 2018—2019 навчальному році учні десятих класів опановують новий предмет — інтегрований курс «Громадянська освіта».

Попервах це нововведення викликало неабиякий ажіотаж і велику кількість запитань від суспільства. Педагоги пояснили: кожна людина ще зі шкільної лави повинна мати уявлення про свої права, обов’язки та роль у державі. Запровадивши цей курс, на загальноосвітні заклади поклали відповідальність за виховання свідомого громадянина.

Завдяки новим урокам учні мають зрозуміти, як, скажімо, історія формує сучасність чи як географічне положення України впливає на особливості сприйняття позиції нашої держави у Європі та всьому світі, а через ці знання у дітей зросте відчуття власного значення, ефективності та приналежності до масштабного руху.

Нещодавно в Одеському юридичному ліцеї відбувся семінар «Методика викладання курсу «Громадянська освіта». Його проведено за підтримки Одеського методичного центру освітніх ініціатив та міської організації ВГО «Громадська рада освітян і науковців України».

У переповненій залі, в якій зібралися вчителі, що ведуть новий курс, виступив відомий лектор — доктор педагогічних наук Петро Кендзьор.

Він зупинився на особливостях і загальних засадах викладання курсу, розповів про «практичний кейс», який доцільно сформувати у навчальних закладах.

Викладач курсу «Громадянська освіта» у юридичному ліцеї Анастасія Косарева поділилася своїми враженнями про нову дисципліну: «Мені подобається, що відводиться час на велику практичну частину. Ми постійно взаємодіємо з дітьми. На останньому занятті, наприклад, учні створювали соціальні й комерційні рекламні проекти. Тут можна самовиражатися, висловлювати власні думки, і діти охоче це робили. А ближчими днями проведемо імітаційну гру «Мені — 18». Ми повністю зімітуємо вибори: самі старшокласники організують їх і братимуть у них участь. Головне — щоб вони аргументовано пояснили своє рішення, свій вибір».

Як зауважив директор юридичного ліцею Олександр Герега, з огляду на нову концепцію освіти, тепер учителі готують дітей не до іспитів, а до повноцінного життя. У курсі «Громадянська освіта» зібрані різні знання — соціологія, основи економіки, політологія, критичний аналіз. Діти вчаться фільтрувати інформацію, перевіряти її. «Це курс, що формує особистість», наголосив керівник навчального закладу.

Автор: Інна ЯКИМЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 09.01.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018